Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan fajulhatott el idáig a...

Hogyan fajulhatott el idáig a dolog, hogy 12-13 éves gyerekek járnak és szexelnek? Mit kellene tennünk?

Figyelt kérdés

Magyarázza el valaki,hogy mi történt velük, mert komolyan nem értem. Az nem elég válasz, hogy pl. a média hatása, vagy hogy nincsenek nevelve. Én annak idején nem is kívántam a szexet és a csók is durvának számított, lelki megrázkódtatás lett volna, ezen kívül ciki is volt.

Ma meg....

Az ételekben lenne valami!?


2011. szept. 19. 13:09
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Azt hiszem akkor erre a problémára ebben az átmeneti kaotikus korban még nem lesz igazi megoldás (néhány egyedit kivéve). Egy új kor , társadalmi, kulturális nevelés és életforma ad majd megoldást egy másik generáció számára.

Addig is aki tud egyéni megoldásokat, ossza majd meg velünk!

2011. szept. 27. 08:57
 22/23 anonim válasza:

Azt miért nem írta oda senki, hogy tisztelet a kivételnek?


Ez mindig így lesz.

A korábbi generációnak sosem fog tetszeni a későbbi. Ez szinte természetes.

Csak azt nem értem, hogy ezen miért kell/kéne változtatni?

Azt én is elítélem, ha egy 12-13 éves gyerek szexel, de 12-13 évesen miért ne ismerkedhetnének már fiúkkal lányokkal? Az még nem durca, nem lesz belőle semmi (ezalatt CSAK ismerkedésre gondolok.

A média hatása lenne? Nem. Van akire ez hat, de itt is vannak kivételek. Én nem gyakran nézek tv-t, de azért szoktam.

Én most 15 éves vagyok (fiú), és már 6. osztályban volt az iskolában felvilágosítás, aztán 7. és 8. osztályban is.

8. osztályban a fiúknak kotont osztottak az ISKOLÁBAN, és a lányoknak tisztasági betétet. Nos akkor a rossz nevelés? A média? Talán az ételekben van valami? NEM csak erről van szó. Mint látjátok, a gyerekek már az iskolában a tanároktól hallják a szex témát. És ezek után azt gondolják a szülők, hogy az ő jól nevelt, intelligens, okos gyerekük nem fog érdeklődni pár +18-as oldal felé az interneten? Ugyan hagyjuk már.

Többször olvastam itt az oldalon, hogy némely lány 12-13 éves korában már egyszerre 2 fiúval szexelt, vagy sok olyan fiú van aki ugyanennyi idősen azon ügyködik, hogy (elnézést a kifejezésért) leszopja egy lány a mosdóban. Én ezeket mélyen elítélem. De az, hogy 16-17 éves korban, mégcsak ismerkedni sem helyes?! Na ne már.


Amúgy igen, egy válaszoló írta, hogy a lányok a hormonokkal teletömött fogamzásgátlókat szedik, és ezek nagy része az anyagcserével távozik a szervezetből, és ezt sehogy nem lehet teljesen kitisztítani a vizekből, és a lányok pedig akaratukon kívül ezáltal hormonkezelik magukat.

És nem csak a (manapságs tizenévesek szednek fogamzásgátló tablettákat, hanem akár a szüleik, vagy a szüleikkel közel egykorú generáció is. Szóval emberek, ne csak a kamaszokban keressétek a hibát(?!), hanem kicsit gondolkozzatok el magatokon és a gyerekkorotok. Nem biztos, hogy a ti mamátoknak is tetszett, ahogy ti felnőttetek, és ezt is figyelembe kellene venni.


Többet nem írok, mert ez már így is hosszú lett.

Mint ahogy már leírtam; egy 15 éves fiú vagyok.

2015. dec. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Az még nem durva, nem lesz belőle semmi (és ez alatt CSAK ismerkedésre gondolok). *


És nem csak a (manapság már) tizenévesek szednek... *

2015. dec. 29. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!