Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek miért kel max 2...

Szerintetek miért kel max 2 óránként még mindig a 9 hónapos kislányom? Mikor fog leszokni erről és hogyan?

Figyelt kérdés

Nem ritkán éjjel óránként ébred a lányom, de 3 óránál többet egyhuztomban fél éve biztosan nem aludt. Ha felkel, cicin altatom vissza. Hiába ringatnám, ordítani kezd. Az ágyában nem tudom megpróbálni visszaaltatni, mert a bátyjával egy szobában vannak.

Apa egyszer megpróbálta, de nem járt sikerrel. Illetve egyszer igen, visszafektette, aztán negyed óra múlva újra kelt.

Tudom, ezer okot lehet magyarázatként találni (mozgásfejlődés, fogzás, szomjas, éhes, puki, böfi, stb), de ez mikor és mitől fog megszűnni?

VAgy tényleg csak az az egy módszer van, hogy egy pár éjszakát beáldozunk, nem kap cicit hadd ordítson és leszokik róla? De mi van, ha mégsem szokik le róla... az sem biztos, hogy ki akarom bírni hogy egész éjjel ordítson, mert nem tud visszaaludni.


Amikor pl óránként ébred, akkor sokszor csak visszaalszik a cicin és ki is köpi, mert nem fér már több kaja bele.

Volt, hogy jól bevacsoráztattam, nem is kellett neki elalváshoz cici, de a következő ébredéstől fogva már igen...

Néha alszik 3 órát is, és olyan kipihenten kelek :)


2012. márc. 14. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Azért,mert így szokta meg. Ki kellene bírnotok néhány éjszakát, a gyomrának is kellene a pihenés. Erről nem fog leszokni még 2 éves korában sem.
2012. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik tudod a választ csak megerősítésre vársz. Nem, nem kell neki cici, erről nagyon sürgősen le kellene szoktatni, mármint a cicin elalvásról, mert ki fogsz készülni és ő sem tudja kialudni magát. Lehet lesz több rossz éjszakátok, de egy két hét alatt rendeződik a dolog és nem fogja kérni a cicit. Nincs cumija vagy állatkája, valami amit tud nyammogni a cici helyett? Kicsi még, de ahhoz már elég nagy hogy legalább 6 órát aludjon egyhuzamban.
2012. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
kibírtok pár éjszakát. ami 2 hónaposan pár perclett volna, az most több éjszaka lesz.És minél később annál több idő lesz
2012. márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előző válaszokkal!
2012. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam, hogy 1-2 hónapos korában aludt 6 órát egybe, aztán 3 óránként kelt. Szóval volt ilyen is, de sajnos elmúlt.

Nappal egyedül is képes elaludni. Kicsiként vissza is aludt sokszor, de mióta forog, négykézlábra áll, azóta nem alszik vissza. EGyszerűen amint megébred, négykézlábra áll - sokszor csukott szemmel és hív.

Lehet, hogy én rontottam el, de miután a nagyobbikkal egy szobában vannak, nem hagyhattam tíz percekig sírni, hogy megtudjam vissza tud-e aludni :(.


Egyébként nappal egyáltalán nem cici-függő, sőt. Ha eszik, elfogadja, de amúgy nem kell neki.


Őszintén szólva nem érzem magamban az erőt, hogy egész éjjel sírjon...

Abban viszont tökéletesen egyetértek, hogy kéne neki a nagy éjszakai alvás, pihenés neki is és a gyomrának is.

2012. márc. 14. 22:48
 6/10 anonim ***** válasza:

Ez az az esett amikor abszolút a Suttogó technikáját alkalmaznám. Lehet nem csak pár éjszaka lesz, hanem egy hét, két hét. De ha belegondolsz, még ez is megéri ha onnantól végig tudjátok aludni az éjszakát. Én nem is tudom eddig hogy bírtad, én 5/6-kor alig tudok néha felkelni, pedig este 7-kor már bőven szundít a baba és nem ébred egyszer sem az éjszaka folyamán.

Sok sikert.

2012. márc. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egy fontos infót elfelejtettem leírni a fenntiek kapcsán. EGyszer kb 1-2 hete, amikor hajnali 2ig már vagy 4-szer kelt fel a lányom, fogtom és magam mellé fektettem lesz ami lesz alapon. 7ig aludt úgy (5 óra!!), hogy közben 2-3szor ébredt meg, de mivel "kéznél volt", ezért megpaskoltam a fenekét, csittegtem neki és már aludt is. Cici szóba sem került. Még csak hasra sem fordult, hanem hanyatt aludt végig. 7kor kezdett el fészkelődni, hogy hasraforduljon és utána fel is kelt, sírt, cici és aludt vissza.
2012. márc. 14. 23:53
 8/10 anonim ***** válasza:
ehhez hasonló amit kéne tenni.felébred, sír, bemész, de nem veszed fel,csak megsimogatod, megnyugtatod,kimész. Ha ordít akkor 5 percmúlva bemész,megsimogatod, kimész. ennyi.
2012. márc. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én ugyanebben a cipőben voltam mint te, mindenki azt tanácsolta hagyjam éjjel sírni. Szinte mindig óránként kelt, ha pár órát végig aludt nekem az már csodaszámba ment. Végül magától leszokott a ciciről 13 hónapos kora körül. Azóta 12 órát alszik éjszaka.
2012. márc. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Agica792 ***** válasza:
Óóóóó mint ha csak az én gyerekemet írtad volna le,bocs, hogy ezt mondom de úgy örülök, hogy nem csak én vagyok így.Az én kisfiam viszont még ha én mellettem alszik is kéri a cicit.Én sajnálom ordítani hagyni, mert tudom,hogy ő képes lenne estétől reggelig egyhuzamban ordítani,vagy éppen pár óra múlva belealudna.Az biztos, hogy én nem bírnám,mikor kisebb volt egyszer megpróbáltam,hát nem ment a szívem szakadt meg úgy ordított.És mivel a párom munkája is olyan, hogy sokat vezet én nem szeretném,ha emiatt történne vele valami az úton mert nem tudja kialudni magát.Én megvárom míg 1 éves lesz aztán bízok benne, hogy valami tejcsipótlóval hátha kitudom váltani a cicit,vagy hátha magától is leszokna.Együtt érzek veled,kitartást.
2013. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!