Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit engedtek meg és...

Szülők! Mit engedtek meg és mit nem a 17 évnél idősebb lányotoknak?

Figyelt kérdés

Csupa olyat olvasok itt, hogy a szülők nem engedik meg a lányuknak, hogy a barátjánál aludjon. Most egy 14 évesnél még értem, de egy 17 évest minek tiltani?

Persze nem a 2 hónapos kapcsolatra gondolok, hanem mondjuk fél év. Ha le akar feküdni vele, úgyis megteszi valahol. És a szülő azt éri el, hogy a lánya hazudjon neki, mert a "begyöpösödött" szülő nem enged meg semmit.

Nem vagyok szülő, de sok barátnőmnél látom, hogy már rég elmúlt a lány 18, de a szülei alig engednek meg valamit neki.

Van ennek valami értelme? Ha tudja a szülő, hogy a tiltással azt éri el, hogy a gyerek hazudjon, miért csinálja? Vannak dolgok amiket tényleg nem szabad megengedni, de azt meg lehet beszélni a tinivel, nem csak úgy eltiltani.

Hiszen a tiltott gyümölcs a legédesebb!

Normális válaszokat várok. Köszönöm.


2010. aug. 5. 16:00
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor engedtem, hogy a fiú nálunk aludjon, amikor láttam, hogy már nagyon nagy a szerelem és eltelt már pár hónap a megismerkedésük után és én is jól ismertem a fiúkat. Az egyik lány alig 15 volt, a másik 16. Szerintem is felesleges tiltani, mert nem őrizhetem éjjel-nappal őket.
2010. aug. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. Remélem, mindketten emlékezni fogunk erre akkor is, ha lesz gyerekünk. :)
2010. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Én nem vagyok szülő(18/L),de nekem mindig mindent megengedtek.Befestethettem a hajam 13 évesen,barátnőmmel "felügyelet nélkül" "Tankcsapdázhattunk" 15 évesen,addig járkálhattunk a városban amíg akartunk,telerakhattam a fülem fülbevalókkal......stb.stb.

És nem történt semmi,mindig éltanuló voltam,most a legjobb egyetemek egyikére járok,mindenkivel jó a kapcsolatom.Semmit nem értek volna nekem tiltással.Kiéltem magam,hordtam rockercuccokat,mert megengedték.Mostanra lenyugodtam,kinőttem az ilyenekből.Én is így fogom nevelni az enyémeket.

2010. aug. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Amikor az első párommal kezdtek a dolgok komolyabbra fordulni- 17 alatt voltam és kb 4 hónapos volt a kapcsolat, a fiú sokkal idősebb volt. Egyik este nála vacsoráztam, aztán olyan 10 körül felhívtam anyumat, h szeretnék ott aludni, reggel hazavinne.

Kb fél perces néma csend volt, aztán hallottam, h nyelt egyet és azt mondta akkor reggel találkozunk.

Mindig hálás leszek neki, h lehetővé tette, h normális körülmények között, bujkálás és kapkodás nélkül tehettük meg azt amit meg kellett.

2010. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nekem is 15 éves koromig tiltották, aztán fél év hazugság után megmondtam hogy már megvolt az első, mostmár nem kell tiltaniuk.

16 évesen megismerték a barátomat, pár hét után itt aludt, 2 évig voltunk együtt.

2010. aug. 5. 16:09
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora "gyereknél" már nem lehet engedésről-nem engedésről beszélni.

Réges-régen kialakult a jellem, a személyiség, az önkontroll, vagy annak hiánya.

Nevelni a születéstől a serdülő korig lehetséges. Ezt oly sokan elfelejtik, illetve nem is tudják.

2010. aug. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest elég sok kérdésnél lehet olvasni, hogy a szülő ezt meg azt nem enged meg...
2010. aug. 5. 16:11
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

nekem nem engedik, hogy itt aludjanak a fiúk, attól függetlenül, hogy szűz vagyok-e, vagy sem, mondván : nem kell azt mindenkinek tudni, és ne kelljen már mindenkinek alkalmazkodnia a családban az 1 idegenhez (ezzel félig egyet értek, de azért egy-egy nap alkalmazkodást mindenki kibír). szóval nem a szextől vagyok eltiltva, csak az ottalvást nem szeretnék...

mindjárt 18L

2010. aug. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
17 vagyok és mindent megengednek...már aludhattam a barátomnál is..de ez csak egyszer volt..azóta már szakítottunk, de megengedné többször is h ott aludjak..
2010. aug. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%
Azért az nem igaz, hogy a személyiség kialakul ennyi idős korra. Nézz már körül, a többség 17 év körül még rettentő éretlen és buta. Szép is lenne, ha ilyenek maradnának egész életükben.
2010. aug. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!