Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szoktatok délutánonként suli...

Szoktatok délutánonként suli után aludni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 30. 14:42
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha lenne délután időm aludni akkor megtenném:)
2011. szept. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Én tudom magamról, hogy amikor hazaérek suliból éhesen, fáradtan nem tudnék tanulni. Megebédelek, aztán egy kicsit lazítani kell. 6-7 óra teljes figyelem, koncentráció bizony fárasztó és tapasztalatból írom, hogy ha ilyenkor leülnék tanulni 3x annyi ideig ülnék a tanulnivaló fölött, mert az agyam is fáradt. A szg., tv, mint pihentető elfoglaltság nálam nem jó, mert leragadnék előtte és csak úgy repülne az idő. Ezért ebéd után szoktam egy 0,5-1 órát pihenni. Nem mondanám, hogy alvás, sokszor csak fekszek, becsukom a szemem és mintha más világba csöppennék, egy kicsit relaxálok, feltöltődök. Persze, van hogy el is alszok, de állítok ébresztőt és 0,5-1 óránál többet sosem pihenek.

Ha nagyon sokat kell tanulni, csak 20-30 percet pihenek, ha nem kell olyan sokat tanulni, akkor az a döntő ,hogy mennyire vagyok fáradt. :)

Ma mondjuk 2 órát aludtam, hozzáteszem, egész nap hasogat és szurkál a fejem, már a sírás kerülgetett, ráadásul görcsöltem is.

16/L

2011. szept. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kezdtem a kilencediket, mindig aludtam suli után, mert nagyon nehezen szoktam meg a korán kelést (azelőtt fél 7-kor kellett kelnem, középsulis koromban pedig negyed 6-kor), este pedig nem tudtam aludni, volt, hogy hajnali 1-2-ig forgolódtam.

Most már semmi pénzért nem aludnék délután: nyűgösen kelek fel, elvesztem az időérzékem, kellemetlenül érzem magam. Inkább korábban fekszek le.

2011. szept. 30. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon ritkán.
2011. szept. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 :) :) :) ***** válasza:
100%
Nemigazán.
2011. okt. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
En mostanaban szoktam...amiota liceumba jarok azota szoktam....regebb 7utan keltem picivel de most muszaj 6kor es nagyon faradt vagyok...habar nem is nagyon csinalunk semmit, mert meg suli eleje 4. het kezdodik....de meg attol faradt vagyok...enis egyszer este 10kor azt hittem h mar reggel van;)) Nagyon megvoltam ijedve:))
2011. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim válasza:
100%
7-8ban rendszeresen kidőltem délután:D
2011. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
néha igen, bár olyankor este nehezebben alszok. Attól függ hány órám volt, meg lesz-e este buli.
2011. okt. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam soha, előszöris mert van egy csomó dolgom délután mindig, tanulás, házi feladatok aztán gépezni is akarok, másodszor meg akkor este nem tudnék elaludni.
2011. okt. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem.Nem tudok nappal aludni
2011. okt. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!