Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Megtarthatja a kutyát? Engedje...

Megtarthatja a kutyát? Engedjem meg neki mégis?

Figyelt kérdés
A fiam 17 éves és nagyon szeretett volna egy doberman kutyát, de nem engedtem meg neki mert csak a házban lehetne, én pedig lakásban nem tűrök kutyát ennek ellenére mégis megvette egy olyan pénzből, ami egészen másra volt eltéve...haragudtam rá...megmondtam neki, hogy a kutya nem maradhat, el kell vinni a nagyszülőknél, de ő nagyon szereti és nagyon rakaszkodik hozzá és olyan szépen bánik vele, megtarthatja?
2009. máj. 3. 14:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Adj neki egy esélyt!

Nyomatékosítsd benne, hogy nagyon mérges vagy és ha nem gondozza a kutyának mennie kell.

A pénzt ami meg a tied volt ( ha az volt ) fizettesd vissza vele. De ha elveszed a kutyát tőle akkor nagyon csalódni fog benned és el fog fordulni tőle.

Eszti

2009. máj. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de hiába büntetném mondjuk azzal, hogy takarítsa ki a házat amíg dolgozom lefizeti a hugát...mindenre talál megoldás csak hogy kimaradjon a melóból...van egyáltalán olyan fiús munka ami hasznos és megcsinálná mert mondjuk elég jó időtöltés is egyben...?
2009. máj. 3. 14:37
 3/16 anonim ***** válasza:
92%

Engedd meg Neki ,hogy megtartsa =)

Jó nem volt szép tőle ,sőt nagyon csúnya dolog volt ,hogy a tilalmad ellenére megvette, de a saját állatszerető példámból kiindulva ,ez megbocsátható és megérthető .

Végülis jó ,ha állatszerető gyereked van .

Ano én is anyum tilalma ellenére hoztam cicát a házhoz ,szóval átérzem a helyzetét!Reménykedtem ha meglátja milyen édes ,meglágyul a szive és engedd!Szerencsére sikerült bár eleinte nagyon mérges volt rám !

A cicus már idősebb ,és már anyum is bevallotta,hogy nagyon megszerette,sőt a macska őt szereti a legjobban.

De kösd ki ,hogy csak úgy maradhat ha gondoskodik róla =)

Ha ezt betartja még felelőséget is tanul ami kell egy fiatalnak =)

és sztem Te se igazán veted meg az ötletet,különben nem tetted volna fel a kérdést =)

Az ,hogy gondolkozol rajta már egy nagyon jó jel =)

Sok szerencsét =)

2009. máj. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
36%
Én szerintem meg ne engedd meg neki,mert azzal egyértelművé válik számára,hogy akkor innentől kezdve,bármit megtehet,legfeljebb anya kicsit mérges,de majd meg békél.Legyél határozott,meg kell értenie,hogy ha valamiben megállapottatok,akkor ahhoz tartsa magát.Magamról tudom,hogy anyukám egyszer engedett,onnantól mindig tudtam,hogy ki lehet játszani.
2009. máj. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
Nővérem is eljátszotta ezt,azóta a kutyát anyukámék nevelik,mert a nővéremnek más elfoglaltságai lettek.Hiába az igérete,hogy ő fogja gondozni.Persze akkor már nem rakod ki a szerencsétlen kutyát,mert sajnálod.Anyukámék ez miatt sehova nem tudnak utazni,mert ott a kutya.Már nagyon bánják,hogy akkor engedtek a nővéremnek.
2009. máj. 3. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Minden gyerek más..nem tudom ő mennyire becsülné meg ha megengednéd neki,mennyire lenne hálás!

Esetleg na adj azonnali választ ,mondd meg neki,hogy ideiglenesen maradhat ,de ha nem törödik vele,nem viselkedik megfelelöen mennie kell a nagyszülökhöz.

Vagy most menjen a nagyszülökhöz,aztán ha változtat a viselkedésén pl:több házimunka ,jobb jegyek(nem tudom suliban hogy áll ),akkor lehet szó arról a kutyáról.

Neki is lekénne valamit tennie az asztalra,hogy megmutassa megérdemel egy állatot!Pláne hogy tilalom ellenére hozta a házba!

2009. máj. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Doberman lakásban? Merész...
2009. máj. 3. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
Igen, a doberman nem igazán lakásba való zsebkutya... Mivel már megvan a kutya, és ő is egy kis érző lélek, szerintem már ne tedd ki. Doberman amúgy is egy olyan kutya, hogy nagy szeretettel kell NEVELNI, hogy ne legyen később probléma. Mond meg a fiadnak, hogy ha megvette neki kell etetnie, ellátnia, sétálnia vele, kielégíteni a mozgásigényét, elhordani oltásra, szobatisztaságra, és alapvető engedelmességre nevelni, hogy tudja ki az úr, és ebből nem engedsz. Még egy jó ötlet lehet, ha az ő szobájában alakítotok ki neki egy kis zugot. Kénytelen lesz takarítani a kutya után, ha nem akar egy szőrös, büdös szobában élni :)
2009. máj. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
93%
En kutyussal nottem fel. [Most vagyok 16 eves] A kutyussal tanultam meg jarni, stb, nagyon ragaszkodtam hozza. 13 evesen elpusztult, 2 eve kaptam egy nemetjuhaszt. Nagyon szeretem, megeri egy eselyt adni. Engedd hogy bizonyithasson!
2009. máj. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

Annak idején bátyám is saját szőrére vett egy rotweilert (így kell írni?), édesanyánk meg majd' szívrohamot kapott, mikor meglátta a lakásban. Hát, még mikor a szőnyegre csinált, és csak úgy lehetett kitakarítani, hogy azóta is látszik a tisztítószer okozta folt a helyén...

De mégsem küldte el a kutyát, mégsem mondta azt bátyámnak, "hogy ha nem viszed el a kutyát, kiteszem a te szűrödet is", és mi lakótelepi lakásban, 7. emeleten élünk...

A kutya megtanulta a rendet, szobatiszta lett, és később bátyám magától vitte Nagymamáékhoz, ők viselték gondját egészen haláláig.

Azóta persze bátyám már elköltözött, saját családot alapított, és most megint van kutyája, nem kisebb "példány", németjuhász...

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy szerintem nyugodtan megtarthatjátok a kutyát, bár a dobermannka nagy mozgásigénye van, de akkor ez legyen a fiad felelőssége. Én kompromisszumot kötnék vele a helyedben.

Ha a kutyával ez, és ez történik, vagy kutya miatt ez és ez lesz, akkor a kutyának mennie kell.

Másfelől: egy kutya talán minden állatnál érzékenyebb arra, hogy szeretik -e vagy sem. Szerintem annak ő sem örülne, ha el kéne mennie. Még ha a nagymamához is menne, azért a Gazdi az a Gazdi...

Szóval csak okosan, és ügyesen! :)

2009. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!