Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tehetetlen vagyok. Valami...

Tehetetlen vagyok. Valami ötlet? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Ha jól sejtem anyukám csalja apukámat.

Különböző jelei vannak. Anyu dugdossa a telefonját, vagyis régen mindig lazán kitette az asztalra, mostanában viszont vagy a zsebében van, vagy az éjjeli szekrényben egy telefontokban. Még fürdeni is magával viszi! Ha valaki hívja telefonon, akkor nem beszél mellettünk, hanem elvonul, valami külön kis zugba.

Múltkor azt mondta, hogy megy dolgozni, megkérdeztem, hogy mettől meddig, meg is mondta, aztán elment. Gondoltam meglepem, mert régen mindig örült annak ha bementem a munkahelyére. De ott mikor megkérdeztem, hogy éppen hol van, akkor azt mondták, hogy aznap nem volt munkában és nem is kellett mennie. Aznap este sem ért haza időben.

Nem tudom, hogy mit tegyek, hogy mondjam-e meg apunak, vagy sem, mert ő tuti kibukna és én szeretem apát, és nem szeretnék neki lelki fájdalmat.

Mellesleg a húgom még kicsi, a múlt hónapban lett kettő éves.

Nem tudom, hogy mit tegyek... Szerintetek?


17/L


2012. febr. 19. 14:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne szólj bele!
2012. febr. 19. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy gondolom, hogy ez nem a te dolgod, ne szólj bele. Viszont ha ez benned frusztrációt okoz, akkor érdemes megbeszélni anyukáddal. Kérdezd meg hogy mi van, mert ez neked így rossz. De egyébként te ne intézkedj, bízd rájuk.
2012. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne avatkozz bele a szüleid dolgaiba,estleg ülj le anyuddal és beszéljétek meg a dolgokat,DE SEMMI FÉLE KÉPPEN NE KAVARD A X@RT!!!
2012. febr. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Azért nehéz ezzel nem foglalkozni, mert anyu már annyit járkál el, hogy ÉN nevelem a húgomat, ami nem baj, mert imádom, de a húgom sokkal inkább el van hanyagolva, mint én voltam és ez nekem rossz. Apu is segít persze, feltéve ha itthon van. mert ha dolgozik, akkor én vagyok és a húgom. Anyu szinte alig van itthon.

És igen, frusztrál, mert mi a háttérbe szorultunk.

2012. febr. 19. 15:14
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt mondom, hogy én megbeszélném akkor anyuval, de apunak semmiképp sem szólnék. Anyukádnak kéne bevallania apudnak, mert ez így nem lesz jó...
2012. febr. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ezzel annyi a baj, hogy nem olyan típus. De hallgatok rátok, és megkérdezem.

Köszönöm!

2012. febr. 19. 15:34
 7/16 A kérdező kommentje:
Pontosítok: megbeszélem vele.
2012. febr. 19. 15:34
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy imádom ezeket-Ne szólj bele!-Semmi közöd hozzá!-Nem a te dolgod!

Miért nem?Talán nem egy családba tartoznak?Nem kell összefogniuk és meg beszélniük a problémáikat? +A kérdező 17 éves nem egy 10 éves gyerek.

Meg egyáltalán ti eltudjátok képzelni,hogy ez milyen rettentő sz*r érzés? (gondolom nem).


Kedves kérdező én biztos beszélnék anyukámmal.(Én is voltam ilyen helyzetben-MINDKÉT SZÜLŐMMEl !-hál'istenek semmi komoly nem volt, de igen vettem a bátorságot és rákérdeztem mindkét félnél, hisz ezt egy gyerek megérzi.)

Egyébként anyukád szégyellje magát amiért nem gondol sem húgodra, sem az apádra, sem pedig Rád.

De azért szívből remélem, hogy miden rendbe jön!

2012. febr. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%

szülőmmel*

minden*

2012. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, kedves utolsó! :)

Én holnap mindenképp leülök anyuval beszélni, mert tudom milyen, ha valaki csal valakit, hiszen engem is csaltak már meg. De ez nem lényeges most.

Nem csak magam miatt szeretném ezt elrendezni, hanem a húgom miatt is. Kettő éves, bölcsis, én viszem-hozom onnan, én altatom este, mert a drága anyám papírmunkát végez.

Apuval is egyre több a konfliktusuk és ez kihat rám is, és az azért rossz, mert a húgom megérzi ha én lehangolt vagyok.

Szinte én nevelem a húgomat, lehetnék az anyja is.

Apa is kiveszi a részét a nevelésből, de az anyám... Már nem érdekli.

Ezért szeretnék ennek minél hamarabb véget vetni.

2012. febr. 19. 21:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!