Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerekem nem tanul az...

A gyerekem nem tanul az iskolára, hazajön, hozzám se szól csal számítógépezik. Hiányoznak a régi idők amikor szívesen csinált velem dolgokat, de azt mondja egyszer úgy megbántottam, hogy azt sose feledi el, mit tegyek? (én 38, ő 13)

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek.
2012. jan. 22. 13:33
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Pont hza is érne kb ugy 3 órával suli után..
2012. jan. 26. 17:27
 22/28 anonim ***** válasza:
szerintem szeretethiánya van. nem érzi azt, hogy szeretnék. elbújik a számítógépbe, nem akar tudomást venni a világról. mondd el neki hogy szereted! öleld meg! ez a legszebb dolog a világban!
2012. jan. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
valaki írta hogy a fiatal emberi lények életének nagy részét a számítógép teszi ki. ez igaz is meg nem is. nem mindegy hogy miért ül valaki a gép előtt, mert élvezi, vagy azért, mert elakar bújni a valóság elől.
2012. jan. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
51%
De amúgy jó lenne, ha reagálnál a többi tanácsra is, amit pl én írtam, hiába pontozátátok le, rám csak az hatott anno, ha anyám már kiborult, hogy teszem agyam meg a felnőttet, a sértettet, de egy problémát nem vagyok hajlandó beszélni, megoldani, akkor milyen jogon vár el bármit is? Mert ez azért elég nevetséges, hogy egy 13 éves kisgyerek zsarolja érzelmileg az anyját, sajnáltatni magát azt tud, de problémát megoldalni már nem...
2012. jan. 27. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Hm én ha magamból indulok ki...:D

Én is hasonló voltam, csak nem gép függő, csak egyszerűen nem tanultam, helyette zenéltem, mert a szüleim akarták, hogy tanuljak. Anyámékkal meg sehova nem megyek el (most sem), ennek meg van mélyebbre menő oka. pl volt h megvert 1 2literes vizes üveggel (tele volt), egyszer eltörte a lábujjamat, mert rádobott 1 vas széket, aztán meg jön (máig) azzal az idegesítő szöveggel h miért lököm el magamtól, meg, hogy milyen anyagot szedek, mondjam el mert leszoktat XD.

Ha magamból indulok ki, mond azt a gyereknek, hogy ha most megtanul, akkor utána mehet gépezni, de legyen kész rendesen a házi feladata.

Lehet, hogy szép szavakkal semmire se mennél :-). Kb velem se mentek annó, mert túl későn próbálták meg. Jelezd ki felé, hogy te vagy a főnök. Mond azt, hogy nem vagy köteles fizetni neki a gépet, és ha a telefonjával játszik, vedd el tőle, vedd ki a simkártyát és...

A másik megoldás, az, hogy (hátha nem menthetetlen eset még), próbálj meg vele beszélni, hozz fel régi emlékeket, amiket együtt töltöttetek, beszélgess vele az iskoláról, a napjáról, kérdezd meg, hogy nem lenne-e az egyik barátjának átjönni játszani, vagy nem akar-e elmenni moziba a barátaival, valahogy nyiss felé, hívd el ebédelni étterembe, menj el vele színházba, vagy vidd el moziba

Remélem valamilyen szinten segítettem :-)

Amúgy az én történetemet csak példának mondtam, hogy tudd, hogy a szülők amikor ilyeneket mondanak az fáárasztó tud lenni. Elhiszem, hogy nem emlékszel rá, hogy mit cisnáltál, de próbálj meg emlékezni. Lehet pl, hogy csak azért mondja, hogy megbántottad, hogy lekoptasson:S Naponta mennyit gépezik?

2012. jan. 28. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, a számomra hasznos tippeket megfogadtam, alkalmaztam.Tegnap voltunk vidámparkban, egy csomót nevettünk együtt, hazajött, és figyelmeztetés nélkül megtanult.Ígértem neki, hogyha javít a tanulmányi átlagán, kap egy állatot, amit ő választhat ki.Egy csomót nevettünk együtt, neki is sokkal jobb volt és nekem is, azt hiszem jó úton haladunk.

Köszi a válaszokat mindenkinek, megmentettétek az életem.

<333333333

2012. jan. 29. 11:53
 27/28 anonim ***** válasza:
:) Jó anya vagy. Ebben biztos lehetsz.
2012. jan. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Mi van veletek?:)
2013. jan. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!