Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Még nincs 3 éves a kislányom,...

Még nincs 3 éves a kislányom, de szertettel szörfözik a you tube-on, persze csak gyerek zenére kattint, szinez a gyerek oldalakon, puzzlezik, normális ez?

Figyelt kérdés
Mármint hogy úgy kezeli a laptopomat mintha tanitva lett volna neki,ha nincsen bekapcsolva bekapcsolja és csatlakozik,honnan tudja?Soha nem tanitottuk neki.
2011. szept. 16. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én húgom is ilyenek. Szerintem megfigyelte ahogy te használod. Mi sem mutattuk neki soha hogy kell, még is tudja rendesen ki-be kapcsolni, játszik vele, stb. Bár ő már nagyobb mint a te kislányod. de ennyi idősen is tudta kezelni.
2011. szept. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
miért nem normális kézzel fogható kirakóval játszik?hallgasson cd-n zenét,rajzoljon papírra.nem hinném, hogy magától tanult meg netezni, talán túl sokat üldögélt a gép elött az öletekben.én nem dícsekednék ezzel.
2011. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%
A nővérem is engedte ilyen kis korban, most 6. 8 évesek a fiai, és egy komplett gép függők, egyetlen szórakozás a gépen játszani. Én nem engedem a lányomnak, majd ha iskolás lesz, gépezet, ha tud olvasni. addig játsszon, rajzoljon, stb.
2011. szept. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
64%
Tedd a laptopot olyan helyre ahol nem éri el. Egy 3 éves kislánynak szerintem sem ezzel kéne még foglalkoznia. Később lesz elég ideje amit a számítógépezésre fog pazarolni.
2011. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Hihetetlenek ezek a gyerekek. Nekem 5 volt, amikor megmutattam neki 1-2 dolgot. Magától rájött aztán sok mindenre. Most 10 éves, nem lett függő, zenéket szokott hallgatni, kirakó, játék. Pár éve mesét keresett magának a mesemondóversenyre. A tanulás rovására sem megy. Ha mértékkel csinálja, semmi baja sem lesz. A lényeg a mérték.
2011. szept. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a pici (15-18hónapos volt akkor kb.) látta, hogy a tesó mit csinál a gépen. Pik-pak elleste. Nézte a gyerek dalokat és mondókákat, aztán jöttek az angol és spanyol dalok. Nagyon fogott az agya, mert nagyon sokszor idegen szavakat mond, bár mi soha nem tanítottuk neki. Bár van előnye is, de a hátrányát is láttuk, amikor szinte oda szegeződött ezek elé a dalocskák elé. Mi azt választottuk, hogy elpakoltuk a gépeket, hogy a kicsi ne férjen hozzá napközben. A tesónak meg időkorlát van.
2011. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem te erre büszke vagy. Én nem lennék.
2011. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem viszi túlzásba, szerintem semmi gond nincs vele. A mai világban annyira a számítógépek határozzák meg az életvitelt, hogy elengedhetetlen, hogy egy kisgyerek otthon ne lássa a gépet és ne érdeklődjön iránta. A szülői felelősség abban rejlik, hogy mennyit engeded gépezni. Az én lányom is szeret a youtube-on zenét hallgatni, persze nyilván én beírom, amit szeretne, de onnantól tud klikkelgetni, amit szeretne. Tehát ha újra hallgatni akarja, akkor arra a gombra kattint, ha mást akar a felhozottak közül, akkor arra megy rá és rákattint. De ez nem tölti ki minden idejét és mellette mesekönyveket néz, olvasok neki, kirakózik, épít, babázik stb.stb. Arany középút a kulcsszó!
2011. szept. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen, hogy beszívnak magukba mindent a gyerekek!

Az 5 éves fiamnak 1x engedtem meg, hogy játsszon a telefonomon az Angry Birds-el és azonnal rájött, hogy mit kell csinálni és tök ügyes volt!

Viszont nem szeretném, ha gépfüggő kockafejű lenne, így tényleg csak ritkán fogom megengedni neki.

Ja és ő még nem szokott netezni amúgy, max. nagyon ritkán elindítok neki 1-1 mesét a YouTube-on, ennyi.

2011. szept. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg lehet rá büszke! Nagyon ügyes a gyereke, és, ha okosan bánik a képességeivel a kedves anyuka, akkor ebből csak előnye származhat!
2011. szept. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!