Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tanácsolnátok, ha a 17...

Tetris kérdése:

Mit tanácsolnátok, ha a 17 éves fiatok nem hallgatna rátok, és már nem bírnátok vele?

Figyelt kérdés

A leghatározottabb tiltás ellenére is cigizik, a bátyja szerint a füves cigi is előfordul nála, ráadásul ma reggel azt vettem észre, hogy hiányzik 3000,- Ft a pénztárcámból.Még nem ért haza a suliból, így még nem tudtam szomonkérni rajta a dolgot.

Januárban tizenöt darab egyes szedett már össze.

Az apjára nem lehet számítani semmiben, így gyereknevelésben sem.

A teljes idegösszeomlás határán állok. Kérlek segítsetek, mit csináljak már ezzel a kölökkel?


2012. febr. 8. 15:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem még kisebbek a gyerekeim, de ebben az esetben én is nagyon kétségbeesett lennék. :( Igazán sajnálom, hogy ez van.

Kéne valami tekintély, akire hallgat. Ha ebben a korszakában rád nem hallgat, köss valakivel szövetséget, kérj segítséget! A bátyjával milyen a viszonya például? Van-e olyan tanár, esetleg edző vagy valaki, akire felnéz?

2012. febr. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Furcsa módon nálunk a bátyja tölti be az apa szerepét. Hét év korkülönbség van közöttük. Hál Istennek nagyon szeretik egymást, és a nagyobbik felelősséget is érez a kisebb iránt. De a kisebbik fiam nem mutat elég tiszteletet a bátyja iránt. Hallgat rá, meg minden, de egy bátyus az azért mégsem egy apa.

Én már felhatalmaztam a nagyobbat, hogy nyugodtan lekeverhet a 17 éves öccsének néhány sallert, de ő azt mondja, ez az apa dolga lenne, akinek viszont minden fontosabb, mint a család.

A helyzet odáig fajult, hogy már nem látok más megoldást, mint vagy beadom intézetbe, vagy nekem kell pofozkodnom.

A szép szó, a dolgok türelmes elmagyarázása, szeretetteljes megbeszélése, beigért javulás már mind megvolt. Zsebpénz elvonáson is túl vagyunk.

A hatalmas pofon lekeverésén kívül még mit lehet tenni ilyen esetben? Ötletek?

2012. febr. 8. 15:52
 3/4 A kérdező kommentje:

Na, hazajött. Beismerte, hogy ellopta a pénzt tőlem. Bocsánatot kért. Soha többet,... stb.

Hát akkor most hogyan tovább?

2012. febr. 8. 17:05
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ne adj neki pofont szerintem, az csak rontani fog a helyzeten. Suliból hazajött már? Mindenképp kérd számon (minél nyugodtabb hangon, de azért határozottan) hogy miért nyúlt bele a tárcádba.

Az nagyon jó, ha jó a viszony a bátyjával. Esetleg kérd meg a nagytesót, hogy csináljon közös programokat az öcsivel, hátha jó hatással lesz rá. Leülhetne vele tanulni is, nem?

Intézetbe ne add, de azt ki kéne deríteni, van-e valami keményebb drog is a füves cigin kívül. Isten ne adja...

2012. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!