Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jeles tanulók, Ti milyen...

Jeles tanulók, Ti milyen technikával tanultok?

Figyelt kérdés
Mikor, hogyan, mennyit, hogy jegyzeteltek, vannak trükkjeitek? stb stb.. Köszi előre is.:)
2009. jan. 11. 20:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha órán figyelsz az már fél siker. Amúgy én mindig csak a lényeget írom le (kulcsszavak, összefüggések, nevek) a többi rizsa meg úgyis jön magától. Ha tanulok van nálam egy rakás kihúzó filc és a különböző "értékű" adatokat különböző színekkel emelem ki. Ja és a puskaírás! Na az is fontos :-) Az ötösökhöz nem mindig csak a tudás, hanem sokszor szerencse kell. Meg amíg írod, addig is megragad a lényeg. Remélem segít ez a pár módszer. R.
2009. jan. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Humán tantárgyakból vagyok ötös általában, matekkal gondjaim vannak sajnos. Na én magyart, törit úgy szoktam tanulni, hogy egyrészt órán figyelek, másrészt én sose egyszerre akarok hatalmas mennyiségeket megtanulni. Ha valamiből írunk (nálunk az elég nagy anyagrészt jelent mindig), akkor arra napi 1 órát szánok, de időben elkezdem. Először összeszedem, hogy mi is az, amit meg kéne tanulni, elolvasom, ha nem világos, akkor keresek hozzá még egyet s mást a neten. Aztán, ez lehet, hogy csak nekem válik be, de én szépen gondosan aláhúzom a lényeget (ezzel is újraolvasom az egészet) és utána amit aláhúztam, azt le is írom. Na, ezt sokan nem csinálnák meg, de nekem ez nem gond, szeretek írni. Amit leírtam, azt néha el se olvasom utána már, mert nagyjából megjegyeztem, utána már csak elkezdem magamnak felmondani, bár ez elsőre még nem megy, olyankor még kb. mondatonként bele kell néznem. Ha így eljutottam a végéig, akkor felmondom újra, és ezt addig folytatom, amíg nem megy tökéletesen, kb 3 alkalommal kell felmondanom, hogy aztán negyedszerre ne kelljen belenéznem. Ha ezek után se érzem biztosnak, akkor azt, amit kiírtam lényeget, azt pontokba szedve, rendszerezve legépelem, így már szinte biztos, hogy eszembe fog jutni a suliban is. Na én így szoktam felkészülni, ez nálam 3-4 napot vesz igénybe, napi 1-1,5 órát.

Matekra nincs jobb ötletem, mint gyakorolni, ameddig rá nem érez az ember a logikájára, bár nálam ez egyedül a sorozatoknál sikerült, minden mással gondom van sajnos, de matekból nem is hajtok jó jegyre.

2009. jan. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Pl. a feladott könyvet aláhúzogatni (de úgy, hogy folyamatos mondatok maradjanak), az aláhúzottat újraolvasni, belőle kivonatot írni, a kivonatot bemagolni, és belőle rövid emlékeztetőt írni, végül abból egy még kisebb, egyetlen írólapnyi emlékeztető cédulát. Ezzel a módszerrel könyvhegyek magolhatók be humán területeken.


Sosem szerettem a "kulcsszavas" jegyzeteket, mert azoknak az érthetősége arra épül, hogy emlékszel-e még magára az előadásra. Jobb mindent leírni, pl. gyorsírással, ami elhangzik. Otthon aztán az anyag feldolgozható ugyanúgy, mint a könyvek.


Reál területeken a gyakorlás az egyetlen trükk. Újra és újra végigcsinálni a levezetéseket, képzeletbeli hallgatóságnak elmagyarázni, mi micsoda az egyes lépésekben, saját szavakkal többféleképpen elmagyarázni a gondolatmenetet, ami a háttérben van.

2009. jan. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Nem a magolás a legfontosabb, hanem hogy értsed amiről beszélsz! Gondolkodj azon, amit leírsz vagy mondasz! Én pl nem húzok alá, és nem mondok fel semmit, időpazarlásnak tartom, miközben olvasok egy szöveget maximálisan arra próbálok koncentrálni és megtalálni az összefüggéseket, töri-magyar emeltes vagyok, van mit tanulni, általában ha kétszer elolvasok odafigyelve egy szöveget, akkor már tudom, csak az évszámokat kell újra átnézni.
2009. jan. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elolvasom figyelmesen az egészet egyben, utána átlapozom a könyvet, és felidézem a fejezetcímek, grafikonok, ábrák alapján,hogy mire emlékszem az adott részből. Ha mindenre, akkor megyek tovább, ha nem mindenre, akkor megjelölöm, és a végén csak a megjelölt részeket olvasom újra. Kitűnő voltam gimiben.
2009. jan. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia!Én 8 éve kitűnő tanuló vagyok! És szorgalom a lényeg az egészbe anélkül akárhogy is csinálod nem fog menni!Amugy én meg nem hiszek ebben a leírós dologban!Egyszerűen elolvasom a dolgot amit meg akarok tanulni és utána emlékezetből visszamondom amíg nem tudom úgy ahogy kell!
2009. máj. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Én is kitűnő vagyok 7.osztályos voltam most leszek 8.

A törit azt imádom ,főleg mert a tanárral sokat szoktam beszélgetni. Ő is cigány és zsidó ellenes , szereti Adolf Hitlert, mint én .

2011. jún. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, szerintem neked még igen sokat kéne ahhoz tájékozódni, hogy ezekben a kérdésekben állást tudj foglalni.
2011. jún. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egyetértek, nem bántásképp mondom, de majd, ha 11/ 12es leszel,akkor nyilatkozz :)
2013. jan. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

2011-06-18 14:17


Rájöttem ,hogy a cigányok mind undorító férgek tapasztalom is.

2013. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!