Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nem tudom mi van velem, de...

Nem tudom mi van velem, de olyan rossz érzéseim vannak a szülésemmel kapcsolatban, nektek volt hasonló?

Figyelt kérdés

4 hónapja szültem, és büszke vagyok a drága kisfiamra, hogy ügyesen végigcsináltuk az egészet, mégis volt egy pont, amikor kicsit "elvesztettem a fejem".

Már pár órája vajúdta,nem is volt vele semmi gond, aztán megkaptam az oxitocint,elkezdődtek a toló fájások, és az első nyomás után teljesen szétestem...nem is emlékeztem rá, férjem mesélte, hogy hirtelen kirántottam a lábam a tartóból, és csak olyanokat mondtam, hogy "ó te jó ég, ó te jó ég"!Én csak arra emlékszem, hogy a szülésznő, meg a doki mondja, hogy nyugi, nyugi, nincs semmi baj, nem kell ezt csinálni, lélegezzek.Akkor fejben összeszedtem magam, lehiggadtam, és nem is kellett sok, megérkezett a drágaságom.

Csak így utólag olyan rossz érzés, hogy így szétcsúsztam....de hát fájt rendesen.Most nem tudom, hogy ez úgymond normális volt, mivel első baba, nem tudtam mire számítsak, vagy nagyon alacsony a fájdalomküszöböm, vagy mi van, de szó szerint valami lelkiismeret furdalás féleségem van, hogy nem tudtam józanul végig csinálni.

És néha az jön fel bennem, hogy hogy fogok így még szülni, aztán meg, hogy azért is megcsinálom!!

Kérem azokat, akik ki vannak akadva a kérdésemen, ne húzzanak le, mert ez jelenleg tényleg lelkileg rossz nekem.Mert nem akartam "hisztis" szülő nő lenni.

Anyukám 5 gyereket szült, és már az első után mikor tolták ki a szülőszobáról mondta, hogy jön hamarosan...és ment is, köztem meg a húgom között mindössze 16 hónap van.

Én meg elkeseredtem magamtól,hogy úgymond nem vágyom még még egy szülésre:(

De azért persze szeretnénk kistesókat, csak folyton a szülésem jár az agyamban....

Jaj bocsi, hogy hosszúra sikerült, meg tudom nem ezzel kéne foglalkoznom, nagyon szeretem a babám, és nagyon szeretem a vele eltöltött napokat, látni hogy fejlődik, csak ez zavar....


2011. febr. 19. 20:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
:) Nekem a férjem mondta, hogy kiabáltam egy nagyot, pedig nem is emlékeztem rá... Hogy is tudna az ember kibírni hang nélkül, reakciók nélkül egy ilyen egész testet, lelket megrendítő dolgot? Szerintem egy szülőszobán cifrább dolgok is simán előfordulhatnak és ez nem hiszem, hogy baj lenne.
2011. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Na, megnézném én azt az anyukát aki teljesen összeszedetten tud szülni....Nekem normális orvosom volt, rendes szülésznő, bent a párom, de már jajjveszékeltem a végén, mert nagyon fájt. Pedig előtte hallottam más anyákat is szülni, és gondoltam lehet ezt biztos kevésébe nagy hangadással is. Nekem nem (sem) ment. És ha a következőnél se megy, azt sem bánom. Ez nem vmi "hogyan maradjunk csendben és józanul szülés alatt" verseny, hanem egy komoly fizikai próbatétel, amikor 200%ra pörög fel a szervezet. Nem hiába van utána a 2-3 órás megfigyelési szakasz .....
2011. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Nem vagy te a scientológiai egyház tagja, hogy csendben, szó nélkül szüljél! És azoknak nincs lelkiismeret furdalásuk, akik végig üvöltik a szülést? Ebből ne csinálj magadnak problémát. Neveld, és örülj a pici babádnak.
2011. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Jaj, emiatt sose aggódj. Egyáltalán nem ciki, vagy borzasztó amit csináltál. Abban a helyzetben teljesen normális dolog.

Lehet, hogy egy hatalmas hormon adagtól, de lehet, hogy pár perce nagyon leesett a vérnyomásod és kicsit elvesztetted a fejedet.

De ne aggódj, ilyesmi előfordul. Még ennél cifrábbak is!

Fölösleges ilyesmin kattognod.

2011. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne érezd magad rosszul, nem hiszem, hogy egyedül vagy ezzel. Nem mindenkinek van könnyű szülése, én pl. el se jutottam a tolófájásokig, de kiabáltam, sírtam, üvöltöttem a szülőszobában, a tolófájásokat nem tudom, hogy bírtam volna ki, mert császár lett a vége. Mindenkinek más a fájdalom a szülés közben, van, aki könnyebben viseli, van akinek kevésbé fáj, van akinek olyan fájásai vannak, hogy nem tud magáról. Tökéletes anya vagy, s ezért ne érezd magad rosszul, és ne félj egy következő terhességtől, mert lehet, hogy az könnyebb lesz.
2011. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

kb pont így gondoltam én is az 1. szülésem után, ne aggódj, sokan jártunk így, és nem gáz!!!

A kórházban mindennapos az ilyen, nekik tök mindegy, hogy viselkedsz, csak ne legyen komplokáció

Ez CSAK neked volt kellemetlen, próbáld elfelejteni.

Nekem is van már azóta még egy babám, az a szülés is hasonlóan végzódott, de nem érdekel, lényeg, hogy ne legyen baj!

Még legalább 2-t szeretnék :)

2011. febr. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként gyerekápolónak tanulok és még nyáron kellett szülészetre mennem gyakorlatra.

Volt olyan eset, hogy az anyuka konkrétan visítás címen olyan hangokat adott a szomszéd szobában, hogy azt hittük, hogy a baba sírt fel.

Ezek minden napos esetek és senki sem lepődik meg rajta, csak neked nincsen máshonnan tapasztalatod.

De nyugodj meg, ez teljesen normális és mindennapos dolog!

2011. febr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat:)igazából csak azért vagyok kiakadva magamon, mert már rögtön az első tolás után estem így szét, nem az volt, hogy órák óta tartott a tolófájás...és azt hittem erősebb vagyok.Mondjuk utána, mikor összeszedtem magam már mondták hogy ügyesen tolok:)

Tényleg köszönöm, hogy írtatok, igyekszem ezeket elfelejteni, hogy készülhessek majd a következő kicsire:)

Ja és örülök, hogy nem csak én vagyok, akinek voltak húzós pillanatai szülés alatt:)


Várom még a válaszokat:P

2011. febr. 19. 20:56
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

De jó volt olvasni amit írtál. Én hasonlóan érzek. Rövid szülésem volt-az első fájásoktól 5 órára megszületett a kislányom-, mégis teljesen szétcsúsztam kb. a felétől.

Nekem is lelkiismeret furdalásom volt, és bár egyenlőre nem tervezünk másik babát, de szivesen szülnék még egyszer, mert tudom, hogy menne ez jobban is nekem. :)

2011. febr. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

jaj de örülök, hogy írtál kedves utolsó, sorstárs:D

Én is így vagyok vele!Nekem még az is tetézi az egészet, hogy mindig is sok gyereket szerettem volna, azt gondoltam fog ez menni, és mégsem úgy ment mint ahogy akartam...

2011. febr. 19. 21:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!