Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennétek, ha megtudnátok,...

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a gyereketek lóg a suliból?

Figyelt kérdés

Néha a suliból eljövünk pár óráról(kb. a fél osztály xD),de mindig kitalálunk valamit,amit mondhatunk a tanárnak(orvosi vizsgálat,fogorvos stb.),de tegnap csak az első órára mentünk be és utána szinte az egész osztály elment a suliból.Ma a tanár azt mondta,hogyha jön hozzánk családlátogatásra,akkor majd megemlíti a szüleinknek azt,hogy rengeteg az igazolatlan óránk.

de nem olyan fontos órákról megyünk el,csak rajz,tesi,technika,informatika.Meg egyébként is...most felvételiztünk,szóval már mindegy :D


2011. jan. 28. 12:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
De amúgy nem vagyok olyan közepes tanuló,mindenből 5-ös lettem félévkor,csak tesiből nem,szóval az átlagom jó.
2011. jan. 28. 12:52
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hát én lecsesznélek, és megkérdezném tőled, hogy miért teszed ezt. Nem normális ez, mert azok az igazolatlan órák befognak majd kerülni a bizonyítványodba. Ugye tudod, hogy 50 igazolatlan óra után már büntetik a szüleidet? Ha történik veletek valami lógás közben a tanárt fogják lecsukni pár taknyos hülyegyerek miatt. Énis felvételiztem, és lógok a suliból most perpillanat, de szüleimmel megbeszéltem, hogy kell pár nap pihenés. Készülj fel arra, hogy nem fognak meg dícsérni..

14L

2011. jan. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%

Én nem csesznélek le. Leülnék beszélgetni veled és megpróbálnék a józan eszedre és belátásodra hatni. Egy ilyen korú lány mint te, simán fel tudja fogni a következményeket ha felvázolom neki, nem kisgyerek már. Az én lányom pluszban lenne olyan okos, hogy nem okoz nekem kellemetlenségeket. Merthogy ez a szülönek is nagyon ciki.

23/N

2011. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

na idefigyelj.

az én szüleim, rokonaim adójából jársz iskolába, nem azért fizetnek hogy egész nap az utcán csavarogj hanem hogy rendes tagja legyél majd a társadalomnak, ehhez pedig iskolába kell járni. minden órára. egyik sem felesleges, ha az lenne nem tanítanák nem gondolod?


szóval tessék szépen bejárni mert ha majd megöregszünk a következő generáció (szüleim esetében pl mi) fog minket eltartani, de tanulás nélkül az utcán végzitek majd.


(szóval ez mindenkinek jó lenne, meg kéne érteni...)

szóval lehet hogy kis elkényeztetett pics@k vagytok, akiket imád anyuci-apuci, és ők majd fizetik a kocsid lakásod gyerekeidet is az ő pénzükből/rád maradt vállalkozásból finanszírozzátok, de mivan ha most elpatkolnak, vagy csődbe mennek?? ottmaradsz az utcán és még utcaseprő sem lehetsz mert nem tudsz elszámolni százig, és megjegyzem a nyelvvizsga ott is előny. csak ehhez be kéne járni nem itt nyavalyogni.


CSAK rajz, tesi informatika, technika?? mind fontosak.


rajz--> holnap kitalálod hogy te mérnök leszel, de nem tudsz egy egyenes vonalat húzni, és már késő.ha pedig tehetséges vagy, azt ápolni kell, fejleszteni! (gyengébbek kedvéért ez nem megy utcán csavargással)


tesi--> ne csodálkozz hogy 40 évesen 20 feletti testtömegindexszel fogsz itt panaszkodni nekünk, mit tegyek mit tegyek. lehet hogy most vékony vagy, de ahhoz előre kell dolgozni hogy ez így is maradjon (ha pedig nem vagy az, akkor meg azért kéne bejárni)


informatika--> megjegyzem pár év múlva ECDL vizsga, (nagyon sokat segít a munkakeresésnél!) amit gyakorikérdéseken való gyakorlással nem biztos hogy meg tudsz szerezni. ráadásul a legtöbb gimnáziumban nem 0ról kezdik az informatikaoktatást, kell egy alap tudás word, ppt, excel, adatbáziskezelés. valamilyen programozási nyelv esetleg.


technika--> aztán majd ne csodálkozz ha elszakad a kislányod nadrágja, reggel van ,rohansz, többi a mosásban és hoppá nincs mit ráadni azon kívül, de te nem tudsz befűzni egy tűt, mert ilyenkor technikaórán valahol csavarogtál. vagy esetleg egy képet kéne felfüggeszteni, főzni, összeszerelni. ezt mikor tanulod meg ha most nem? ezek kellenek ahhoz hogy rendes háztartást vezethess majd, meglegyenek alap készségeid.

és az hogy most felvételiztetek semmit nem jelent, attól még ez a félév hiányozni fog. félévnyi tananyag nem elhanyagolható, tanulni kell,ha nem a felvételire! az ÉLETRE!


A másik pedig, hogy becsüld meg a tanáraid munkáját, akinek minden tudásod köszönheted,( és 80 évesen majd sírva emlékszel rájuk vissza, hogy milyen jó is volt hozzám juli néni józsi bácsi stb és én hogy bántam velük)

akik az életüket tették fel arra hogy embert neveljenek belőletek, hogy ha már ennyi eszetek nincs hogy bejárjatok, mondjátok a szemükbe, hogy ti most elmentek, ne hazudjatok. fogorvos, vizsgálat? pontosan tudja hogy nincs. akkor meg miért hazudjatok Nekik? szánalmas.


Remélem tényleg elmegy Hozzátok, és elbeszélget a szüleiddel, akik mindezt elmondják Neked, hátha Nekik hiszel, ha már nekem nem pedig egész kis monológot írtam itt Neked :)


Hálát adok az Istennek hogy nekem van annyi eszem hogy ezeket átlássam. (igen, én is gimnáziumba járok, nem egy zsörtös, szigorú anya vagyok)mégsem vagyok kiközösítve, barátnőim, barátom van, akikkel nagyon jókat szórakozunk iskola UTÁN, 3tól 7-8ig, ahogy ti is megtehetnétek.

15/L

2011. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Haa sok az igazoltlanod,akkor már a szüleidet büntetik.Próbáld meg megtudni hogy hány mulasztott órád van,és ha 50 alatt van akkor nem vészes.De akkor se lógj,mert ha nagyon feltűnő,akkor elmondják azoknak a tanároknak is akikhez felvételiztél
2011. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Cöhh, nálunk már 3 igazolatlan után megy a feljelentés a szülőnek -.-"
2011. jan. 28. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
nálunk megmár 3 késés (akár 2másodperc is késésnek számít), megy az osztályfőnöki figyelmeztető..
2011. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bekerül a bizidbe, hogy hány óra igazolatlanod van. Akár meg is tagadhatják szeptemberben, hogy te abba az iskolába menj, ahova már felvettek. (nálunk volt ilyen!)

Középsuliban majd megnevelnek téged kisanyám... :D

2011. jan. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne lógj, nem éri meg. Azt akarod, hogy megvonják a szüleidtől a családi pótlékot? Gondolom nem, pedig 50 igazolatlan után megteszik.
2011. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :D

a barátaimmal megbeszéltük,hogy elmondjuk...elmondtam :S

azt hittem,hogy ki lesznek akadva,de csak annyit kérdeztek,hogy mit csinálunk,amikor éppen nem a suliban vagyunk.

De megígérték,hogy igazolják az órámat,amiken nem voltam ott,szóval nem volt balhé,csak mondták,hogy inkább suli utánra halasszam "fontos" ügyeimet xD

2011. jan. 28. 19:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!