Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Édesanyámnak tényleg igaza...

Édesanyámnak tényleg igaza van hogy pszichológushoz akar vinni?

Figyelt kérdés
18/F vagyok, és az a helyzet hogy itt a nyakamon az érettségi és szinte semmit nem tanulok. Borzasztó keveset. Egyszerűen képtelen vagyok rá venni magamat hogy egy könyvet kinyissak és két percnél tovább legyen előttem. Igaz lelkiismeret furdalásom is van emiatt, de még ez sem tud rávinni arra hogy tanuljak... Tényleg orvosi eset vagyok?
2012. febr. 18. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Én sem tanultam.

A szóbeli előtti hétvégén vettem elő a könyveim, és sz-v-h-k tanultam meg a 120 tételt.

2012. febr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az hogy lusta vagy és nem tanulsz a pszichológus nem fog segíteni.

Viszont abba belegondolhatnál, hogy a mai világban érettségi nélkül mi lesz belőled? Segélyért fogsz sorakozni? Mert még az utcaseprőknek is van érettségijük. Térj észhez, ha a tankönyvből nem megy a magolás, akkor olvasd el az anyagot csinálj vázlatot szavakból.

Fel kell nőni és belátni érettségi=muszáj. Ennyi.

2012. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak szerintem nekem nincs ennyire jó fejem hogy az elég legyen arra hogy átmenjek.
2012. febr. 18. 22:25
 4/10 anonim ***** válasza:
nem vagy orvosi eset, de szerintem kezdj hozzá mert egyre kevesebb idő van =/ bár magamból kiindulva kétlem hogy pl. töriből át fogom nézni az összes könyvet.. de hát ha tovább akarsz tanulni akkor muszáj, hogy erőt vegyél magadon és nekikezdj a tanulásnak, ismétlésnek... hajrá:D 18/L
2012. febr. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
de a 4 év alatt azért tanultál, nem?
2012. febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem pszichológus kell, hanem akarat.
2012. febr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Együtt érzek...:S:D Én is érettségi előtt állok és nekem sem volt hozzá túl sok akaratom, de gondolj bele ilyenkor hogy sokkal jobb lesz! :) Mennyivel jobb érzés úgy odamenni, hogy tudsz valamit, mint hogy azon görcsölj hogy mennyire nem tudsz semmit és befogsz égni..:)

Sok sikert! 18/L

2012. febr. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, de egyszerűen lusta és akaratgyenge vagy. Ha nem érdekel, hogy nem tudsz tovább tanulni, maximum drága pénzért, amiért nyilván anyádék gürcöltek (bár tökmindegy, mert onnan meg kibuksz 1 éven belül, ha nem vagy hajlandó tanulni...) se egy szakmát nem bírsz megcsinálni, mert szintén nem tanulsz, akkor marad a segély meg az utcaseprés. Valakinek azt is meg kell csinálni végülis.
2012. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Sokan vannak így, mint te. Természetes szelekciónak hívják, a gyengék kihullanak. Egyébként statisztikailag kimutatták, hogy az aluliskolázottság egyenes arányban áll a várható élettartammal. Tehát te valószínűleg hamarabb meg fogsz halni, mint a tanult társaid.


Egyébként én anno mindenből 5-ösre érettségiztem, nem sokat tanultam rá. Soha nem láttam még olyan embert, akinek ne lett volna érettségije.

2012. febr. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnos ezen tényleg csak te fogsz tudni segíteni, nem pedig egy pszichológus.

Én is nagy halogató voltam, a szüleim pedig nagy papolósak.

Volt is elég konfliktusunk ebből, de valahogy tavaszra összeszedtem magam, és 4,2-re érettségiztem.

Az lebegjen a szemed előtt, hogy utána életed egyik legjobb nyara vár rád, túl leszel a vizsgán, és amíg nem kezdesz el továbbtanulni/dolgozni, addig BULI!

35/N

2012. febr. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!