Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tudnék neki saját kezűleg...

Mit tudnék neki saját kezűleg készíteni karácsonyra minimális pénzből? 12 éves a lányom

Figyelt kérdés

Az idén úgy alakult, hogy nem telik ajándékra. A lányom egy csupaszív csajszi, minden apróságnak örül, és évek óta ő is készít nekünk ajándékot karácsonyra (ajándékdobozt, képeslapot, karácsonyfadíszt, stb).

Tudja, hogy mi a helyzet, hogy nem lesz Ice Watch óra,sem telefon, és azt mondta tegnap, hogy készítsek neki én valami meglepit. Nem vagyok nagyon kreatív anyuka, és nincs kézügyességem, nem is szeretek kézműveskedni, de a lányomért mindent! Nem tudnám elviselni a szomorú arcát, hogy nem kapott semmit! Kérlek, írjátok meg, hogy szerintetek milyen saját kezűleg készített ajándékot lehetne összehozni neki?


2011. dec. 14. 08:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

éves vagyok,rokonaimnak ma csináltam saját kezemmel fürdősót.xd.nagyon jópofa(és olcsó),meg én is elfogadnám*.* bár én gyűjtöm őket:D

nem kell hozzá sok minden..

1 csomag szódabikarbóna (spar-45 ft.)

1 Kalas-jódozott görög tengeri só(spar,asszem 250 forint körül van,vagy kevesebb)

MaxColor ételszínező,csak 115 ft,én több színt is vettem.ezt viszont a Spar-ban nem találtam,csak a kis zöldségesben,szal nem tudom,hogy nálatok hol lehet venni.

ha akarsz,akkor vehetsz hozzá egy kis illóolajat is,így illatosabb lesz.A legolcsóbb is TÖKÉLETESEN megteszi.Bár ez nem muszáj.

valamilyen üvegbe rakd,aminek van teteje is! Én még vettem egy kis szalagot is a papír boltban,nálunk 1 méter 170 forint.De még jöhet a díszítéshez üdvözlőkártya, kis műanyag figurák,matrica,stb..


ELKÉSZÍTÉS:

1,Keverd össze a szódabikarbónát és 1,5 csésze sót! (Ha granulátumosan vetted meg a sót és simát szeretnél, kávédarálóval megoldhatod,bár ha Kalas-t vettél,akk. az nem granulátumos)

2,Adj hozzá PÁR!!(2-5 ) csepp illóolajat,és annyi színezőt,amennyit akarsz,bár abból is elég pár csepp,majd ha szét kevered,meglátod,hogy mennyire szép színe lesz!

3, rakd bele az üvegbe,és díszítsd!^^


Ha több színrétegest, akarsz készíteni akkor itt van 2 video:

http://www.youtube.com/watch?v=tncTpQq7B4g&feature=player_em..


http://www.youtube.com/watch?v=kif-6v7O5gg&feature=related

TIPP:hangold össze a színeket és az illatokat, pl.:

rózsaillathoz pink - fehér (nagyon pici piros festék)

levendulához lila (piros + kék festék)

narancshoz narancsszín (piros + sárga festék)

eukaliptuszhoz, teafaolajhoz, mirhához zöld

citromhoz, kamillához, sárga

borsmentához kék


De az éghető gyurma is jó ötlet,vagy saját kezűleg készített fotóalbum,benne a gyerekkori képekkel?!

2011. dec. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
* nah,pont a korom maradt le.xd 14 éves vagyok.
2011. dec. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

szia:) nem olvastam el a válaszokat, tehát nem nagyon tudom mik tetszettek neked eddig:$

Én gondoltam arra, hogy üvegfestékkel csinálhatnál neki az ablakára diszeket:) mondjuk mese figurákat, vagy szép virágokat, vagy amit szeret :) akár gyöngyből ékszereket is fűzhetsz neki :)

2011. dec. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is a választ! A fürdősó leírását külön köszönöm! Évekre megvan az ajándék ötlet, elmentem mindet!
2011. dec. 17. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!