Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen technikával tanultok...

Milyen technikával tanultok nyelvet és hogyan osztjátok be a tanulni valót? Többi lent!

Figyelt kérdés
Mondjuk van napi 3 órád tanulásra azt hogyan osztod be?Szó tanulás,lecke írás,nyelvtan tanulás,szöveg értés....ez így jó ha így csinálom?
2011. szept. 10. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:
44%
Nem tanulok otthon. Amit órán hallok azt megjegyzem jó részt, és otthon max a fogalmazást, és a kiadott lapokat csinálom meg.
2011. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyszerű. Nyelvtanra odafigyelsz és megtanulod suliban, aztán beszerzel rengeteg adott nyelvű filmet/sorozatot és megtanulod úgy.

Én angolt általánosban sosem tanultam, gimiben 2 évig tanultam (német mellett) és megvolt a középfokú nyelvvizsga, mert a hobbim (sok sok sorozat-videó nézés :P) segítségével rengeteg szót tanultam meg.

2011. szept. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én heti 2x megyek a tanfolyamra.


Hétfő: Óra után még aznap elkészítem az írásbelit és átnézem a szavakat, bejelölöm a nehezeket, különböző színnel kihúzom a névelőket. Beosztom 2-3 csoportba mennyiségtől függően.


Kedd: délután megtanulom az első adag szót, majd átnézem az előzőeket. Ha van még kedvem, csinálok másik könyvből (nem a tanfolyamosból) feladatokat, amik nehezen mennek.


szerda: a második adag szót tanulom meg, átnézem az előzőt, feladatozok, vagy fordítok valami érdekeset. Mindig amihez kedvem van, úgyis csak azt jegyzem meg, ami érdekel.


csütörtök: tanfolyam előtt megtanulom az utolsó adag szót vagy ha nincs már, akkor átnézem az előzőeket.

Óra után elkészítem a leckét...


... és így tovább.


Esténként német nyelvű DVD-ket nézek.

Ha van kedvem. Ha agyhalottnak érzem magam, úgysem tanulok belőle.

2011. szept. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!