Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már nagyon rég ki akarom írni ezt a kérdést de valahogy mindig meggondolom magam.

Szóval arról van szó, hogy nem tudok elolvasni olyan könyvet amiben a főszereplő túl tökéletes. Tudom, ez első olvasásra nagyon fura.

Ha elkezdek olvasni egy könyvet és a főhősnek olyan jó tulajdonságai/képességei/tehetsége vannak ami belőlem hiányzik és szeretném elérni akkor nem bírom tovább olvasni azt a könyvet. Ahányszor a kezembe veszem arra gondolok, hogy az a szereplő milyen klasz és én milyen szerencsétlen vagyok. Ilyenkor persze sírok és gondolkodom az életemről. Tehát csak sajnálom magam. Persze teljesen valós dolgokra gondolok nem pl. repülésre vagy ilyesmire :)

Ja és ez csak akkor fordul elő ha nő a főszereplő (én is lány vagyok)

Bocsi ha zavaros az írományom, ha kell konkrét példát is írok.

Normális válaszokat kérek és ne szidjatok kérlek!


2012. ápr. 1. 18:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan érzek, mondjuk nem sírok meg ilyenek. Ki nem állhatom, amikor egy főszereplő tökéletes, szép, jó az alakja, mert annyira maximalista vagyok, hogy nem bírom elviselni, ha valaki jobb nálam. :D
2012. ápr. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem hittem volna, hogy valaki még így érez.
2012. ápr. 1. 18:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Ennyire direktbe nem, de pl. filmeket is ezért nem szeretek nézni, mert ott úszik mindenki a boldogságban, mindenki megküzd a nehézségeivel, a végén meg happyend. Ezt nem szeretem. A rossz filmek meg nem happyenddel végződnek, azokat meg azért nem szeretem.


sztem maximalista vagy magaddal szemben, nagyon az elvárásaid. vagy mások, tanárok, szülők hibája is lehet, hogy nagy elvárásokat támasztanak veled szemben, de az értékeidre meg nem hívják fel a figyelmet. hidd el, jó vagy úgy, ahogy vagy!

2012. ápr. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan vannak úgy olvasáskor, hogy valamelyik szereplővel azonosulnak, ezáltal bele tudják élni magukat a történetbe. A gond az, hogy te ezt magadra veszed, és sírsz, hogy a te életed / személyed nem ilyen( mondjuk kíváncsi lennék, ez milyen könyv lehet). Mondok egy másik példát: sok nő azért görcsöl és küzd önbizalomhiánnyal, mert a modellek,híres színésznők stb.látszólag gyönyörűek,vékonyak, boldogok és gazdagok ( egyáltalán nem biztos hogy így van). Arról már nem is beszélve, amikor a boldog, friss-frizurás, kisminkelt anyuka kiskosztümben és tűsarkúban mossa boldogan a paradicsomszószos inget a családra - persze éjjel, mert nappal a gyerekekkel játszik. Nagy baj, hogy ezek a nem létező "ikonok" ilyen hatással vannak - általában a nőkre. A gond tehát szerintem nem a könyvekkel lehet, mert ez nem kellene hogy így hasson rád ( pl. rengeteg nyugdíjas korú néni boldogan olvas romantikus könyveket, amelyekben huszonéves okos és gyönyörű bombázó a főszereplő). Kérdés, hogy mitől érzed magad ennyire "szerencsétlennek"? Más helyzetben is előfordul ez, vagy csak olvasás közben? Tudsz- e tenni annak érdekében hogy változtass az általad kifogásolt élethelyzeteden?
2012. ápr. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ahh!! nem kell nyavalyogni a könyv általában csak kitalált ,inkább tegyél valamit
2012. ápr. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén ha nincs bajod, akkor kreálsz magadnak, csak gratulálni tudok...
2012. ápr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!