Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány évestől számít a gyerek...

Hány évestől számít a gyerek kamasznak? Az normális, ha sokkal többet veszekszik ilyenkor a szüleivel?

Figyelt kérdés
Am 12eves vagyok,anyumek mindenen kiakadnak.sokszor ugy erzem igazsagtalanok velem.ugy kezelnek,mintha nekem nem lennenek jogaim.egy gyereknek sztem vannak,megha nem is sok.mit tehetnek.mar probaltam veluk rola beszelni,de mergesek lettek,leorditottak a fejemet. :-( mit tegyek??????
2011. dec. 11. 23:16
 1/3 anonim ***** válasza:
26%
Igen általában ilyenkor kezdődik az, hogy a kis taknyos fontosabbnak érzi a kis hülyeségeit mint azt, hogy szülei (valószínűleg) a legjobbat akarják neki...
2011. dec. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Ennyi idősen már kezdesz kamaszodni, kiskamasz vagy egész pontosan.

A sok veszekedés gyakori jelenség, de nem normális. Értelmes kamasz belátja, hogy ő most kamasz és hogy egy toleránsabbnak kell lennie. Így nincs is annyi veszekedés.


A jogokról meg annyi, hogy sajna ez úgy működik, hogy lehet, hogy elméletben vannak jogaid, de a gyakorlatban, ahogy anyám fogalmazott, "a család nem egy demokratikus közösség". Magyarán a gyereknek pontosan csak annyi joga van, amennyit a szülő ad neki.

Csúnyán hangzik, tudom, de ez a helyzet. Innentől a döntés a tiéd: hepciáskodsz és hisztériázol azokért a jogokért, amik szerinted megilletnek (és ezáltal pokollá teszed mindhármótok életét), vagy elfogadod, hogy ez a helyzet, egyelőre úgy kell ugrálni, ahogy ők fütyülnek, aztán majd ha felnőtt leszel, akkor te jobban cisnálod.

Én a másodikat választottam és nem bántam meg.

2011. dec. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
kb 11-14 évesen kiskamasz vagy,14-17-18 már kamasz,ilyenkor a sok kis pisis lázadozik mindenért,aztán 19-20 évesen rájönnek mekkora hülyék voltak,nekem egy tanárom mindig azt mondta a gyerekek kb 11 éves korukig értelmesek stb aztán jön a kamaszkor elmegy az eszük,aztán valakinek vissza sem jön :D 12 évesen jogod van enni.aludni,tanulni,játszani a barátaiddal,levegőt venni,sétálni,ja inni is ami nem alkohol ,stb.,beszélgetni,de kötelességeid is vannak,és ilyenkor nagyon könnyű elfelejteni,meg azt hogy a szüleid nyilván okosabbak és tapasztaltabbak,mint te és biztosan jobban tudják
2011. dec. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!