Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan barátkozzak? 14 éves...

Hogyan barátkozzak? 14 éves vagyok. Eddig még egy társaságba sem tudtam beilleszkedni, és nagyon rosszul esik, hogy az új sulimban mindenki egyedül lát, ráadásul ellenségeim már vannak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A suliban a szakkörön összebarátkoztam 2 lánnyal, de miután vége lett a szakkörnek, már szóba se akartak velem állni.A régi sulimban pedig mindenki engem csúfolt.
2009. aug. 10. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Először is írd le kérlek, hogy mi történt annak a bizonyos szakkörnek a végén. Úgy értem ha már egy picit összebarátkoztatok valakivel, akkor valamit tenned kellett azért vagy csak történnie kellet valaminek, hogy utána ez megváltozzon. Az általános tanács: légy érdeklődő. Mindenki szívesen mesél magáról, közben pedig észrevétlenül elkezdhet kialakulni a barátság. Szerintem ez az egyik legjob recept:)

22F

2009. aug. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

(14/L) Az egyik lány másik suliba jár, és az összes titkunkat elmondtuk egymásnak.A szakkör után próbáltam hívni telefonon, 3 napig, de nem vette fel.(Esetleg visszahívhatott volna, vagy írhatott volna msn-en, nem?)

A másik később az osztálytársam lett (decemberben mentem új suliba) , és akkor már egyből nem úgy viselkedett velem, mint a többi barátjával.Szünetben mindig odarohant valakihez, de hozzám inkább nem,mindig csak a többiekkel volt. Én elmondtam neki a titkaimat.Egyszer volt valami a pasijával, és elmondta mindenkinek (még az ofőnek is), csak nekem nem. És a legtöbb ember, akikkel eddig találkoztam, ilyen volt...

2009. aug. 11. 11:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne mondd el mindenkinek az összes titkodat, hanem egyet-egyet, és egy idő után kiderül, hogy ki a megbízható.
2009. aug. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sajnálom, hogy ilyen cipőben jársz és együtt érzek veled. Remélem tudok neked segíteni.

Először is nem adjuk ki a titkainkat egy felszínes ismeretség után.

kettő: A suliban gondolom azért nem barátkoznak veled, mert valamiért különbözöl a többiektől. Pl: lehet, hogy túlságosan csendes vagy, visszafogott, ebből arra következtethetnek, hogy sebezhető vagy és ezt ki is használhatják, biztos ezért csúfoltak az előző sulidban is. Állj a sarkadra, védd meg magad. Nem azt mondom, hogy legyél nagy szájú, de tudd magad megvédeni, különben mindenki rád fog szállni.

Három: Fokozatosan ismerkedj a többiekkel, nem kell elkapkodni, mert akkor azt érezhetik, hogy rájuk akarsz szállni, kellemetlenül érezhetik magukat e miatt. Ne mindig csak egy emberrel barátkozz, próbálj mindenkivel ismerkedni, (persze csak ha szimpatikus az illető)

Légy kedves, segítőkész és barátságos. Ha valakinek például kifogyott a tolla és szeretne kérni valakitől akkor te adj neki, így mindenki látni fogja, hogy kedves és segítőkész lány vagy és egy ilyen lánynak szívesen lesznek a barátai. Ugyanakkor soha ne szolgáltasd ki magad a többieknek.

Sok sikert!

2009. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
előző iroval egyetértek, de ne teljesitsd minden kivánságukat, ha pl látják hogy segitőkész vagy, és eztkiakarják használni, ne nagyon engedd. énis 14 vagyok és fiu, a társaságunkban alegkisebb, ezért néha kisebbségi komplexusom vna vagy miatököm ha pl szivóznakv elem ah cask poénból is jobbban odateszem amgam mint egy átlag ember, mrmint joban visszaszólók vagy ütök, hogy lássak kicsi abors de erős:)) és engem sosecsufolnak ezek miatt. nem aztmondom hogy verd péppé a fejüket, de ha szekálnak konkrétan, akkor mondmeg neki hogy kapd be vagy hasonmló és ha poáfzik mellé akkor sztem ugy verd meg ahogy jólesik:D 14F
2009. aug. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
velem is ez van..:S beilleszkedtél?
2012. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amikor 13évesen gimnáziumba kerültem, nagyon nem találtam barátokat. Aztán elmentem a suli nyári táborába. Az osztályomból csak én voltam fiú abban a turnusban, a lányok még annyira se foglalkoztak velem, mint a fiú osztálytársaim, szóval gondolhatod..


Induláskor beültem a vonaton az első kupéba, ahol volt üres hely. 5-en voltak ott, mind idősebbek nálam. Beszélgettünk, barátkoztunk, az egész táborban velük voltam, aztán év közben is tartottam a barátságot, általuk megismertem új embereket és végül egészen komoly barátságok születtek. Utólag persze mesélte egyikük, hogy néha idegesítő voltam, mert akkor is megkerestem szünetben, amikor a barátnőjével akart volna lenni, de ez van :-D már rég nincs meg az a barátnő, de 12 éve az egyik legjobb barátom


Ja és anno a kupéban a többiek.. az ötből kettővel mai napig barátok vagyok, van közös bandánk :-D



Szóval szerintem a jó az, ha nyitott vagy bárkire, aki szembejön, még ha nem is egyidős veled és elmész ilyen közösségi eseményekre, mint táborok, szakkörök, stb. Ha valaki lepattint, ne foglalkozz vele túl sokat.


Nagyon sokáig, részben még ma is az volt a legnagyobb hibám, hogy folyton meg akartam felelni egyes embereknek, csak hogy szeressenek, befogadjanak a közösségükbe. ez bizonyos szinten már baj. Azzal kell sokat törődni, aki ezt viszonozza is.


Egyébként a gimi végefele az osztályból is lett jóbarátom. Mindketten a periférián voltunk az osztályban, aztán valahogy rájöttünk, hogy a másik milyen értékes ember. Épp a héten söröztem vele, ő is az egyik legjobb barátom.

2013. febr. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!