Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Miért baj az ha sokat iszok?...

Miért baj az ha sokat iszok? Vagy tényleg lehetnek tőle gondjaim?

Figyelt kérdés

A történetem az lenne,hogy olyan vagyok,mint egy kacsa,elég sokat iszok. Mármint nem alkoholról van szó.

Anyáék azt mondják,hogy kiiszom őket a vagyunukból.

Pedig anya már nem egyszer került kórházba kiszáradás gyanánt (felnőtt emberként)akkor nem örülniük kéne,hogy legalább iszok?


Ráadásul már elég ha 1 nap egy ásványvíz a többit meg veszem magamnak.. és azért egy ásványvíz nem nagy összeg,szerintem. Azért nem iszok csapvizet,mert nálunk az ihatatlan,de tényleg.


És rosszul esik,hogy ezzel piszkálnak. Például ha vendégségben vagyunk és megkérdezik,hogy "iszok-e" "te mit iszol" meg ilyesmik,akkor anyuék szólnak ,hogy "ne kérdezzd meg,mert a csapot is kiissza" jó persze poén,de na.


Na jó nem ragozom tovább,mert fölösleges a kérdés,hogy szerintetek tényleg ekkora baj,hogy sokat iszok?Titeket ez zavarna?


2012. jan. 3. 20:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A sok folyadék inkább szükséges.Ha édesanyád ezen akar spórolni akkor pszichiáterhez kellene járni mert nem normális.Nagyon is rendben van hogy sokat iszol , inkább jót tesz.
2012. jan. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a biosz tanár meséte egyszer érdekességként, hogy átlagos felnőtt ember szervezetének kb. 70%-a víz. A születéskor ez az arány sokkal magasabb. És a tendencia, miszerint életünk folyamán csökken a szervezetünk vízhátartása elszomorító.

A vízre nagyon nagy szükség van, szóval igyad csak nyugodtan! Legalább nem üdítőket iszol, hanem vizet! :)

16/L

2012. jan. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,ez megnyugtató.

Hát igen már csak vizet iszok,de mondjuk van,hogy veszek szörpöt és akkor azt.

Anyuék azt mondták,hogy úgy vesznek nekem,hogy 1nap=1 palack ásványvíz,mert 1,5l folyadék elég nekem.:/

2012. jan. 3. 20:19
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Na jól van, de mennyi az annyi ?

Nem mindegy, hogy megiszol 2 litert vagy 4 litert.

Ha csillapíthatatlan szomjúságos van, az már diabétesz-gyanú.

Ha nem ez, akkor meg gondolj a szívedre meg a vesédre. Túlterheled őket.


[link]

2012. jan. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem szeretnélek paráztatni, de lehet ,hogy cukros vagy.Én úgy hallottam hogy a cukorbetegség egyik tünete az ,hogy a beteg sokat iszik. [link]

Amúgy gondolom fiatal vagy, nekem is volt ilyen időszakom,hogy rengeteget ittam.Remélem,hogy egészséges vagy.

16/F

2012. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Picinek is már sokat ittam. Nem olthatatlan a szomjúságom.

És cukorbeteg nem vagyok,anya nővére ilyen ápolónő és ő szokta mérni nekem.

4litert simán megtudok inni egy nap..még ha csak vizet iszok.

Alapból 2dl vízzel kezdek, a suliba fél liter tea, és akkor az ásványvízből meg úgy 1-2 iszok mostanában(üveget,egy üveg az 1,5literes).

De így mondjuk 6-8liter folyadék sem lenne akadály egy napra:d


Viszont a pozitív,hogy ha nem tudok inni valami oknál fogna,mondjuk egy nap csak 1 liter vizet akkor sincs semmi bajom,hogy szomjas lennék vagy ilyesmi.


Szerintetek elkéne mennem kivizsgálásra?

2012. jan. 3. 22:13
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
A szüleid ne a vagyonukat féltsék, hanem Téged! A túl sok folyadék nagyon megterheli a szíved és a veséd.
2012. jan. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Igen menj el vizsgálatra! Szerintem az is lehetséges,hogy unalmadban iszol és hozzászoktál (mivel írtad,hogy nem szomjazol).
2012. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

hogy lehet valakinem unalmában inni?

Sokat sportolok ezért kell a folyadék,na mindegy:)

2012. jan. 8. 13:21
 10/11 anonim ***** válasza:
úgy tudsz unalmadban inni ahogyan valaki unalmában tud enni.
2012. jan. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!