Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit gondoltok, megvegyem 15...

Mit gondoltok, megvegyem 15 éves kamasz fiamnak?

Figyelt kérdés
a helyzet,hogy van 100 ezer forintja és novemberben lesz a szülinapja és azt gondolta,hogy a 100 ezerhez szülinapjára kipótolhatnám neki,hogy meglegyen egy galaxy note-ra ami akkor jelenik meg!
2011. okt. 23. 18:04
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
74%
akkora luxus és felesleges fényűzés hogy el sem hiszem. ennyi pénzért telefont? ennyiből már nagyon komoly cuccosokat lehet kapni, amivel kezdhet(sz) is valamit. egy laptop hasznos, ha nincs rá szükség, egy elektromos gitár, egy (NAGYON) szuper fényképezőgép, vagy akármi, ami nem ekkora banális baromság. a telefonnal telefonálni tessék, rajzolni meg a vázlatfüzetbe. attól hogy valakinek van egy ilyen hütyü-ketyerélye még nem lesz művész, fotós, vagy technikus. ha rajzolni akarsz, vegyél egy csomag dipát meg egy 2B-s ceruzát és ess neki, ha telefonálni, akkor meg telefonálj. Istenkém, ekkora baromságot.
2011. okt. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 A kérdező kommentje:

de értsétek már meg,hogy azért nem lehet ott nálad egyszere minden

füzet ceruzák ecset filc laptop fényképező mobilnet stick toll mobiltelefon stb

ezzel meg sokmindent lehet

pl ha elmegy egy osztálykirándulásrra és esik az eső vagy bármi nem fog unatkozni mert tud rajzolni is játszani full hd-ben meg netezni is.

2011. okt. 29. 11:20
 33/35 anonim ***** válasza:
85%

Ez meg milyen érv...? Pfh. Ha te osztálykiránduláson a szuperkütyüdet bűvölöd, akkor meg is érdemled, hogy hozzád nőjön!


Csak azt nem értem, hogy miért írsz ki róla kérdést ha már úgyis eldöntötted, hogy ez neked kell. Akkor vedd meg és légy vele boldog (nem leszel, legfeljebb egy ideig - de ezt te is tudod).

A válaszolók 99%-a szerint pénzkidobás lenne, de nehogy elgondolkozz rajta, hisz te úgyis jobban tudod. Menőzz csak, de egyet elárulok: ha még most elkezdesz dolgozni magadon, hogy ne a tárgyak/pénz mutassa meg a valós értékedet, akkor van esélyed, hogy valóban tartalmas emberré válj.

Tudod te, hány hozzád hasonló lufi-emberkét ismerek (vegyes korosztályból)? És tudod hányan boldogtalanok? Mindannyian.

Ha van egy csepp eszed, elgondolkozol ezen - bár erősen kétlem, hogy a te 15 éves kori öntudatod elviselné, hogy esetleg a sajtod helyett másvalaki igaza állja meg a helyét (én is voltam kamasz, tudom milyen érzés ez. Bár nekem meg sem fordult a fejemben, hogy magamra hogyan szórjam el a pénzt).

Szerintem azóta már meg is van az a telefon... :/


Hidd el, nem attól leszel több vagy kevesebb, hogy mit birtokolsz, vagy mit nem.

Nézd, én nagy szegénységből küzdöttem fel magamat oda, ahol most tartok, kisgyerekként éheztem, most meg olyan jólétben és biztonságban élek, amit elképzelni sem tudtam volna akkoriban. Nem mondok összeget, hogy mennyiket keresek havonta, de azt azért elárulom, hogy az általad áhított kétprocis lófittyfuttyal megajándékozhatnám a fél iskoládat és meg se érezném. Amúgy kaptam egyet promóba, de továbbadtam adományként néhány más cuccal együtt egy alapítványnak, mert nem használnám ki (te meg pláne, már bocs hogy ezt mondom, de nem, akárhogyis áltatod magadat). És pénzt meg pláne nem adnék ki érte.


Annyi minden értelmesebb dologra el lehetne költeni ezt a pénzt...

Nagyon remélem, hogy az én két kis gazfickóm másféle gondolkodásmódot képvisel majd kamaszként!


41/Ffi

2011. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
#8:Ne általánisíts. ROM-fejlesztésnél, alkalmazástesztelésnél, esetleg Mindentbele-féle multitasking-nál elkél az Exynos ereje, plusz a RAM.
2014. jún. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Én is mobiltelefont vettem 15 évesen a spórolt pénzemből! :) hmmm ennek már 15 éve. Hjajj
2015. okt. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!