Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek normális, ha a...

A.L.I.A.S. kérdése:

Szerintetek normális, ha a gyerek napirendben pénzt követel az anyjától, és cserébe nincs itthon soha/suli után azonnal elmegy itthonról, és csak este 22után jön haza. /több tantárgyból bukik, és semmit sem segit, még a legalapvetöbb dolgokban sem?

Figyelt kérdés
2011. dec. 30. 11:26
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy hogy kap pénzt vagy nem.

Ha nem kap pénzt akkor szerez máshonnan.

Hidd el a mai fiatalok feltalálják magukat.

Törődni kellene inkább vele, és átlátni a helyzetet.

Biztos vagyok benne hogy nagyobb gondjai vannak mint nektek. Nekem is sok gondom volt ennyi idősen, és nem foglalkoztak velem. Én is füveztem, piáltam, balhéztam. Ha te ezért őt hibáztatod akkor ennél csak rosszabb lesz a helyzet. Ugyanúgy csinálni fogja, és mellé még utálni is fog amiért az útjába állsz. Annál amit most csináltok még az is többet érne ha leülnétek hárman egy asztalhoz, tekernétek egy kövér cigit, és adnátok körbe :) Ezt nem poénból írtam, teljesen komolyan. Persze füvezés nélkül is meg lehet oldani. Csak normális kommunikáció kell hozzá.

Talán ha félretennéd azt a tipikus depis anya szerepet pár percre akkor átlátnád a valós helyzetet és tudnál neki segíteni. Te most azt látod hogy jajj de elrontottam valamit. De az a srác nem egy kocsi hogy szerelgesd.

Nem azért van hogy neked megfeleljen, és nem feltétlenül az a jó neki amit te akarsz. Biztos elmondjátok neki minden nap hogy ezt nem kéne meg azt nem kéne. Csak éppen azt nem tudjátok hogy mit akar, és mi a baja. Neki saját élete van ezt fel kellene fognotok. Csak 1 döntést kell meghoznotok. Segíteni akartok az életében, vagy inkább kritizáljátok ? Majd talán írok még ide, vagy írok levelet, de most álmos vagyok.

2012. febr. 14. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!