Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nagyon feltem kisgyerekes...

Nagyon feltem kisgyerekes baratnomet. Tanacsolnatok vmit?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 22:58
 1/10 A kérdező kommentje:

Egy ketgyerekes anyukarol van szo, akit rendszeresen ver a ferje. Kivulrol nem latszik semmi, nekem is csak par honapja vallotta be. A lenyeg, h amiota a ferjet kirugtak a melobol, azota folyamatosak a balhek (egy esetnek szemtanuja is voltam), ugy beszel vele, mint egy utolso ronggyal, van h a gyerekek elott veri meg a not.

Emiatt a no mar ketszer ongyilkos akart lenni.

Szulei nincsenek, akikhez mehetne.

Ugy sajnalom, hogy segithetnek neki???????


Kivulrol normalis csaladnak neznek ki, sokan irigylik oket (akik nem tudjak mi zajlik a 4 fal kozott)

2012. jan. 30. 23:04
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ra hogy koltozzon el akarhova anyaotthonba akar a gyerekekkel egyutt. Ne varja meg mig mar nem csak o lesz a celtabla hanem a gyerek is. adja be a valast kerjen tavoltartast es menjen el a kovetkezo veresnel latleletet veteni, bar oszinten szolva nem tudom hogy megy ez pontosan de keress ra a neten lehetosegekre es mutasd meg neki.
2012. jan. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
[link] ezeket talaltam te is erdeklodhetsz ha segiteni szeretnel
2012. jan. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ezt tenném a helyében:

A következő verés után azonnal látleletet vetetnék. Majd ha lenyugodott, közölném vele, hogy vagy azonnal megváltozik (azaz visszaváltozik), vagy megyek a rendőrségre, bíróságra, gyámhatóságra. Én úgy vagyok vele, hogy egy esélyt megérdemel, de nyilván a barátnőd tegyen belátása szerint, a részleteket mégis csak ő ismeri. Ha szerinte nem érdemel meg még egy esélyt, akkor azzal a lendülettel az orvostól a rendőrégre menjen. Természetesen a gyerekekkel és utána már ne is menjen haza. Ha tud, menjen ismerősökhöz (hozzátok???) pár napra, amíg el nem tud valahova (anyaotthon) menni. Az egyik rokonom járt így, ő hazament a rendőrség után, megmondta a férjnek, utána két órát ült a kocsiban a három gyerekkel, várt a rendőrökre, mert "apa" megkergette a nagykéssel... Ha sehova sem tud menni, akkor az még járható út, hogy most már mindenhol vannak polgárőrök, az ő telefonszámuk gyorshívón legyen a telefonba és ha a férj agresszívvé válik, akkor azonnal hívja őket - célszerű előtte beszélni velük.

2012. jan. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Koszoszom a valaszokat!

Naluk ez mar regota megy, de azota durvabb a helyzet, amiota nem dolgozik a ferj.

2012. jan. 31. 13:53
 6/10 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz helyzetben van a barátnőd. Nem Magy.orsz.on élek a jogi útját nem tudom. De előző házasságból én is hasonló kaliberű férj mellől menekültem, persze én az első "cirkusz" után elváltam. De nagyon sokat jelentett, hogy volt aki biztasson. Mivel neki már nincsenek szülei, arra kérlek legyél neki a támasza. Mert biztos vagyok benne, hogy egyedül nem fogja tudni megtenni azokat a lépéseket, amiket az előző válaszoló leírt. Az öngyilkosság borzasztó dolog, gondoljon a két gyerekére. Itt hagyja őket céltáblának az apja számára. Remélem neked vannak olyan körülményeid és lelki erőd, hogy tudsz majd segíteni ennek a nőnek.
2012. jan. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Azt gondolom, hogy ha már régóta megy ez a történet, akkor a barátnőd olyan típusú nő, aki az intenzív osztályról is visszamegy a férjéhez. Bocsánat, lehet, hogy ez téged bánt, de sajnos a sokáig bántalmazott nők többsége ilyen. Ha eddig nem lépett, akkor ezután sem fog. Előbb fordul maga ellen, mint a férje ellen. Csak azt nem fogja fel, hogy nem csak maga miatt, hanem a gyerekei miatt is lépnie kéne. Ha vagytok olyan barátságban, akkor talán ki tudod ebből rántani. De ha záros határidőn belül, max. a következő alkalom után nem lép, akkor nem is fog.

2012. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én meg már számolni nem tudok... Szóval a 4. választ én adtam.
2012. jan. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is igaza van az utolsó hozzászólónak, hogy nemfog kilépni ebből. Sajnos nekem a nővérem volt benne, 4 gyerekkel. Mondjuk én nem értettem már azt sem, hogy minek vállalta egyáltalán a gyerekeket, mert ők már azelőtt se éltek jól, és ezt tudni lehetett, nem volt titok. Szóval az én nővérem eltűrt minden megalázást, megcsalást, verést, őt is néha anyám is kapott egy egy pofont, ha beavatkozott, alkoholt, erőszakot, hiszen ha akart egy részeg döggel sexelni, hanem akkor is kellett, és mégis utolsó percig remélt, hogy megváltozik az a szemét. Aztán akkor ébredt rá, hogy nem, mikor a legidősebb fia közbelépett, hogy védje az anyját, 8 éves volt és a kedves apa, a saját gyerekét úgy vágta pofon hogy beszakadt a dobhártyája. Aztán mikor a sok pia kidöntötte a sógorom, ekkor jött hozzánk át éjsazkára a nővérem, az a moslék pedig amíg a rendőrök elő nem állították verte a kaput hajnalba a feleségéért, mert tudta hogy itt van. Nekünk a védőnő segített, ő intézett anyaotthont. Egy félévig voltak ott, aztán albiba mentek. Közben a sógorom elment egy elvonóra és szegény nővérem azt hitte, hogy ezzel minden rendbe is lesz, és visszajött. 2 hónapig szép volt minden, aztán újabb verés. Na ekkor a tesóm ment a rendőrségre, újra átköltözött hozzánk, 72 órás eltiltás, aztán megint, megint. Egy gyorsított peres eljárás, és most már az utcánkba nem léphet be. De szerintem a barátnődnek is kell majd valami ami kibillenti, addig nem lép, de azért sok sikert.
2012. jan. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat. Igen, a baratnom regota turi a megalaztatasokat. Sajnos o is ez a tipus.........A ferj, ha elveszti a turelmet, nem foglalkozik azzal, hogy mondjuk a gyerekek elott veri-e a baratnomet. En egyszer tanuja voltam egy balhejuknak, akkor akkorat lokott a felesegen, hogy majd hatra esett.

Az a baj, hogy mi is kulfoldon elunk, tudom az itteni jogszabalyoknak kellene utana neznem, csak kivancsisagbol tettem fel a kerdest hogy mi is lehetne az elso lepes.

Az is problema, hogy az ongyilkossagi kiserletei miatt lehet hogy elvennek tole a ket gyereket.

2012. jan. 31. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!