Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tehet ilyet egy tanár, hogy...

Tehet ilyet egy tanár, hogy kiközösíti a gyereket?

Figyelt kérdés
kisfiam elsö osztályos (roma)és nem vitt az iskolába ujságot amit a tanárnéni kért és most azzal bünteti a kisfiamat hogy nem játszhat a többi gyerekkel az udvaron és a játszotéren meg tehet ilyet egy tanár ?
2009. ápr. 21. 18:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
azt elfelejtetem hogy ez a büntetés egy hétig tart
2009. ápr. 21. 18:50
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

ez érdekes.

Nem érdekel milyen a gyereked.

Ha nem viszel el valamit a suliba, akkor fekete pontot adnak vagy ilyesmi, nem ilyen büntetést.

szólj az igazgatónak. Vagy kérdezz meg a tanárt, helyes-e mert gondoltál rá, hogy megkérdezed igazgatót. Persze ne indulatosan, hanem kedvesen

2009. ápr. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Nem. Ilyen esetekre van a szomorú fej, a fekete pont, és nem a játék megvonása, ha lemennek játszani.

Sem egy napig sem egy percig. Még akkor sem ha roma, ha nem.

Higgadtan beszélj vele, hogy ezt mégis hogyan képzeli e.

2009. ápr. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
nem érdekel alatt azt értem, hogy nem ez számíít ebben.
2009. ápr. 21. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Amit a tanár tett, etikátlan. Nem ezt tanítják a főiskolán és eleve minden épeszű ember helyteleníti az efféle büntetést. Valóban, ha nem végezte el a feladatát, - mert az, hogy vigyen újságot, az az volt - rójon ki rá büntetést: fekete pont, egyes vagy akármi, mondjuk írjon be az üzenőbe, értesítőbe, de ilyennel, hogy nem játszhat a pajtásaival, NEM BÜNTETHETI!! És ebben az sem számíthat,hogy a gyerek milyen származású... Szerintem menj be az iskolába és beszélj a tanárnővel, mondd el neki, hogy te nem értesz egyet az ilyen fajta büntetéssel, mert ez túl súlyos és igazán hatástalan is lesz, mert ezzel nem fogja ösztönözni a gyereket arra, hogy ezentúl jobban odafigyeljen a feladataira, csak dacot válthat ki nála és még az iskolát és a tanulást is megutáltatja vele...egy volt tanítónő
2009. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%

Szió!

Előre szeretném bocsátani, hogy én is tanár vagyok. Szóval a legrosszabb, amit tehetsz, ha ajtóstul rontasz a házba és ahogyan az egyik előttem szóló írta, bemész az igazgatóhoz, vagy akár azzal fenyegetőzöl. De gondolom, nem is akarod.

Nem ismerem a gyereked, csak a saját nevelési eszközeimből indulok ki. Szóval nálam akkor volt komolyabb büntetés, ha már sorozatosan, szinte szándékosan "felejtett el" a diák valamit. Igaz, én középiskolában tanítok és ott bizony a szándékosság a tanárbossazntással együtt elég gyakori.

Esetleg beszélgessetek el a kisfiaddal, hátha tudja, mi állhat a dolog hátterében.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. ápr. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
sziasztok köszönöm a válaszokat voltam bent az iskolában és persze az igazgato nem nekem adott igazat hát mért is ? hisz nem kéne hogy csodálkozak mivel roma vagyok mindenhol megvagyok pecsételve na de mindegy már megszoktam köszi mindent
2009. ápr. 24. 13:47
 8/20 anonim ***** válasza:
sajnálom :(
2009. ápr. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Rasszista emberek...Ha az igazgatós dolog nem használ,akkor vagy beszélj a tanárral,vagy a gyerekeddel,hogy mi is történt pontosan,amikor ezt a "büntetést" kapta,de ilyen büntetésről még nem hallottam.Egy tanárnak szerintem nincs JOGA kiközösiteni a gyereket a többitől,de lehet,hogy túl sok amerikai filmet nézett.Ha súlyos vád lenne ellene,vagy esetleg több ilyen "remek ötlete" támadna,fel kéne jelenteni.
2009. ápr. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
sziasztok! Most derülnek ki a dolgok a tanárnéniröl hogy több gyererket is piszkál az ergyik gyereket fujtogata a másik kislánynak meg elvette az üditöjét és kidobta a szemétbe és még hasonlo dolgok. Abban reménykedem hogy a többi szülö is megkeresi az igazgatot !
2009. ápr. 29. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!