Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ma mondták el a szüleim h nem...

Ma mondták el a szüleim h nem ők az igazi szüleim. Jogom van megkeresni az igaziakat nem? V inkább ne is keressem? 12L

Figyelt kérdés
2011. szept. 10. 14:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen úton fogadtak örökbe (állami vagy civil szervezet), de lehet, hogy a szüleidtől is megtudhatod, miért adtak örökbe, minimális infójuk valószínűleg van. Így nem kell ezen agyalnod, és amikor betöltöd a 18-at, még ráérsz egy személyes találkozóra, ha még mindig akarod...
2011. szept. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%
Na pont az alkoholista semmirekellők nem szokták örökbeadni a gyereket,inkább kukába dobják,vagy elhagyják valahol.Egész egyszerűen nehéz helyzetben lehetett,esetleg gyerek volt még maga is,vagy lelépett az "apa",és nem akart megöletni,inkább olyanok gondjaira bízott,akik nemcsak szeretni tudnak,de etetni is.Inkább erre gondolj.
2011. szept. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
ők a szüleid. ők neveletek, ők tartanak el, ők foglalkoznak veled. nem az számít hogy ki szült meg. természetesen hidegzuhanyként ért a hír, de ha kisebb lettél volna nem biztos hogy megértetted volna. most pedig igen, ne légy mérges rájuk. ez nagyon nehéz nekik.
2011. szept. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Ezt szerintem a szüleiddel beszéld meg. Sajnálom,hogy most tudtad meg.
2011. szept. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezen nincs mit sajnálni, szerető családban nőhetsz fel, sajátjukként szeretnek, az hogy biológiailag nem tőlük vagy, nem jelent semmit. Egy gyereket megcsinálni nagyon könnyű feladat, ami után jön az a legnehezebb. Én nem tekinteném semmilyen formában azt szülőmnek, aki csak megcsinálni tudott, sokkal inkább azt, aki kis korom óta nevel, a biológia és a genetika, csak egy dolog, vannak sokkal fontosabbak annál.

Egyetlen szempontból tartom tanácsosnak a vér szerinti felmenőid (szülőnek nem nevezném) ismeretét, még pedig, hogy az esetleges betegségek szempontjából némi ismereted legyen, később ez majd megkönnyítheti a dolgod.

2011. szept. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is kb ugyanez van.. Csak engem pici koromba fogadtak örökbe :) 5naposan! és úgy nevelkedtem h tudtam h nem ő az igazi. de ő aki felnevelt a beteg ágyam mellett volt és lesz is amikor beteg vagyok. stbstb.. Én is felkerestem de megbántam tiszta szívemből :S Nem ajánlom h felkeresd,de ha felkeresed mindig gondolj a szüleidre. hogy ők szeretnek ők látnak el és stb stb :)
2011. szept. 11. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Jogod van felkeresni őket, az örökbefogadáskor elmondták ezt a szüleidnek és a biológiai szüleidnek is, hogy esetlegesen később kérheted az adataikat, és a gyámhatóság ezt köteles kiadni.

Szóval dolgod csak annyi, hogy becsattogsz a gyámhatósághoz, és elmondod mit szeretnél.


De szerintem tök hülyeség, hiszen a biológiai szüleid lemondtak rólad, szeresd inkább a szüleidet, és légy nagyon boldog!

2011. szept. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

mi történt azóta?


amúgy ha úgy döntesz,megkeresed a szüleidet,akkor sok sikert! :D


13l

2011. okt. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem semmi értelme sincs annak hogy megkeresd őket, hisz ha annyira szeretnének akkor nem dobtak volna el téged maguktól... Inkább tekintsd azokat szüleidnek akik kicsi korod óta felnevetlek és szerettek ne pedig olyanokat kutass akik nem kíváncsiak rád! Egyébként én meg nem ismerem az igazi apámat mert lombik voltam... az is csoda hogy a világon vagyok...
2011. okt. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!