Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ki hogy áll tanulással?...

Ki hogy áll tanulással? Harmadikos a fiam és nap mint nap nyaggatnom kell hogy tanuljon.

Figyelt kérdés

Erős négyes, de én jobban örülnék ha több ötöse lenne. Elégedettnek kéne lennem az eredményeire? Félek ha hagyom akkor később még rosszabb lesz a tanulmányi átlaga.

Hasonló korosztályos gyerekek szülei ti hogy vagytok ezzel?

A tanárnő azt mondja sokra többre lenne képes ha kicsit jobban akarna.


2009. ápr. 29. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Összeségében nagyon szép eredmény a négyes, de ha tényleg többet ki tudna magából hozni, akkor miért ne...


Túl sok mindent nem tehetsz azon kívül, hogy nyaggatod és állandóan rágod a fülét. Esetleg, ha van elegendő időd ülj le mellé tanulni, vagy kérdezd ki a másnapi tanulnivalót. Ha most rászoktatod a tanulásra, akkor később már magától fog menni.


-Tündérlány(17)-

2009. ápr. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok mindig azt mondják,hogy sokkal többre lenne képes az a gyerek.Csak egy példa,saját magam mondjuk.Világ életemben sík lüke voltam a matekhoz,általánosban 3as voltam,amikor mondtam,hogy én bizony gimnáziumba megyek akkor a matek tanár kézzel lábbal tiltakozott,mert úgy sem fogom bírni a gimis tempót,ki fogok bukni,lényegében be akartak zsuppolni,vmi szakiskolába csak azért mert rossz voltam matekból és a városban a gimi és a közgáz erős matekos volt.Sírtam is,hogy de hát nem is matek szakra megyek hanem emelt nyelvi humánra(most már 0. osztályos), és a 4.2-3-as átlagom ellenére miért nem mehetek a gimibe.Végül odamentem.Nos nem volt egy leányálom, kemény matektanárunk volt,félévben mindig izgultam nehogy megbuktasson,de 2sel mindig megúsztam és az érettségim pár pont híjján 4es lett.Mellesleg végig a gimi alatt kaptam az ívet,hogy lényegében sz@rnak sem leszek jó,mert nincs agyam a reálhoz,amúgy érdekes,hogy humánra mentem,de fel sem tűnt nekik.Lényegében leírtak,csak mert nem volt agyam a reálhoz.És most tudod hol vagyok?Turizmust tanulok főiskolán,ami annyit tesz,hogy közgázos diplomám lesz szóval nagyon erősen matek orientált a képzés.Igaz,hogy megvágtak először,de 2.alkalommal már sikeresen vettem az akadályt,most vagyok másodéves,úgyhogy most visszagondolok,hogy az összes tanár aki ellenem volt elmehet a búsba.Azoknak pedig örök köszönet akik hittek bennem.


Én azt mondom,sose erőltesd a gyerkeet csak annyira amennyire ő érzi a szükségét.Az a 4.5ös átlag tökéletes nekem már akkor rosszabb volt és nézd most hol vagyok(jah igen nem fizetős a suli szóval magasabb ponthatárokkal vettem engem fel).

2009. ápr. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. Oda ülök vele tanulni és át nézem a háziját ami legtöbbször jó és tudja a szabályokat meg mindent, de a dolgozata mégis általában csak négyes lesz mert nem figyel elégé. Ettől én kissé csalódottnak érzem magam. Tudom nem lenne szabad, de mégis így érzek.
2009. ápr. 30. 09:14
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
a 4.-es elég jó eredmény.Már csak ha a mai gyerekek átlagát nézed,az 3-2-es.Szerintem legyél elégedett vele.Ne erőltesd,mert nálam úgy csak rosszabb lett...
2009. ápr. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%
Középiskolában harmadikos vagy általánosban?
2009. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Általánosban. Hú, bárcsak a középiskolában is négyes lenne majd, akkor biztos nem nyaggatnám.
2009. máj. 5. 10:14
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyukám is mindig leült mellém, együtt tanultunk és rendesen tudtam az anyagot. Láttam rajta, hogy mennyire szeretné, ha sikerülne a dolgozat és mennyire csalódott volt ha "csak" négyesre sikerült. Én ettől egyre feszültebb és stersszesebb lettem, figyelmetlenségi hibák miatt mégis "csak" négyeseket szereztem. Mégis bekerültem egy erős gimnáziumba, ahol szerencsére sikerült tartani a négyes, ötös jegyeimet.


Szóvel ne idegeskedj!:)


Az egyik osztálytársam végig kettes, hármas tanuló volt mégis jobb felvételit írt. Sokszor nem ad teljes képet a valós tudásról az iskolában kapott jegyek.

2009. máj. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha általános iskolás, akkor nincs azzal semmi baj szerintem, ha odaülsz mellé, vagy kikérdezed a leckéjét. Arra vigyázz, hogy ne legyen ebből mindennapos vita, de ha javítani nem is javít, legalább ne rontsa le az elkövetkezendő évek alatt a jegyét.
2009. máj. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a megnyugtató és hasznos válaszokat. Megpróbálom nem annyit nyaggatni és elfogadni a négyes átlagot is.
2009. máj. 6. 09:04
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Harmadikosnak nagyon jó eredmény az erős négyes! Nem nyaggatni kell a gyereket, mert még a kedve is elmehet a tanulástól, meg az állandó kikérdezés/ellenőrzés stresszessé teheti. Bízz benne, ülj le vele beszélgetni, hogy büszke vagy rá, hogy ilyen jól tanul, de tudod te, hogy ha kicsit jobban figyelne, akkor lehetne mégjobb is. Ha folyton a nyakán lógsz, akkor nem is tud önállósulni a tanulásban. (csak megsúgom, hogy a tanárok mindig azt mondják, amit a szülők hallani akarnak, egy kettes tanuló gyerek szüleinek sem fogják azt mondani, hogy hát ennyit tud a gyerek, hanem hogy tudna többet is, pedig lehet, hogy abból a tantárgyból tényleg nem tud többet)


Sok türelem és kitartás!


Egy tanítónő

2009. máj. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!