Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ha megtudnátok, hogy a barátot...

Ha megtudnátok, hogy a barátotok/barátnőtök drogozik, akkor elmondanátok valakinek?

Figyelt kérdés

Majdnem egy hónapja együtt vagyok a barátommal,akivel egy osztályba is járok 8 éve és a gimiben is osztálytársak leszünk.


Még októberben elutazott azzal a gimivel 2 hétre külföldre,ahová járni fogunk jövőre( az a legjobb gimi a környéken,mindketten oda fogunk járni valószínűleg) és oda eléggé elkényeztetett és gazdag szülők gyerekei járnak és van pár közülük,aki...drogozik.


Miután hazajöttek,a barátom valahogy megváltozott(akkor még nem volt a párom,csak jóban voltunk).Valahogy fura lett.

Többen mondták,hogy Ő is elkezdett drogozni,de nem akartam elhinni.

Tegnap viszont rákérdeztem és elmondta,hogy igen,de nem olyan sokat szokott szívni és neki így könnyebb elviselni a sulit,az előkészítőket,a tanárokat meg a szüleit és ha tényleg szeretem,akkor nem mondom el senkinek.


Csak mostanában még furcsább lett...Pl. szilvesztert is együtt akartuk tölteni,utána Ő kitalálta,hogy menjünk el a haverjaival bulizni a belvárosba.

Én nem akartam menni,mert nem szeretek velük lenni,olyan sznobok és mindenkit kritizálnak,így inkább nem mentem.

A barátomról pedig 2 napig nem is hallottam semmit,a suliba se jött be az első nap,a szülei meg engem hívtak fel,hogy ugye velem van,mert ők nem beszéltek vele szilveszter óta (ők elutaztak pár napra akkor).

Mikor kérdeztem tőle,hogy hol volt,akkor azt mondta,hogy nagyon kiütötte magát és nem volt ereje bemenni a suliba.



Szeretem és nem akarom,hogy baja legyen abból,hogy én elmondom valakinek,de azt sem szeretném,hogy a drog miatt legyen baja.



Ti mit tennétek a helyemben?

Hallgatnátok vagy elmondanátok valakinek?Ha igen,kinek?


14L


2012. jan. 8. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Igen, mindenképpen elmondanám a szüleinek legalább. Tévhit, hogy a marihuánás cigaretta nem okoz függőséget (már ha azt szív)! Minél tovább van ebben a társaságban, és használja a szereket, annál nehezebb lesz neki a leszokás. Tudom, hogy nem akarod, hogy tőled tudják meg a szülei. Esetleg nincs olyan felnőtt ismerősöd, akit megkérhetnél, hogy - akár névtelenül is - felhívja a szüleit? Ha szereted, ne hagyd, hogy tönkretegye magát.
2012. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Minden 2barátom cigizik és úgy 15 ismerősőm van aki biztos füvezik/drogozik. Én soha nem szólók róluk semmit..nem fogok bekavarni.

Ha a barátomról lenne szó nem tudom mit tennék:/

15l

2012. jan. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
61%
mivel még kislány vagy,és ő is egy kisfiú mindenképp el kell mondanod a szüleinek, vagy egy megbízható tanárnak aki majd elmondja a szüleinek,vagy a szüleidet megbízod ezzel,ha hallgatsz és mondjuk belehal soha nem fogsz magadnak megbocsájtani, a drog nem játék,nem kifogás,hogy elviselni a sulit,nem tudom mit szenved egy 14 éves általános iskolás a sulival,de az ő dolga,viszont a drogot mond el ne hagyd magad megzsarolni,mindkettőtök érdekében,mielőtt téged is belevisz egy olyan mondattal,"ha szeretsz te is rászoksz"
2012. jan. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
62%
Először mondd el neki nyugodtan és őszintén, hogy azt szeretnéd, ha többet nem drogozna, nem ütné ki magát, valamint ha normális életet élne, mivel látod, hogy ez nincs rá jó hatással, és neked is nagyon rosszul esik. Olyan nincs, hogy "ha szereted, nem mondod el senkinek" meg "ha szereted, akkor elviseled, hogy drogozik". Ezt tedd meg először. Ha nem hajlandó fejlődni, akkor szakíts vele. Tudom, hogy nagyon rossz, mert szereted, de senki nem ér annyit, hogy te rosszul érezd magad miatta.
2012. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!