Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért akarnak a "felnőttek"...

Miért akarnak a "felnőttek" megváltoztatni?

Figyelt kérdés

Elég konzervatív családból származom, tehát helyileg elég buzgómócsingok, mindenben benne vannak, anyucika tökéletes, aranyos, irodában dolgozik, apucikának cége van, minden tök jó, mamika pletykál a vénasszonyokkal, nagyapa az egyetlen normális egyed a családban. És ez még csak az a válogatott brigád, akikkel együtt lakom. A szüleim testvérei még égbőlpottyantabbak. Egyetemi tanárok és folyton villognak, hogy Tokióba mennek, aztán meg L.A.-be meg Angliába...nem érdekel. Főleg, hogy közeleg a karácsony összegyűlnek ezek a díszpéldányok a környezetemben.

És akkor csodálkoznak, ha én nem értek egyet ezekkel a kapitalista marhaságokkal. Most abból van a botrány, hogy megmondtam a magamét és egy barátnőm kiszúrta a fülemet és festetettem a hajamat meg felnyírattam. Ezért most is szobafogságban vagyok.

Beismerem, volt, hogy elvetettem a sulykot, voltak már kisebb balhék, (általában véletlenek, rosszul elsült veszekedések, visszapofázások "tiszteletre méltó" embereknek) de ennek ellenére tiszta a lelkiismeretem. Végre tényleg úgy érzem, hogy úgy nézek ki, ahogy érzek, azt csinálom, amit akarok.

Anyum meg pszichológushoz akar vinni, mert szerinte ez nem egészséges, mert bezzeg a Lucus (barátnője lánya), az szépen hagyja a dús szőke haját, meg a templomban énekel.

Apukámban csalódtam viszont elég nagyot. Nézegettem a régi képeket, apum egy punkzenekarban dobolt, tágított fül, kék fűzős bakancs. Most meg mi lett vele? Ül a nappaliban és bújja a munkáját. Mikor kérdezi, hogy mi a bajom vele és őszintén megmondom én vagyok a hülyegyerek. Segítség!!


Na, most szépen leírtam egy átlagos elkényeztetett, önsanyargató kamaszlányt, aki felépítette a kemény imidzsét és alig lát ki az Iron Fist cuccokból:) De csak azért írtam, mert segítséget szeretnék kérni...nem látom, mit tehetnék. Köszi, ha elolvastad!

14L


2011. nov. 28. 21:33
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem,hogy ok próbálj ki dolgokat,ok lázadj tini vagy,de azért tartsd észben,hogy a szülők tiszteletet érdemelnek,és maradj azért a földön,mert oké most hihetetlen önállónak,egyedinek,keménynek érzed magad,de mégis csak egy 14 éves gyerek vagy és azért tudni kell hol a határ.Nem kell templomban énekelni,nem az határozza meg a személyiséget,a te személyiséged még nem alakult ki,még sok mindene keresztül fogsz menni,és hidd el nekem 10-15 év múlva már röhögni fogsz a mostani éneden.Számomra az jött le kicsit nagyra vagy magaddal,és úgy gondolod, mindent tudsz és elég tapasztalt vagy,na de majd úgyis rájössz,hogy működnek a dolgok.Szép is lenne ha apukád még mindig punkzenekarban lenne,valószínűleg te sem születtél volna meg,mert ő turnézna stb. A szülőnek az a feladata hogy nevelje a gyereket,vigyázzon rá,korlátokat állítson fel,jó irányba tereljen,szép is lenne ha helyeselnének mindent,elég durva jövő állna akkor előtted.Próbálj meg azért találni egy aranyközéputat
2011. dec. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Szerintem a szülők meg vannak szellemileg halva. És te most felmutatod nekik az életkedvedet, és nem bírják elviselni.
2011. dec. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:

Hmm, nagyon ismerős nekem amit leírtál , rohadtul emlékeztet egy ismerősömre :)) [és az ő anyja barátnőjének is volt egy lucus nevű lánya :DDD]( csak ő már idősebb..)

Nehéz lehet neked...rám is rám járt a rúd ekkortájt, most 18vagyok, viszont az nekem nem ilyen a családom, és az anyukám eléggé megértő, volt mikor ő festette a hajam zöldre :))

Nekem főleg idegenekkel, tanárokkal és korombeliekkel szokott konfliktusom lenni...( én is viszonylag jól tanulok, egyszerüen azért mert sokminden érdekel, és a tudás ugye hatalom :)érvelni csak azzal lehet)

14 éves vagy, s ha ez igaz, akkor én büszke vagyok rád, mert ez lenne minden ember dolga, hogy felismerje a világ hibáit, és ki is álljon a véleménye mellet, csak hogy a felnőttek nem csak megkomolyodnak, hanem valahogy a feltörekvés is kialakul bennük, nem tudom mért...ismerek én is olyant akinek punk volt az apja, most meg cégtulaj, és foggalmam sincs mi sarkallja ilyen változásra az embereket.

Szoktál bulizni járni? punk koncertekre?

A punk élet elég nehéz ...főleg hogy könnyű onnan még punk ként is kilógni. Nagyon sok ember van, aki csak szajózza amit a szájába adtak,mert ő ettől punk, és a punkhoz maximum annyi köze vagy h folyton be van rugva meg drogozik, és parasztságokat ordibál. Ebből van több. És nem azt nézik benned hogy mit gondolsz, hanem hogy honnan jössz. Ismerek olyat akit azért nem fogadtak be, mert nem olyan csóró helyről jött mint ők.Szerintem pedig a fejében és a szívében is sokkal több volt, mint nekik.

Ebből nekem elegem lett, még most is azt gondolom, mint hajdanán, csak nem úgy nézek ki mint egy punk, mert arra jöttem rá, hogy az összes valamire való értelmes ember ugyanígy gondolkodik, mint amit az eredeti punk ideológia hirdet..tehát ezt nem külsőről tudod megállapítani.

Az meg egy teljesen más dolog hogy szereted az extrém dolgokat, ne is add fel ezt, mert elég volt a sok futószalagon gyártott arcból. :)


Annyit tudok mondani, hogy ezeket az elveket megtartani nagyon nehéz.Felnőtt korban még nehezebb, mert akkor már ugye ott van hogy családot el kell tartani valamiből, és akkor már nem végezhet olyan munkát, amiből akkor rúgják ki mikor épp létszámcsökkentés'.

De azért a ló túloldalára nem kell átesni, szerintem a családod már átesett.

Mondd meg nekik mindíg a véleményed, mert ha tetszik nekik ha nem, neked van igazad, még akkor is ha ez nem elfogadott, és a begyöpösödött agyukkal nem is akarják felfogni. Én is mindíg meg mondom mindenkinek :) No nem kiabálva, hanem úgy ahogy talán tudok hatni rájuk, valahogy az 'ő nyelvükön'. Volt akit már meggyőztem. :)


Am. szívesen dumálnék veled :D mondjuk van egy tippem hogy már nem nézegeted a kérdést, de akkor is kívánok minden jót, ha kitartó vagy, és tényleg nem csak egy divathóbort, akkor ha a világot nem is, de a saját életedet megváltoztathatod! :)

2011. dec. 27. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!