Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves múlt nagyobbik...

2 és fél éves múlt nagyobbik fiam. Az alvással és a bilizéssel vannak problémák. Délutánonként nem hajlandó aludni már jó pár napja. Előtte 3 órákat is aludt. Hogyan tudom könnyen letenni aludni újra?

Figyelt kérdés

Nem lenne baj, hogy nem alszik, de késő délutánra már annyira fáradt, hogy nem lehet bírni vele, mindenen hisztizik, sír. Esik-kel, ügyetlen. Két fiam van, a kicsi egy éves, őt pedig a hangoskodásával felkelti állandóan. Most egy kicsit el vagyok keseredve, hogy vajon valamit én rontottam el? A másik nagy problémánk a székletvisszatartás, amit azóta csinál, mióta lekerült a pelus, mert wc-re jár pisilni. (volt egy hereműtétje, akkor nagyon megutálta a pelust, mert ha kakált, kötést kellett cserélni) viszont a bilibe nem akar. Sokszor 5-6 napig nem kakil, utána nagy nehezen kér pelust és kiabálva rohangál miközben kakil, hogy anya segíts! (mármint visszatartani, mert akkor már nem tudja) :(

Segítsetek!


2009. júl. 12. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam még csak 16 hós, de nagyon sajnállak. Tapasztalatom nincs, csak kérdezni tudom, nem lehet, hogy épp a kaka miatt nem alszik? Szerintem sürgősen kérd ki a gyerekdoki véleményét, és higitani is kéne a székletén. Gondolom fáj ha nyomja már kifelé. Sok kitartást neked!!!
2009. júl. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem amiatt szerintem, mert a kakálással régóta gond van (mondjuk nekem is lassú az emésztésem, lehet ezt is örökölte) az alvásprobléma egy hetes. Inkább a dackorszakkal van kapcsolatban. Amikor kakál nem kemény a széklete, sőt... Minden reggel iszik karamellás italt ami lágyítja.

2009. júl. 13. 15:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én nagyfiam 2 éves kora óta nem alszik napközben. Egy hónapig tartott az átállás, amikor sok nyűgölés volt, mert estére elfáradt, de napközben akkor sem aludt, ha ragadt le a szeme. Próbálj játékot adni neki, míg a picit altatod, v kérd, h segítsen elaltani a kicsit, és vele játssz azután, mert ő már nagy. Éjszaka nálunk 12 órás alvás van. (Most 3 és fél éves.)

A kaki gonddal gyermekpszichológus segíthet. Nekünk ez egy évig volt, borzalmas, azt hittem soha nem lesz vége. (Végül nem mentünk orvoshoz, mert a védőnő segített, ő épp pszichológiát tanul, ezért tudott segíteni.) Kérj segítséget a védőnőtől vagy háziorvostól.

2009. júl. 20. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom detto, ő is visszatartja a kakit. Másfél hónapja került le róla a pelus, a pisiléssel nincs is gond, csak a kakival. Én laevolac-ot adok neki, mert enélkül pár nap alatt nagyon bekeményedik a kakija és sírva kakil...


Érdekelne, hogy az előttem válaszolónak hogyan segített a védőnő. Leírnád pár mondatban?

2009. júl. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

És kérlek ne mondd, hogy kérjek segítséget a dokinktól vagy védőnőnktől. Sajnos nem minden védőnő olyan felkészült, mint a tiétek...

2009. júl. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia! Igaz, az én kisfiam 3,5 éves, de talán tudok neked segíteni. Nem sokat változott a napirendje 2,5 éves kora óta, legfeljebb az alvás órák kicsit kitolódtak. Őt a mai napig 7-kor keltem, ill. kinyitom az ajtót és teszek-veszek, ő pedig jön. Ezt nem én, hanem kicsi kora óta ő állította be magának. Régebben fél 1 felé ment aludni, most 1 negyed 2 felé megy. Mindig visz magával valami játékot, megbeszéljük, hogy játszhat és alvás. De volt, hogy sírva aludt el, sajnos ezt az időszakot ki kell bírni. Én a mai napig ragaszkodom az ebéd utáni alváshoz. Próbálj vele beszélgetni, hogy ha felkel sok játék lesz, mentek sétálni..stb. Reggel a te fiad mikor kel?

A kakis téma nálunk a mai napig napirenden van...ő sem kakil...4-5 napig. Nálunk is én vagyok ilyen szorulásos. Az anyósom paraffinolajat tanácsolt, napi 1 teáskanállal. A neten viszont azt olvastam, hogy ez ma már nem menő. Őt sem hajtja egyébként semmi, most ma a 4-ik napja, hogy nem kakil:( A Laevolac-ot én is ajánlom. Éhgyomorra adjál neki 3 evőkanállal 1,5 dl folyadékban, tuti, hogy jönni fog a kaka..fosás nem lesz, csak lazítja. Egyébként nem lehet, hogy azért tartja vissza, mert fél, hogy fáj..vagy nyomja és ugye feszíti...erre ő visszahúzza. A bilire az én fiam nem fért rá, a wc-nem tudtam tartani órákig..ezért vettünk a wc-re létrát, felmászik, lenyomjuk a kukacot, pisil..majd kizavar és kinyomja a kakit. Nagyon sokat veszekedtünk ezen a párommal, mivel ezen a kakis témán nem tudtunk túljutni. Rengetegszer volt olyan, hogy ebéd, pici játék...és kb fél óra múlva bekakilt a bugyiba. Tök mindegy volt, hogy adtam rá bugyit, vagy nem, akkor is bekakilt...Volt, hogy az oviba és benyomott..de remélem, hogy 3,5 évesen megérett arra, hogy tud kakilni. Nálunk még segített az is, hogy ráültettem a wc-re, fogtam a kezét és nyomtunk együtt. Egyébként valahol azt olvastam, hogy a gyerekek többsége ebéd után kakil. Nálam volt egy időszak, hogy ebéd után ráültettem, és ott ültünk még nem jött kaki. Próbáljátok ki a laevolac szirupot. Nekem a védőnő azt mondta, hogy a kakihoz rengeteg türelem kell! Ha segíthetek,nyugodtan írj privit.

2009. júl. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Nekünk az tette be a kaput a kakilásnál, hogy volt egy hereműtétje, ahol ugye a kötés kényes területen van. :( Így ha kakilt (akkor még bőven pelusos volt), kötést kellett cserélnünk, ami neki rossz érzés, fájdalom volt. Gondolom összekötötte a kettőt, mert onnantól ha kakilt a pelusba, mire megengedte hogy levegyem róla az küzdelmes volt, hiába mondtam neki sokszor, hogy már nincsen kötés, meg bibi. Ekkor kezdtünk pisilni a bilibe, ami ma már a wc-be megy, mert simán feléri állva olyan magas. Ebben sokat segített a "felejtsd el a pelust elmo" című dvd. (elmo nagy kedvenc nálunk) Megbeszéltük, hogy ha ilyen rossz a peluscsere, akkor kakiljon a bilibe. Egyszer sikerült, örültünk apával nagyon, elújságoltuk nagyiknak, keresztszülőknek stb, nagyon büszke volt magára. Majd utána megint bilibe akart, csak valahogy mellé sikrerült, ott sírt, hiába vígasztaltam, hogy semmi baj, összeszedjük. Aztán bent volt a bili, és direkt mellékakilt a földre. Mondtam neki, hogy ha véletlen mellé megy, nem baj, de a bilibe próbálja meg, direkt ne a földre. Azóta nem megy a bilibe kakálás. Csak az a baj, hogy a pelusba sem akar. És nem szorulásos, látszik, hogy erővel tartja vissza. Amikor már nem tudja, akkor fel-alá rohangál a szobában, és kiabál hogy anya segíts, de azért hogy ne jöjjön ki a kaka. :( Nem kakil keményet, mert minden nap karamellás tejjel indul a reggel. Sőt lágyabb mint a normális. Úgyhogy nem ez baj. Amit még tudni kell róla, hogy csecsemő kora óta nem kakil csak itthon, és csak ha egyedül van, és a kicsi fiam is ilyen...

(ez csak annyiból könnyebbség, hogy tuti nem kakil be pelus nélkül a játszón, így pelenka nincsen rajta egész nap, csak ha kéri 6-7 naponta kakához )

Dokinénink azt mondta egyértelműen pszichés dolog. Most tanácsolta nekem az egyik ismerősöm anyukája, aki dadus a bölcsiben, hogy volt két kisgyereke is aki ilyen volt, és a kerületi családgondozónál van egy pszichológus, aki mindkét gyereknek segített. Holnapra kaptam is időpontot délutánra. Most nagyon bízom benne, hogy sikerülni fog túllépni ezen a problémán is.

2009. júl. 21. 11:43
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja és lehagytam, ő is 7 kor kel. De van hogy egész nap nem alszik, fáradt, gyűrőm egész nap, hogy kidőljön, de este 8 -kor még úgy kell rászólni, hogy most már elég. Közben persze megy a nyűglődés, mert álmos nagyon. De ezt most a dackorszaknak tudom be, mert az tombol nagyon...
2009. júl. 21. 11:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!