Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segíthetnék a kislányom...

Hogyan segíthetnék a kislányomnak a történtek után? (bővebben lent) Voltatok már hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt elmentünk bicajozni a lányommal. Egy enyhe kanyarban a 10 éves lányom előretekert a bringájával. Ahogy megpillantottam, azt láttam, hogy két gyerekkel beszélget (8-10 év körüli kisfiú és kislány). Közeledve hozzájuk aztán láttam, hogy nem beszélgetnek, hanem elállták az útját, majd láttam, hogy megütötték a lányomat, és lelökték a bicajáról. Mivel megláttak, és hallották, hogy ordítok, elszaladtak. A lányom zokogott, hogy elakarták az Mp lejátszóját venni, és mivel nem adta oda, megütötték. Azóta, ha már két ember jön velünk szembe az utcán, látom rajta, hogy fél, sőt képes a végletekig lelassítani az utcán, hogy nehogy utolérjünk és megelőzzünk bárkit is. (A két gyerek lehet nem helyes, hogy leírom, de cigány volt, és ha kemény akarok lenni, akkor azt mondom, hogy ez egy rablási kísérlet volt.) A férjem lecseszett, hogy miért nem hívtam rendőrt, de én akkor fontosabbnak ítéltem, hogy az agyonig felzaklatott gyereket próbáljam valahogy megnyugtatni. Egyébként soha semmilyen atrocitás nem ért még bennünket.
2009. jún. 11. 21:30
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
36%
A barátnőmet 3 fiú fogta le 12 éves korában!Meg akarták erőszakolni,amellett kirabolták és nagyon erősen hangsúlyozom,hogy MAGYAROK voltak!Fehér bőrűek!Ahogy a barátnőm is akit úgy összevertek amiért ellenkezett,hogy hetekig feküdt a kórházban!!!!Nem kell cigányozni(én is az vagyok)mert a rablások és egyebek nem csak az ő "kiváltságuk"!Nálunk például a magyarok támadnak mindenkit!!!!!!!!!!!
2009. jún. 12. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 A kérdező kommentje:

Az utolsónak üzenem, félre ne érts, sosem szoktam "cigányozni", főleg nem csak úgy. A lányom osztályába jár egy kisfiú aki cigány, de le a kalappal a szülei előtt, becsületes, rendes emberek, minden szülőin ott vannak, a tanítókkal együttműködnek, a gyerekek szeretik a kisfiút. Lehettek volna a támadók magyarok is, igen, de nem azok voltak.

Ha engem pl. nem enged fel a buszvezető a buszra, mert nincs jegyem, nem kezdek el ordítani fennhangon, hogy azér nem engedsz fel büdös magyar, mert magyar vagyok??!!Ellenben egy cigány elkezd ordítani, hogy azér nem engedsz fel, rohadjá'meg, mert cigány vagyok?! Nem, azért nem szállhat fel, mert nem vett jegyet! -a szemem láttára történt ez az eset.

Nem akarok egyébként az etnikai hovatartozásból háborút kirobbantani itt.

Köszönöm egyébként mindenki hozzászólását.

2009. jún. 12. 08:58
 13/30 anonim ***** válasza:
87%

Én is kissé félősebb voltam, mert sok az általad említett ember élt felénk és volt terror. Volt, hogy 8-10 éves kisfiúk fenyítették a 18 éveseket. De rájöttem olyan 12-13 éves koromban, hogy ha ezt nem mutatom, hogy félek, akkor jobb lehet. Így volt, hogy remegtem belül, de úgy rájuk ordítottam, persze volt aki elment,volt aki vissza szólt, de látták, hogy nem hagyom magam. Így aztán egy idő után lekoptak. Persze aki az a nagyon bűnöző, az lehet hogy leüt akkor is, ha hagyod magad, akkor is ha nem. De ha kapsz egy kisebb pofont nem árt vissza adni.


Volt, hogy kisfiú szemtelenkedett, nagyon bunkó volt fogdosta a seggem, hibába szóltam neki, adtam egy kis fülest neki, persze másnap várt a nővére meg az anyja. :) Elmondtam nekik normálisan, hogy miket művel az a gyerek mindig, aztán végülis a gyerek lett lebaszva.


Persze van olyan helyzet is mikor el akarnak venni tőled valamit és nem ordibáltam, csak normálisan mondtam, hogy te ezt komolyan gondolod? Volt, hogy mosolyogtam is rajta. Sok féle képpen lehet kezelni ezeket az embereket.


Bár tényleg van, mikor nem könnyű. Valahogy ezt a közrealitást kéne véáltozatni, hogy ilyet meg lehet csinálni egyáltalán az országban.

2009. jún. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudom mennyire jó ötlet, esetleg meg lehet mondani a kislányodnak, ha hasonló helyzetbe kerül kiáltson nagyot, hogy tolvaj vagy segítség. Mondjuk a segítségre nem igazán figyelnek fel az emberek.És tényleg megnyugtatni, hogy úgy ahogy ti is jó emberek vagytok, vannak mások is. És ők többen vannak, mint akik MP3 lejátszókat vesznek el.
2009. jún. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
89%

Én 19 éves lány vagyok, de este már én sem szívesen mászkálok egyedül. Pár hónapja egy 14 éves lányt álltak körbe és késeltek meg 2000, ismétlem KÉTEZER forintért... Ha még is tudom hogy egyedül kell hazajönnöm, akkor Gázsprayvel megyek, amit nem szívesen használnék amíg nem muszáj, de jobb ha mindenre felkészül az ember. Tegnap előtt például délután 1-kor eredt utánam egy csapat ittas felnőtt férfi. Magyarok egytől egyig... egyikőjük megragadta a kezem, a másik a derekamhoz ért, a harmadik meg rájuk szólt szerencsére, hogy azért mégsem kéne. Hátrafordultam, egy határozott mozdulattal kitéptem a karom a pasi kezéből, "megkértem" hogy hagyjon, és szapora léptekkel elsétáltam. Szerencsém volt, de mi van ha ez éjszaka történik, és az egész csapat hajlik a dologra? Bajom nem lett, de azért ijesztőek az ilyen helyzetek.

Nem tudom egy 10 éves kislányt hogy lehetne megnyugtatni hisz én már lassan felnőtt fejjel sem tudom magamat hogy nyugtathatnám meg. Amúgy egy kutya tényleg jó ötlet lehet, ha a kislány szereti őket. Érdemes olyat választani, ami "nagy" (nem palota pincsi vagy tacsi, de nem is kell feltétlenül Bernát-hegyi), de még is család barát. Az utcán nem tudja senki hogy egy kis kezesbárány, az én kutyámra is mindenki azt hiszi gyilkos, mindenki fél tőle, közben bárki ki be mászkálhatna a házba :) Ez talán kicsit le is foglalhatná egyrészt, másrészt ha a kutyával mentek sétálni, talán nagyobb biztonságban érezné magát, és újra felszabadultan közlekedne az utcán.

2009. jún. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
63%

Én is félek az ilyen esetektől. De eddig hasonlót hála az égnek nem éltem át. Csak hallottam már elég sokat. Ezért ha már sötétedés után vagy már szürkületkor, de akár fényes nappal ha jön több cigány rögtön leelenőrzöm, hogy a táskámon a cipzár fel van-e húzva.:S

14/L

2009. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim válasza:
80%
én12éves vagyok és velem is történt már ilyen de nem félek azóta se. lehet hogy hülyeség amit mondok és lehet hogy csak rosszabb lenne a helyzet de éna velem történt eset előtt olvastam a twilight-newmoon-eclipse-breakingdawn-midnightsun sorozatot és azóta nem félek. szerntem lehet hogy elolvashatná a lánya.:) remélem segít.:)
2009. jún. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
54%

Mondd el a lányodnak, hogy a cigányok ilyenek, sőt még ennél rosszabbak, amíg nem hajlandóak a magyarok összefogni és kiírtani őket, addig csak szaporodni fognak mint a nyulak. Segélyekből és lopásokból élnek, nekik ez alap. Azt is mond, hogy a cigány egy utálatos népség, élősködnek a magyarokon, úgy mint az a kettő akart a kislányodon. Talán nagykorában a lányod is kitart a cigánybűnözés ellen!

SZEBB JÖVŐT!

2009. jún. 25. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
52%
Úr isten utolsó!!!Remélem neked nincs gyereked!Te belenevelnéd 1 gyerekbe,hogy gyűlölje azokat akiket nem is ismer!Na ezért van az ország ott ahol most!!!!!
2009. jún. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
61%
Belenevelem, ennek a kislánynak is volt alkalma megismerni... Amikor az a kettő nem hagyta békén. Meg ha beleneveljük, az csak jó.
2009. jún. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!