Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Baj, hogy nem adok karácsonyra...

Baj, hogy nem adok karácsonyra ajándékot a szüleimnek?

Figyelt kérdés

Az ő pénzük, amiből eltartanak engem, nem kapok zsebpénzt. Az Ő pénzükből csak nem vehetek NEKIK ajándékot, szerintem nevetséges lenne. Ha lenne saját keresetem/pénzem, bizonyára vennék valamit, de így?

Régebben rajzoltam meg készítettem apróságokat, de ahhoz már nagy vagyok és nem kell még több kacat. Szerintem egy "Boldog Karácsonyt!" is megteszi, attól még nem szeretem őket kevésbé.

Vagy mégis én vagyok a bunkó?


2011. nov. 26. 22:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A kézzel készítésből nem hiszem, hogy kinőttél volna, bármit is csinálsz, a szüleid annak örülnek a legjobban. HA nem akarsz kacatokat adni, akkor készíts valami hasznosat, süss nekik valami szép sütit, díszítsd fel és azt tedd a fa alá, vagy készíts fényképtartót, szalvétatartót, naptárt, kulcstartót.
2011. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
42%

Az bizony,bunkó vagy.Igaz,hogy az ő pénzük,de attól még készíthetsz valamit nekik.

Ha mást nem,egy mézeskalácsházat csak meg tudsz csinálni,nem?

Vagy közös fotónak készítesz mozaikkal díszített keretet.Vagy öntesz gyertyát,ami az ünnepi asztalra kerül vagy díszt termésekből,ami a fára.

Ez tökre nem dedós,én húsz évesen csinálom,ha épp nincs szükségük olyanra,amit meg kel venni.....

2011. nov. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Na,elsővel ugyanarra gondoltunk!
2011. nov. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a saját készítésű dolgokból sosem nő ki az ember, én most 26 évesen barkácsolok karácsonyra csomó mindent. :)

Egyébként meg, ha tudod, hogy valamit szeretnének (könyv, DVD, mozi- vagy színházjegy), és mondjuk meg is engedheted magadnak, akkor szerintem attól még, hogy az ő pénzük, meg lehet venni.

De persze te tudod, hisz nem az ajándék a karácsony lényege.

2011. nov. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem veszek nekik semmit. Ugyan ebből az okból. Nem kapok zsebpénzt így csak annyit tehetnék hogy odamegyek és pénzt kérek nekik ajándékra. Szerintem is elég gáz. Amit kézzel készítettem kis apróságok meg általában a padlásra kerülnek egy dobozba pedig úgy készítem őket és úgy is adom át hogy "tök jól illik majd a nappaliba" stb.
2011. nov. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Csinálj nekik valami zenei cd-t.
2011. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondom,akkor csináljatok olyat,ami "elfogy".Liszt csak van otthon meg méz is,nem?Tele van mézeskalács recepttel a net.Tök szép házikókat lehet készíteni.És eláll.Megsütöd amikor nincsenek otthon és elbújtatod,míg a fa alá nem kerül.Nem hinném,hogy feldobnák a padlásra.:)
2011. nov. 26. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
jó azoknak, akiknek jó a kézügyességük. nekem mama nem enged sütni, mindig otthon van...
2011. nov. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem nagy cucc összeragasztani a házfalakat,ehhez nem kell kézügyesség.Nagyihoz,barátnőhöz nem lehet átmenni sütni?Vagy nálunk még mikor ált.ba jártam,mindig volt karácsonyi műhely,többek közt mézeses.

És ha veszel egy ilyent:

[link]

nem is "mancsos" és nincs vele sok meló sem.Fél óra alatt megvan.Ha a ház végképp nem megy,csinálsz egyszerűen csak formákat,azt is szépen fel lehet díszíteni mandulával,aszalt gyümölccsel,zselécukorral..........hogy ezeket rádobáld sem kell kézügyesség:)

2011. nov. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyen helyzetben én sem kérnék pénzt, viszont sokat segítenék karácsony előtt, hogy egy kicsit levegyem a terhet róluk.

Mindenki nagyon jó tanácsokat adott, néhányat igazán megfogadhatsz belőle. Pl. egy szép öntött gyertya, amit vacsoránál meggyújtotok, egy kedvenc karácsonyi dalokból összeállított cd, ami halkan szól a karácsonyi vacsora alatt. Alig kerül valamennyibe, de sokat ér, hiszen dolgoztál vele.

Vagy csinálj egy kuponfüzeted. Évközben is biztos nagy a teher rajtuk, hát segíts nekik. Írj össze könyebb házimunkákat (mosogatás, porszívózás, teregetés, ablakmosás, szárítóról való elpakolás stb) és csinálj belőle egy kuponfüzetet, amit év közben folyamatosan beválthatnak a szüleid, ha úgy érzik, jól esne nekik egy kis pihenés, de még lenne mit csinálni.

Csinálhatsz egy kis idézetes könyvet is a szüleidnek, ez legalább tényleg személyre szabott. Nagyon szép mintájú papirusz könyvecskéket lehet kapni pár száz forintért, az internet pedig tele van szebbnél szebb versekkel, idézetekkel, bölcseségekkel.

Szerintem ilyesmi ajándéknak nagyon örülnének a szüleidnek!

16/L

2011. nov. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!