Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma mondták el a szüleim h nem...

Ma mondták el a szüleim h nem ők az igazi szüleim. Jogom van megkeresni az igaziakat nem? V inkább ne is keressem? 12L

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 14:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

Sajnálom, hogy eddig tartogatták a "titkot", és nem így neveltek, hogy kisgyerekként már elmondták, akkor sokkal könnyebb lenne Neked.

Szerintem mindenképpen aludj erre a dologra még néhányat, hiszen először "fel kell fognod", meg kell emésztened.


Mert lehet, hogy az örökbefogadó szüleid ezzel nem voltak annyira ügyesek (mármint hogy csak most mondták el), de biztos hogy végtelenül szeretnek!


Le kell tisztáznod az érzelmeidet/érzéseidet velük kapcsolatban is, aztán később ráérsz gondolkozni a vér szerinti szüleiddel való találkozásról.


Szerintem akármilyen okból is mondtak le Rólad, csodálatos hogy így történt, és Te élhetsz! Úgyhogy ennek mindenképpen örülj!


Aztán később, ha úgy érzed, hogy hajt a kíváncsiság, felkeresheted őket, de szerintem inkább várj vele pár évet, hogy érettebb legyél még.


Sok erőt most, és sok boldogságot Neked az életben!

2011. szept. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%

Először is kicsit ülj le,és gondolkodj.Biztos vagyok benne,hogy ez most téged hidegzuhanyként ért,de várj egy kicsit.Elsőnek igaza van,előbb kellett volna,hogy megtudd,de ettől még ők a szüleid,ők szeretnek mindennél jobban,és ők nevelnek,és igenis ők az igaziak.

A szülőanyádnak biztosan oka volt rá,hogy lemondjon rólad,még ha nehéz szívvel is.Az ő életét is fenekestül felforgatnád,ha beállítanál hozzá.

Az én tanácsom az,hogy ne keresd,attól neked nem lesz jobb,vagy több az életed.Ha mégis úgy döntesz,akkor se most,hirtelen felindulásból tedd.

Bárhogy is döntesz:sok sikert az életben.

2011. szept. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Ez azért sok mindentől függ. Miért nem a vér-szerinti szüleid neveltek fel, miért adtak nevelőszülőkhöz. Nem biztos, hogy én találkozni akarnék velük.
2011. szept. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj én elsős koromban tudtam meg,hogy örökbefogadtak.Akkor nem igazán értettem,hogy mit jelent ez,mostmár azért értem is és érzem is.Sajnos nagyon nehéz 18 év alatt megkeresni a vérszerinti szülőket.

Ha van kedved írj privátot:)

16/L

2011. szept. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%

elhiszem hogy ez most lesokkolt téged de had mondjak el neked egy dolgot

a szüleid lemondtak rólad, ők örökbefogadtak. apádként és anyádként szerettek, mostak főztek rád pénzt adtak, eltartottak, és akármennyire is nem vagytok vérrokonok, ők az igazi szüleid, ők az apád és anyád mert nem attól apa az apa és anya az anya hogy azonos a dns-etek, hanem attól hogy ellátják a kötelességüket;)

aztán majd ha kiváncsi vagy felkeresheted az igazi szüleidet:)

14/f

2011. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Igen nem ök a vér szerinti szüleid de gondolj bele téged örökbe fogadtak lányodként felnevelttek ruháztak mostak rád szeretek ám de az is lehet hogya vér szerinti szüleid azért adtak örökbe mert nem volt pénzük és ugy döntötek hogy inkáb örökbe adnak minthogy a szegénységben szenvedj mert jobb lett volna krumpli földbe kapálni? 11F
2011. szept. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Én csak arra kérlek, hogy ne haragudj a vér szerinti Édesanyádra sem. Az a nő, aki lemond a gyermekéről, legtöbbször súlyos válsághelyzetben teszi. Csak épp a legtöbben esélyt sem adnak neki az életre, hanem megöletik egy bérgyilkossal, hogy biológia hulladékként legyen elégetve... De a Te Édesanyád nem ezt tette! Ős esélyt adott Neked élni, és bármennyire is nehezedre esik, de légy hálás neki, hogy nem az abortuszt választotta!
2011. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyelőre ülj le, hagyj magadnak pár napot, míg feldolgozod. Próbálj a nevelőszüleidtől kérdezősködni, hátha tudnak vmit anyudról.


Más: lehet, h DNS-ileg nem ők az igazi szüleid, de gyermekükként szeretnek, nevelnek, megadnak neked mindent. Nem tudhatod, h az igazi anyud miért adott örökbe. Lehet, h csak mert nem tudott volna felnevelni (szegénység), de előfordulhat, h alkoholista, ringyó nő volt.


Kívánom, h "csak" az előző legyen, aki szeretett volna megtartani, és pokol volt neki az örökbe adás, de ha a második, aki nem is akart: képes lennél ilyen idősen szembe nézni vele? Óriási csalódás is érhet.


Én mindenképp várnék még akár 2-3 évet is, de a te életed. :)

2011. szept. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%
Jogod van megkeresni az igazi szüleid, de semmi értelme. Nem véletlenül élsz a nevelő szüleiddel, mert az igaziaknak nem kellettél. Akikkel most élsz, azok örökbe fogadtak, szeretnek Téged, gondoskodnak Rólad, mert gyereket akartak akkor is, ha nem a vér szerinti gyerekük vagy. Remélem egész életedben nagyon boldog leszel!!!
2011. szept. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tudom h várni kellene 2-3-4-5 akár 6 évet is...de nm tudnék úgy felkelni reggel és lefeküdni este h ne arra gondoljak h miért??h ne azon járjon az eszem egyfolytában h alkoholista v akármi...és nem akarom h ő neveljen tovább csak 1x beszélgetni... hálás vagyok a szüleimnek h felnevelnek etetnek,ruháztatnak és tudom h bármiben számithatok rájuk...
2011. szept. 10. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!