Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha a szüleim egyre...

Mit tegyek ha a szüleim egyre többet akarnak tőlem?

Figyelt kérdés
Egyre több házimukát kapok egyre többbet várnak el tőllem egy csomó mindenben. Mit tegyek hogy ne száljon el velük a ló? Ha folyton megcsinálom az elvárásaikat akkor egyre többet fognak adni és ez a végén nekem lessz rossz, vagy akkor áljak ellen és húzzak egy vonalat hogy tovább nem megyek el, de akkor lehet hogy áttörik aminek nem lessz jó a vége, vagy mit tegyek.
2011. nov. 22. 21:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy és mi az a rengeteg minden amit elvárnak ?
2011. nov. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Mert ezt nem lehet megbeszélni velük mert mindig aszthiszik hogy nekik van igazuk és ha egyre inkább rádöbbennek hogy nem akkor meg beőrülnek. akkor meg mit tegyek?
2011. nov. 22. 21:29
 3/17 A kérdező kommentje:
pl. teregessem ki a ruhámat.-kiteregettem, akkor meg még többször kell és a végén az ő ruhájit is nekem kell
2011. nov. 22. 21:32
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Húú.. hát ezek tényleg rettentően nagy problémák. Elárulom neked, hogy lesz olyan is, amikor mosogatnod, sepregetned, mosógépet indítanod kell. Ezek akkora elvárások? Egy cseppet sem. Életre akarnak nevelni, hogy ezt szokd meg, mivel az élet nem habostorta és nem is tündérmese. Nagyon jól teszik.
2011. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

De esetleg kérd meg, hogy mondjuk szombatra, vagy vasárnapra(akkor gondolom úgyis otthon vannak ők is) ne adjanak házimunkát, az legyen a te pihenőnapod.

Amúgy azért van ez mert egyre nagyobb vagy.

2011. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Basszus, 16 éves korom óta kb én viszem a háztartást, hogy anyuméknak minél kevesebbet kelljen csinálni, ha hazajönnek melóból. Túléltem, és semmi bajom nincs ettől.

Hisztizel, mert ki kell teregetni a szüleid ruháit, de gondolom tartod a markod, ha kell valami...

21/l

2011. nov. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
10%
Max azt tudod mondani, hogy bocs, de most éppen mást csinálsz (leckét írsz, vasalsz, macskának adsz enni), de később feltétlen megcsinálod, majd jó sok idő múlva tényleg megteszed, amit kérnek. Így nem ők ugráltatnak, hanem te jobban tudod befolyásolni, mit tegyél meg.
2011. nov. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
33%
Én megértem a kérdezőt. Az, hogy ez őt ennyire megterheli, azt mutatja, hogy még nem érett arra, hogy minden ilyen munkát megcsináljon, úgyhogy kár ilyen demagóg szöveggel jönni, hogy lesz idő, amikor mindent neki kell. Oké, akkor majd mindent ő fog, de akkor már nem lesz neki ekkora gond, mert mondjuk már felnő és megérik rá. Most még az a dolga, hogy gyerek legyen, a szülők pedig ellássák, úgyhogy még csak azt se lehet mondani, hogy "tartja a markát", mert ugyan mi mást csinálna, ha rájuk van utalva? Nem cserébe, nem kiváltságból, HANEM a saját gyerekükként. A szülő nem tesz szívességet, ha ellátja és megvárja az érési fokozatait. Ezt elsősorban az előző pár okos hozzászólónak írtam. S ezzel persze nem is azt mondom, hogy nem lehetne kiteregetnie a kérdezőnek időnként, de ennyi terhes házimunkát -és egyre többet! amivel máshol büntetnek!- súlyos ok hiányában rábízni egy gyerekre igencsak át nem gondolt dolog.
2011. nov. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

11 voltam, mikor anyukám terhes lett a húgommal. Akkor elkezdett engem a komlett háztartás vezetésére tanítani. Addig sem voltam elveszett ember, de utána már ment minden. Egy darabig együtt csináltuk, de sajnos anyukám veszélyeztetett terhes lett, csak hétvégén jött haza a kórházból.

Mire a kishúgom megszületett, már én láttam el a 90 éves nagymamámat, főztem, hogy apukám aki nehéz fizikai munkás, tudjon ebédelni (ebédszünet: 12:00-12:30, tíz perc az út, oda-vissza, délre készen KELLETT lennie az ebédnek, hogy tudjon enni), és a két kistesómra is én vigyáztam.

És ez nem a háborús időkben voltak. 21 vagyok és már a saját háztartásomat vezetem és a gyerekemet nevelem.

Egy valamit ne felejts el megbeszélni velük:

A kötelességekhez jogok is járnak!

2011. nov. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

8. válaszoló!

Én a szülőkkel értek egyet!

Sajnos ma már egyre többet látom, hogy nem életre nevelik a gyerekeket!

A gyereknevelés nem abból áll, hogy magunkon kívül még egy embert életben tartuk.

Nem csak etetni és ruháztatni kell, esetleg arra megtanítani, hogy átadja a helyét a buszon.

Önállóvá kell tenni.

2011. nov. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!