Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évesen kezdtetek el...

Hány évesen kezdtetek el alkoholt inni?

Figyelt kérdés

Nem hullarészegségig,de nem is egy nyalásnyi sört!?

14 vagyok,az osztálytársaim nagyrésze már egy éve iszik,és ciki,hogy én nem.

Két éve cigiznek,én azt sem.

Az alkoholt meg tudom inni,ha úgy van,de a cigit nem bírom.

Ha elkezdenék,nem nagyon,csak keveset inni,hamar lenne?


2011. dec. 7. 21:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen ittam először, egy feles vodkát. Úgy éreztem, teljesen kiforgatta a beleim, úgyhogy utána jó sokáig nem ittam, csak 11-12. osztálykiránduláson. Meg aztán egyetemen. Soha nem volt ebből bajom, ha a többiek ittak, legfeljebb nevettünk egyet azon, hogy előttem csak a sprite van.

Cigizni sajna korán kezdtem, de ha nem kezdem el, akkor se tagadtak volna ki.


Az a lényeg, hogy ha nem bírod, akkor ne igyál, ha nem oktatod ki felsőbbrendűen őket, akkor semmi problémád nem lesz ebből. Ha meg kioktatod, valójában akkor sem a piával van gond.

2011. dec. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Csak annyi,hogy van egy-két hül.e,de a többiekkel nincs baj,csak gyakran kérdezik,hogy én ittam-e már.Ha mondom,hogy még nem,akkor meglepődnek.Nem vagyok benne az osztály keménymagjában,a visszahúzódók között vagyok,de a keménymagból is van egy jópár haverom.

Az alkoholt bírom,csak a cigit nem.Már ha látom se szeretem,nemhogy szívni.

2011. dec. 7. 21:46
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne foglalkozz ennyire ezzel. Még a szexepiled is lehet az, hogy nem piálsz és nem cigizel.

Ha eljárkáltok együtt szórakozni, vagy akár csak osztálybuli van, ott is az a lényeg, hogy csak azt csináld, ami jólesik. Ha nem iszol alkoholt, akkor nem iszol alkoholt. Csak az a lényeg, hogy jól érezd magad.

(megjegyzem, nekem - főleg az elején - sok ivós buli fulladt rosszullétbe, mert nem ismertem fel, hogy én feleannyit se bírok meginni, mint a többiek, végül az egészről csak annyi emlékem maradt, hogy rosszul voltam, ennek semmi értelme..)

2011. dec. 7. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Nem járok bulikba,se el velük szórakozni.Nem vagyok benne abba a keménymagba,meg hogy nem is iszok,nem is erőltettem,hogy "bevegyenek",plusz szüleim se biztos,hogy elengednének hajnali 2-ig meg éjfélig.
2011. dec. 7. 21:55
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem az ivástól meg a cigitől lesz valaki felnőtt. Én azért maradtam ki a a gimiben a péntek esti sörözgetésekből, mert nem cigiztem. Egyszer mentem el a bandával, de rajtam kívül mindenki cigizett, és elég kellemetlen volt azt szagolni. Mellesleg jobb érzésű férfi nem is kezd bagós csajjal.

Pár korty alkoholt ihatsz már, mondjuk én 16 évesen kezdtem el bulizni, akkor azért már iszogattunk ezt-azt.

2011. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

A sörbe kb olyan 13-14 évesen kóstoltam bele, apukáméból. Mondanom sem kell, hogy azóta se iszok bele (: Undorító.

17 évesen ittam bort,tequilát, jégert, vodkát,pálinkát,koktélokat, de azóta is egy évben egyszer ha hozzányúlok akármelyikhez is.

2011. dec. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%

asszem 15 évesen kezdtem el inni, aztán néha-néha iszogattunk. Most tanév kezdete óta szinte minden hétvégén nagy mennyiségbe eresztem le a szeszt a gigán hogy jegeljem az agyamat. Ja meg kb ennyi ideje cigizek is.

18/f

2011. dec. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%
15évesen gyakan berúgtam. 20éves koromig ment ez így. Bulik, pia, haverok. Most vagyok 28 éves és van egy férjem és egy csodás kislányom
2011. dec. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
84%

Még nagyon régen volt, hogy először kipróbáltam az alkoholt. Aztán 13 évesen ittam 1x valamennyit, később 14 évesen többször is.

Cigizni nem cigizek, max ritkán 1-2 szálat, ha kínálnak, de magamnak nem veszek.


Ha nem szereted, akkor ne kezdj el inni. Különben is, csak akkor jó piálni, ha nagy társaság van, kicsit oldottabb lesz a hangulat, de nem kell túlzásokba esni azért :)


14,5/L

2011. dec. 7. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
a szerenádon ittam először,én sem voltam kemény magos,bulik helyett sportoltam,edzőtáborokba jártam,a barátaim nem cikiztek érte.Egyetemen+utána volt pár bulizós évem,cigiztem is hébehóba,azóta leszoktam,ünnepekkor koccintgatok,semmilyen alkohol íze nem jön be,nem erőltetem.Szerintem csak azt és addig tedd,amíg jól esik,akkor is,ha a csordaszellem nagy úr.
2011. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!