Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarnak a "felnőttek"...

Miért akarnak a "felnőttek" megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Elég konzervatív családból származom, tehát helyileg elég buzgómócsingok, mindenben benne vannak, anyucika tökéletes, aranyos, irodában dolgozik, apucikának cége van, minden tök jó, mamika pletykál a vénasszonyokkal, nagyapa az egyetlen normális egyed a családban. És ez még csak az a válogatott brigád, akikkel együtt lakom. A szüleim testvérei még égbőlpottyantabbak. Egyetemi tanárok és folyton villognak, hogy Tokióba mennek, aztán meg L.A.-be meg Angliába...nem érdekel. Főleg, hogy közeleg a karácsony összegyűlnek ezek a díszpéldányok a környezetemben.

És akkor csodálkoznak, ha én nem értek egyet ezekkel a kapitalista marhaságokkal. Most abból van a botrány, hogy megmondtam a magamét és egy barátnőm kiszúrta a fülemet és festetettem a hajamat meg felnyírattam. Ezért most is szobafogságban vagyok.

Beismerem, volt, hogy elvetettem a sulykot, voltak már kisebb balhék, (általában véletlenek, rosszul elsült veszekedések, visszapofázások "tiszteletre méltó" embereknek) de ennek ellenére tiszta a lelkiismeretem. Végre tényleg úgy érzem, hogy úgy nézek ki, ahogy érzek, azt csinálom, amit akarok.

Anyum meg pszichológushoz akar vinni, mert szerinte ez nem egészséges, mert bezzeg a Lucus (barátnője lánya), az szépen hagyja a dús szőke haját, meg a templomban énekel.

Apukámban csalódtam viszont elég nagyot. Nézegettem a régi képeket, apum egy punkzenekarban dobolt, tágított fül, kék fűzős bakancs. Most meg mi lett vele? Ül a nappaliban és bújja a munkáját. Mikor kérdezi, hogy mi a bajom vele és őszintén megmondom én vagyok a hülyegyerek. Segítség!!


Na, most szépen leírtam egy átlagos elkényeztetett, önsanyargató kamaszlányt, aki felépítette a kemény imidzsét és alig lát ki az Iron Fist cuccokból:) De csak azért írtam, mert segítséget szeretnék kérni...nem látom, mit tehetnék. Köszi, ha elolvastad!

14L


2011. nov. 28. 21:33
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Állj be barlangkutatónak, jó csapat :)
2011. nov. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
56%

Ki kell állnod magadért, mert ha most nem teszed meg, akkor egész életedben bánni fogod, hogy megalkudtál!


De!


A leírtak alapján ők 100%-ig meg vannak győződve, hogy neked az a jó, amit ők csinálnak veled, és mondhatsz nekik bármit, az őket vagy nem fogja érdekelni, vagy rajtad fog csattani, mert nem bírják elviselni, hogy neked nem az a jó, ami szerintük az.


Szóval, ha nem bírod, szóljál be valami szaftosat, de abban szerintem nem érdemes bízni, hogy abbahagyják a megrögzött baromságaikat. Amíg elköltözöl, addig meg szépen kibírod, nem muszáj otthon lenni egész nap. Azért persze csak óvatosan :) el lehet járni barátnőkhöz pl.

2011. dec. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
56%

(Utolsó vagyok.)


Hogy a kérdésre is válaszoljak: azért akarnak megváltoztatni, mert magukat szeretik, és nem téged. A szeretet azt jelenti, hogy valakit értékesnek tartunk. Tehát, ők magukat szeretik, magukat tartják értékesnek, és azt szeretnék, hogy te is olyan 'okos és művelt' legyél, mint ők. Ha téged tartanának értékesnek, akkor nem akarnának megváltoztatni, mivelhogy már jó vagy nekik. Nem vagy jó nekik, mert hitelteleníted az ő értékeiket az által, hogy neked más a gondolkodásmódod, és ezt nem bírják elviselni. Az ilyen embereket jobb messzire elkerülni... foglalkozz velük a lehető legkevesebbet, úgysem látnak tovább a saját ketrecüknél.


Nekem is ilyen volt a gyerekkorom egy része, a mai napig hordom a nyomait. Ha van kérdésed, üzenj csak nyugodtan.

2011. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
na ja utolsó persze 14 évesen járjon felnyírt befestett hajjal,és keféltesse meg magát,mert az a normális,a szülők csak hülyék lehetnek,na ja persze....
2011. dec. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
A szükők nem hülyék, csak mások, és lehet, hogy egy csomó dologban igazuk van, bár a leírás alapján nem hinném :). A hajviselettől meg semmi baja nem lesz, hadd próbáljon már ki mindenféle dolgot.
2011. dec. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
kipróbálhat de némi tisztelete és alázatot tanulhatna a kedves kérdező,mert nem úgy működik ,hogy "azt csinálok amit akarok",pláne nem egy 14 éves kislánynál
2011. dec. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

12-13-as válaszra reagálnék. A kérdező semmi olyat nem írt, ami arra utalna, hogy a szülei ne szeretnék őt.

Szerintem nem a szülők akarják megváltoztatni, hanem a kérdező változott meg, hiszen kamaszodik, egyszercsak véleményt formál és hirdet, lázad minden megszokott dolog ellen, nagyobb szabadságot akar, és külsejével is ki akar tűnni a tömegből. Ők pedig azt szeretnék, ha a kislányuk továbbra is az az aranyos kislány maradna, aki korábban volt, és itt alakulnak ki a konfliktusok.

Ez egy nagyon érzékeny időszak az ember életében, tombolnak a hormonok, és hirtelen minden fekete vagy fehér lesz, és minden probléma 100x akkorának tűnik. Hidd el, kedves kérdező, ezen mindenki keresztülmegy, nő a távolság a szülők és tinédzserkorú gyermekeik között. Aztán pár év, és kirepülsz a családi fészekből, de a támogatásukra akkor is szükséged lesz, és itt nem csak anyagiakra gondolok, hanem a szeretetükre, megértésükre, jótanácsaikra, segítségükre.

Szerintem nem kell ide pszichológus. Neked most több, sokkal több figyelemre van szükséged, mint korábban, a szüleid viszont elfoglaltak. Ezzel együtt viszont több szabadságra is, és arra, hogy meghallgassák a véleményedet. Ezt valahogy a szüleid tudtára kellene hoznod, és ajtócsapkodás nélkül megegyezned velük új játékszabályokban, mert már nem vagy gyerek.

Azt a rengeteg energiát, ami most benned van, próbáld meg hasznos módon levezetni (pl. sport), és ne a külsőddel, hanem az eszeddel akarj kitűnni. Gondold át, mi az, ami érdekel, mi szeretnél lenni felnőttkorodban, és kezdj el rajta dolgozni.

2011. dec. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Az, hogy nem szeretik, azt én írtam a leírtak alapján. Az önállóságot meg marha könnyű kívülről lázadásnak minősíteni.
2011. dec. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:

Mindig is elfoglaltak voltak a szüleim. Nem csak a külsőmmel akarok kitűnni, egyszerűen így jó nekem, kitűnő tanuló is vagyok és a suliban is sokat munkálkodok.

A sok feszültséget meg általában zenében vezetem le.

Kedves emberke, aki szerint nem keféltetnem kéne magam! nem minden lány pasizással vezeti le a benne lévő energiát, létezik még elég sok olyan, akinek van normális értékrendje.

2011. dec. 2. 09:29
 20/23 anonim ***** válasza:
Tudom, h ez nem válasz,de haláli a stílusod... :)
2011. dec. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!