Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek, hogy jobb ember...

Mit tegyek, hogy jobb ember lehessek?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, hívő.

Engem mindig is boldogsággal töltött el, ha tudtam segíteni másoknak. Ebből építkezem. Minél kevesebbet tudok, annál rosszabbul érzem magam.

Az utóbbi időkben nem tudom mi van velem...Kibeszélek másokat, hazudok, és pletykálok....holott ez nem én vagyok. Miután hazajövök az iskolából rájövök, hogy mit csináltam, de adott esetben hiába vagyok a tudatában, nem tudom eléggé kontrollálni magam. Ha viszont kibeszélek , pletykálok másokat elfognak fordulni tőlem. Hogyan tudnám minél előbb visszakapni a régi önmagam?


2012. febr. 17. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
biztosan az az igazi éned? nem lehet, a vallás álcát ad...?
2012. febr. 17. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem ad álcát, én biztos vagyok benne.

Kiskorom óta eléggé érzékeny voltam, és odafigyeltem az ilyenekre. Emlékszem, hogy pl kaptam egy babát, amit nagyon régóta szerettem volna, gyűjtöttem rá az újságokbóla kupont. Meg is kaptam, úgomnak megtetszett, és fájó szívvel de neki adtam. Fontosabb volt mások boldogsága, és jobban éreztem magamat.

2012. febr. 17. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Mindenki változik.

Nem tudom,hogy vagy vele ,de nálam nem úgy működik,hogy na akkor most vissza akarom kapni a 6 éves énemet. Ahogy növök úgy változok. Azt,hogy rossz-vagy jó irányba az szerintem tudat alatt dől el.

És szerintem picinek szinte mindenki csinált olyat,hogy neki adta másnak a holmiját,mert látta,hogy mennyire szerette..én ezt a mai napig nem fájó szívvel csinálom ha valakinek neki adok valamit ami hozzám közel áll az nem véletlen lesz úgy és ha már neki adom akkor örömmel adom oda.De kinek mi.15l

2012. febr. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudod, adni jó, de kapni is...

Valószínű az van nálad, hogy nem becsülöd magad. Azt hiszed, hogy ha nem pletykálsz- nem tartanak elég érdekesnek, sokat tudónak. Ha nem hazudsz(csak sejtem, hogy esetleg felvágás kérdése- hogy csodáljanak). Nincs ilyen, hogy visszakapd önmagad, aki x éve voltál. El kell fogadnod magad olyannak, amilyennek vagy. Azért fogadjanak el mások amilyen vagy, ha az egyházról beszélsz és elfordulnak tőled, akkor ne foglalkozz azokkal az emberekkel, nem a kedvükben járni hazugságokkal. Kösd le magad valami hobbival, kihívással és célokkal. Ez a legfontosabb. A mai gyerekekkel az a baj, hogy meg van mindenük és unatkoznak :(

Semmivel sem leszel se jobb, se több, ha hazugságokra építesz kapcsolatokat!

2012. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan beszelj ki masokat, de ugy, hogy csak jót mondasz róluk :D
2012. febr. 18. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!