Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért vagyok én ennyire...

Miért vagyok én ennyire szerencsétlen? Van még valaki ilyen helyzetben? Ti mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Sziasztok...Anyukám még születésemkor meghalt most apukámmal élek,az a problémám hogy félek vele megbeszélni a női problémáim,mert mégis csak férfi a múlt héten menstruáltam először akkor is láttam rajta hogy nem nagyon akar erről beszélni és nekem is kellemetlen volt a helyzet...A hétvégén jön látogatóba apukám nővére szeretnék vele erről a témáról beszélni de alig ismerem és nem állithatok hozzá csak úgy oda nem??hogyan hozzam fel neki ezeket a dolgokat?vagy inkább hadjam az egészet,elég ciki helyzet lenne,nem???12L
2011. dec. 27. 18:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ebben semmi ciki.Hívd be a szobádba, vagy ahol tudtok egy kicsit kettesben beszélni.

Vagy esetleg egy nagymama,keresztanya?

Ha más nem esetleg az iskolában egy tanárnő,akivel jóban vagy?

2011. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
a nagyszüleim meghaltak,a keresztanyámat pedig nem ismerem külföldön él...
2011. dec. 27. 19:01
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Hat, tudod anyukak kozott is vannak nehezen megkozelithetoek, meg prudek, vagy tapintatlanok, ami talan a legrosszabb.... En annak idejen egyaltalan nem akartam vele megbeszelni, o meg mindenaron adta volna a nem kert tanacsokat, en meg menekultem.... Mire vagy kivancsi? 3-5 napig tart, eleinte rendszertelen, faj tole a hasad, de inkabb csak elotte, meg az elso napon, erzekenyebb vagy, amit most ugye tapasztalsz is, ettol a pasik rendszerint kiakadnak. Nappalra eleg kis betet is, ami kb 2 max 3 cseppet mutat a csomagolason, ejszakara inkabb a 3 cseppeset hasznald, mert annak van szarnya is, es akkor nem csuszkal. Elmeletileg 2-4 orankent kell cserelni, vagy ha mar erzed, hogy kenyelmetlen, de ejszaka en nem szoktam. Ne dobd a vcbe, mert eldugul, erdemes bejaratni a furdoszobaba egy kis "noi szemetest". vagy magadnak gyujtod, aztan egyszerre kidobod. En vc papirba szoktam tekerni, hogy ne latszodjon belole semmi. Szerintem apukadtol honap elejen kerj ilyenekre kulon penzt, es akkor nem kell az orrara kotnod, hogy epp mikor jott meg. Nem ciki megkerdezni apukad noveret.
2011. dec. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
huhh..kössz...:D:D
2011. dec. 27. 19:04
 5/10 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudok mást mondani, mint hogy próbáld meg apukád torkán lenyomni a témát. ezentúl havonta megjön majd a menzeszed, a betétre/tamponra ő fogja adni a pénzt, sőt lehet hogy nagybevásárlásnál is ő veszi majd meg. az is előfordulhat, hogy görcsölni fog a hasad, ingerlékenyebb leszel az előtte lévő napokban stb., szóval nem söpörheti szőnyeg alá a dolgot. ha mégis nagyon ellenkezik, akkor a nagynénéddel nyugodtan megbeszélheted ezt. 18L
2011. dec. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Először is sajnálom anyukádat.:(

Másodszor itt is nyugodtan kérdezhetsz amiről csak szeretnél anonim az oldal szóval itt nem ciki erről beszélned hidd el.

Apud nővérével is beszélhetsz erről,bár nem ismerem,de szerintem szívesen segít neked,hívd el valahova és mondd el neki,hogy neked ezekről a dolgokról nincs kivel beszélned és te rá gondoltál,hogy beszélgetne-e veled ezekről a dolgokról. Ha ezek után képnél hagy az elég baj lenne.


Bár én szüleimmel élek,de ezekről soha sem beszéltem velük. Valahogy tudtam a "dolgom". Barátnőimet hallgattam és utána olvastam annak amit nem tudtam,persze pár tanácsot kaptam anyumtól előremenőleg,de leülni erről beszélni kifejezetten az nem történt meg.


Én még annyit mondanék,hogy betétet használj még és ne tampont. Később használhatsz,de én most még nem ajánlanám neked,ha véletlen átáznál egy picit akkor egyből hideg vízbe áztasd be és kifog jönni a bugyiból/nadrágból,lehetőleg ilyenkor sötétebb nadrágokba járj (legalábbis engem ez ilyenkor megnyugtat) és ügyelj a tisztaságra,esetleg napközbe gyors alsó tusolás,intimkendő és rendes kézmosás.

Ha van valami kérdéses írj,ha én nem valaki más biztos tudj majd rá a választ.

15l

2011. dec. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
5/6 vagyok. azért mennyire durva, hogy hányan kezelik tabutémának ezt a dolgot...
2011. dec. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
Apukádnak kéne változtatni a hozzáállásán, hogy ne érezze cikinek. Neki kellett volna először utána nézni, hogy mi a menstruáció, és miért van, hogyha itt az ideje, Veled is tudjon róla beszélni anélkül, hogy cikinek érezné, és Neked is természetes legyen, hogy beszélj róla Apukáddal.
2011. dec. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
én is apukámmal élek.. amikor megjött, szóltam neki hogy piros a bugyim, végülis ő sem akart erről beszálni ígyhát csak kezembe nyomott egy csomag betétet és azóta sem beszélünk ilyesmikről. :)
2011. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nyugodtan beszélj vele. Hiszen Ő is nő, Ő is volt tini, Ő is menstruált. Ő már tudja mit, hogy kell. Kérj tőle segítséget, biztosan kedvesen fog válaszolni. Attól függetlenül is hogy nem ismered annyira. Nem fog rád morogni, hogy mekkora hülyeséget kérdezel. Ez természetes dolog! :)
2012. ápr. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!