Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan tudnék leszokni arról,...

Hogyan tudnék leszokni arról, hogy kibeszélek másokat?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, és nagyon idegesít. Ma is történt egy ilyen, hazaérek, és bűntudatom van. Szégyenlem magamat. Amit adok azt kapok, szóval jogos, ha kibeszélnek engem is. Én erről le szeretnék szokni.

Pl. van egy lány akit nem szeretek, és kibeszélem, pedig mostanában kedves velem. Amikor kibeszélem akkor nem bánom,d e utána nagyon, mert ezt nem érdemlik meg az emberek. Ráadásul én nem akarok rossz ember lenni. De mindig utána jövök rá, vagy mikor már késő. HOgyan tudnék innentől ezen változtatni?

Idejében felismertem a bajt, szóval kérlek ne hurrogjatok le, vagy ha kapok kritikát elfogadom, de kultúráltan.


2012. márc. 28. 15:06
 1/6 anonim válasza:
100%
Szerintem egyszerűen állj meg egy percre mielőtt szóba hoznál ilyen témát. Ha eszedbe jut, beszélj más témáról, gondolj másra. Nem kell minden gondolatodat kimondani. Ha meg más kezdi el, akkor csak válts témát. Hidd el, könnyen és hamar rá lehet szokni arra, hogy nem beszélsz ki másokat:)
2012. márc. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az már egy jó kezdet hogy észrevetted a hibád. Az első tanácsát megfogadnám a helyedben.
2012. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha beszélgetsz valakivel és szóba kerül valaki, inkább csak hallgasd végig, amit mond, és ne foglalj állást, maradj semleges. Nem kell mindenhez véleményt fűzni. Jó úton haladsz, h normális legyél.
2012. márc. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nem fog szépen hangzani, de ez egy rettentő ostoba kérdés, képtelen vagyok megérteni a motivációdat, arra, hogy kiírj egy ilyet.

Teljesen evidens, hogy mások kibeszéléséről úgy tudsz leszokni, ha nem beszélsz ki másokat, más megoldás nincs, csak azt nem értem, hogy egy ember, aki nem csökkentett képességű az mit hisz milyen választ lehet erre adni.

2012. márc. 30. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a problémám én is 16 éves lány vagyok.Nehéz erről a dologról leállni,azért ebben a korban ez a helyzet rendkívül veszélyes.Ugyanis ha van egy barátod,akinek elmondod a véleményedet egy olyan emberről,akit mindkettőtök ismer..akkor ez a barát keverhet és elmondhatja a másik embernek,hogy mit mondtál róla..ugyanis sosem lehet tudni ebben a világban,hogy hogyan keveredik az ember bajba.Ez is egy fontos probléma,mert ha ez a kibeszélés kiderül,akkor ha megvernek az ki fog hatni a további életedre...vagy éppen ha ÁRTANAK NEKED valamilyen más módon emiatt a kibeszélés miatt.Egyszerűen azt is lehet csinálni,hogy szólsz egy-két embernek(akiknek kibeszélsz másokat),hogy szóljanak MINDIG rád,amikor elkezdessz kibeszélni valakit..!! Ez a legkönnyebb módszer.


16/L

2012. márc. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Kitti,te vagy az?
2012. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!