Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanultok? Hogyan lehet...

Hogyan tanultok? Hogyan lehet a legeredményesebben megtanulni valamit? Milyen technikával tanultok? Milyen gyorsan?

Figyelt kérdés

Főiskolára járok, és elég sok az anyag.

Természetesen más technikával kell tanulni mint középiskolában.

(Az is baj lehet, hogy nincsen hozzá sok türelmem. Mármint visszamondani az anyagot..)

A segítségeteket szeretném kérni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2009. jan. 16. 15:11
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Főiskolán/egyetemen már nem is lehet úgy tanulni, mint gimiben. ott én is úgy tanultam, hogy részekre bontottam az anyagot, bememorizáltam ezeket, majd visszamondtam, és amikor a végére értem, felmondtam az egészet párszor. Nos, ez ugye 400-500 oldalas könyveknél nem megy. ilyen terjedelmű anyagoknál azt kell csinálni, hogy értő olvasással, erős koncentrálással olvasod az anyagot, és olvasás közben szelektálod a lényeget, majd azt kiemeled. ha a végére értél az anyagnak,jöhet a kiemmelt részek újbóli áttanulményozása, megértése. így tulképp arra is képes vagy, ami gimiben lehetlennek tűnt: tudni fogsz több száz oldalas monstrum könyveket is. én így csinálom. vizsgán meg a lényeg mellé körítek vmi jó rizsát. akárhányszor ezzel a módszerrel tanultam, vizsgról még nem vágtak ki.

persze vannak tárgyak, ahol kénytelen vagy definíciókat megagolni. én nagyon szeretem a különböző diagramokat: mivel ez egy rendszerezése egy adott témakörnek, így sokkal átláthatóbb az anyag.

2009. jan. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
én cimkézni szoktam a lap szélére. kiírom az adott bekezdésben legfontosabb dolgokat, lerövidítve, vázlatszerűen, és úgy meg lehet tanulni, ha nincs sok időd akár egy 3-4-esre, de inkább jobbra. legalábbis nekem így emgy.
2010. máj. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 14. 21:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!