Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem érdekli a mese, nem tudok...

Nem érdekli a mese, nem tudok mesét olvasni neki se este se napközben, ez normális? Van ilyen gyerek?

Figyelt kérdés
4 éves a fiam, kiskora óta próbálok neki újra és újra esti mesét olvasni de nem lehet, mindig közbe beszél, becsukja a könyvet, nézegetésbe "torkollik" ami nem baj mert jó, nézegessük a képeket, de más gyerek (másfél évesen is már) hosszú meséket hallhat végig. Artikulálok, lassan érthetően olvasok, nincs magas hangom, vagy idegesítő hangszínem szerintem. Mi lehet a baj?? Az óvodában állítólag hallgatja a meséket de ott fejből mesél az óvónéni és közben tartja a szemkontaktust. Én olvasás közben nem tudom tartani olyan szinten.
2011. okt. 21. 09:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Próbálj esetleg verses meséket (pl. Öreg néne, Három nyúl, A tücsök és a hangyák), ezeknek a ritmusa is élvezhető és te is könnyebben megtanulod kívülről, hogy tudd tartani a szemkontaktust. Mondjuk az Iciri-Piciri még rövid is.
2011. okt. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
ezeket mind próbáltam :((sajnos nem tudok olyan mesésen fogalmazni sose voltam jó ilyesmiben:(tehát szóról szóra kell megtanulnom jópár mesét?
2011. okt. 21. 09:51
 3/15 anonim ***** válasza:

A tévés mesék érdeklik egyébként? Azért biztosan tudsz egy-két mesét fejből is. Mint a Piroska és a farkas, stb...

Vagy az A part alatt - ez is olyan, amit szeretnek a gyerekek.

2011. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Nagyon jó hogy fejből mesél, hiszen élénk a fantáziája.

Hidd el, nem lesz kevesebb attól, mert nem hallgatja végig az otthoni mesélést!

Az Én fiam 2,5 éves és a mondókákat szereti, de csak ha Ő akarja.

Ha Én kezdeményezek, akkor kimondottan idegesíteni tudja és most már kis híján befogja a számat.

Pl.ha kettesben vagyunk a kis parkban, akkor hintázás közben élvezi a mondókázást.

2011. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Most ez komoly????

Nem tudsz semmilyen kis mesét összehozni? :O

A 3 éves lányom is képes erre.

2011. okt. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Igaz az en kisfiam meg csak 2 eves lesz de meg kepes konyvet sem lehet vele nezni. Semmi allatos, versikes, mondokas kepes konyv nem erdkeli. Viszont a ferfiaknak valo autos magazinok lekotik akkar 1 orara!!! is. Leul mellem kinyitja es a legkisebb autotol a legnagyobb autoig mindent elmutogat, es imadja az autok szineit mutogatni. Foleg a kek meg a zold jon be neki. Lapozza, ramutat, a ferjem mondja, hogy az "kek audi" vagy "zold ford" stb. es ezt annyira imadja, hogy ot ul elotte a vegtelensegig. Ha foznom kell leultetem az asztalhoz, eleteszek egy autos magazint es addig nezi amig el ne veszem elolle. :)) De allatos vagy bohocos... konyvet raknek ele 1 masodpercig nem kotnel le. Lehet meg nem talatatok meg azt ami ot igazan erdekelne. Megprobaltad eseteleg elvinni egy konyves uzletbe, hogy o valaszon ki maganak valamit. A kisfiam ezelott 3 honappal valasztotta ki ezt az autos magazint a Tesco-ba es azota es ez a kedvence. :))
2011. okt. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én is azt kérdezném,hogy nem lehet túl sok mesét néz a tévébe?mert ott ugye más,ott pörögnek az események,és elég tompán nézi bambulni csak,ha meg mesét olvasol,akkor a képzeletedet kell használni,amit meg kell tanulni,és mivel nem jött még rá hogyan kell igy szerintem uncsi neki.biztos van kedvenc mese hőse,Micimackó,buzz,Thomas.Vegyél ilyen jellegű kis könyveket,esetleg füzeteket,azokba is van mese,és nézegessétek azt,meséljétek el mi van a képen,ki kicsoda,és találj ki ott valami kis mesét,elment Thoma,lemosatni magát mert sáros lett,mert esett az eső és a síneken mindenhol állt a víz.Thomas pedig nagyon szereti a pocsolyát és mindig zutty,belemegy.valami ilyesmit,először csak pár perceseket,aztán lehet egyre többet.és ezzel ellentétben csökkenteni a tévés mesék idejét.
2011. okt. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat, a nem annyira értelmesre meg a válaszom : nem azt mondtam hogy NEM tudok egy történetet összehozni, hanem hogy mesélős szókincs és mesélős szavak kellenek hozzá, egy Piroska és a Farkas se úgy van hogy na akkor jött a piroska az úton odaért nagymamához és a farkas hamm bekapta hanem azt ki kell színezni hangulatfestő meg mittudomén milyen szavakkal és ez az amiben én nem vagyok jó. De mindegy.

Egyébként nem néz mesét a tévében EGYÁLTALÁN. Próbáltam, nem érdekli. A Thomast mondjuk 2 percig ha nézi.

Nézegetéssel nincs gond, elnézegeti őket, kommentálja, mutogatja mi micsoda stb. csak rendes TÖRTÉNETET MESÉLNI belőle, azt nem lehet.

2011. okt. 21. 12:37
 9/15 fotucsok ***** válasza:
67%

Figyelj, szerintem ez nem egy gond.


Ha ő jobban szereti nézegetni a képeket, hát olyat válassz, ami szép képes, és kevés szöveges rész van egy egy oldalon.


Az pedig túlzás, hogy egy másfél éves élvezi, ha felolvasnak neki.


Az én kisfiam 2,5 éves, és megmondom őszintén, még eszembe sem jutott, hogy felolvassak neki. Mi is képek alapján mondjuk a mesét. "Nézd ott megy a farkas, találkozik Piroskával." Látod, bebújt a nagyi ágyába...


A verseket meg (mondjuk én sokat tudok fejből) fejből mondom neki, és közben játékosan őt is bevonom. Pl. Petőfi Arany Lacinak ....megtalállak csípni (megcsípem) ...volt egy ember, nagybajúszos (bajuszt rajzolok neki)


Szóval szerintem ne aggódj már ezen. Nem mindenki egyforma. Anna meg örülj, hogy a tv nem érdekli. A mesekönyv nézegetése oda vezet, hogy megkedveli a könyveket, és előbb utóbb olvassa is majd.


Ne vedd el a kedvét. Ha nézegetni szeret, hát had nézegessen. Az a fontos, hogy ő örömét lelje abban amit csinál. Szereti a képeket, biztos vizuális tipus. Lehet szépen is bánik a ceruzával, esetleg szebben rajzol mint más. Nem?

2011. okt. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi:) Rajzolni rajzol :) azt nem tudom hogy szebben e mint más, inkább átlagosan viszont azt is kommentálja mindig hogy mi történik a képen (persze nem hasonlít igazán mondjuk nyuszira vagy kutyára vagy teherautóra a kép de azért erősen odaképzeljük):))

Hát járunk "baba" klubba (már kinőttünk ugye a baba korból) de ott minden gyerek imádja a mesét van kedvence már másfél évesen az anyuka elmondása szerint és MAGYAR NÉPMESÉKET végighallgat...ez nekem pláne furcsa mert emlékszem a gyerekkoromból hogy azok jó hosszú és nem is olyan szimpla rövidke mesék.

2011. okt. 21. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!