Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történik velem? Mit tegyek?

Mi történik velem? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

14 éves lány vagyok, leendő nyolcadikos.

A problémám kb. hetedik osztályban kezdődött. Fokozatosan vesztettem el az önbizalmamat.A külsőmet már nagyjából sikerült elfogadnom, nem is ezzel van a probléma. Egyre inkább úgy érzem, hogy nem vagyok képes semmire, nincs semmi célom az életben. Régebben elég maximalista voltam és már egy rossz jegy miatt is szörnyen éreztem magam. Sok mindenre képes lennék, de elhitetem magammal, hogy nem vagyok. Őszintén szólva ezt nem tudom megfogalmazni...egyszerűen olyan mintha korlátoznám saját magam. Olyan bizonytalan vagyok. Még én sem tudom mi a bajom...

Mit kellene tennem?

Kérlek szánjatok rám pár percet és kérdezzetek bátran ha nem értetek valamit.

Köszi a kulturált válaszokat. Remélem tudtok segíteni.


2011. aug. 23. 22:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress valami hobby-t. Kézművesség, sport stb. Ezekben lehet sikereket elérni és ha pl elmész valami kézműves órára, alkotsz valami szépet azonnal jobban fogod magad érezni. Vagy sportban fejlődsz és írtad, hogy az alakoddal is bajod van azt is formálhatod vele. Sok sikert. Fel a fejjel. Ha tudsz jó jegyeket szerezni akkor képes vagy másra is.


17/L

2011. aug. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ! Most így belegondolva tényleg keresnem kellene egy hobbit. :D Az alakomat pedig sajnos csak nagyon minimálisan tudom formálni mert elég "rossz" a csontozatom. :S
2011. aug. 23. 22:49
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
én is 14 éves vagyok (lány) és én is önbizalomhiányosnak érzem magam. mikor pl. anyámnak panaszkodom, hogy hogy lehetek ilyen meg olyan annyit mond: kislányom, te hülye vagy... :) (nem rosszindulatból)
2011. aug. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
:D
2011. aug. 23. 22:54
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. lánykák fogadjátok el magatokat. Pl én sokáig azon paráztam, hogy kövér vagyok. Apa se egy sovány alkat és anya is telt. Elkezdtem figyelni az étkezésemre és itthon végeztem gyakorlatokat. Valamit segített de nem sokat. Öltözködjetek úgy, hogy előnyös legyen.
2011. aug. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Sajnos nekem nem a külsőmmel van bajom, azt már nagyjából elfogadtam mert nem tehetek ellene semmit. Lúzernek érzem magam (és lassan azzá is válok) mert úgy gondolom nem vagyok képes semmire. De leges leges legbelül egy ici-picit bízok ennek az ellenkezőjében. :/
2011. aug. 23. 23:06
 7/15 anonim válasza:
100%
Az én anyukám mindig azt mondja, hogy hülye vagyok. :DD Mikor ilyeneket beszélek. Am én is olyan vagyok mint te, egész eddig kitűnő voltam, de most kissé elbizonytalanodtam. Mert hát ugye itt a felvételi lassan, meg minden ilyen apróság ami miatt könnyen kiakadok. Én az alakommal nem vagyok elégedett és mikor ezt felhozom anyum mindig kinevet meg azt mondja bolond vagyok. Lehet igaza van na, de na:DD Másrészt én rettegek az új sulitól, újra be kell illeszkedni meg barátkozni, kiszűrni a kétszínű érdekbarátokat:/// Hát majd csak meg oldódnak az ilyen problémák. Jajj ne haragudj, hogy így kiöntöm neked a lelkem csak olyan jól esett ezt így le írni:))) Na, de, hogy a kérdésedre is válaszoljak: a hobbi szerintem is jó ötlet, én pl. mazsorettezek, de bármely más is megteszi. 14/L
2011. aug. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Semmi gond 23:21-es válaszoló! Örülök, hogy ezt leírtad. Sajnos én csak 5. osztályig voltam kitűnő utána mindig becsúszott 1-2 négyes (matek, kémia)
2011. aug. 23. 23:31
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Na a mazsorett nagyon jó. Amúgy meg ne féljetek az új osztálytól. Én úgy oldottam meg ezt a kétszínűséget, hogy zárkózott voltam az elején. 9. félévre mindenki kimutatta az igazi énjét és tudtam kihez közeledjek. Nem is volt semmi bajom az osztályommal.
2011. aug. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is mindenképpen kezdj el valami hobbit,ami leköt és van hozzá tehetséged is:)

Amúgy most ez lehet h.lyén fog kijönni,de a menszeszed megvan már?? Mert én most vagyok 16 és 13 éves koromban voltak olyan érzéseim(mint most neked) és 14 évesen megis jött, a mai napig nemvagyok hasfájós,de a menszeszem előtt 12 nappa onnan tudom,hogy megfog jönni,hogy arra gondolok,hogy milyen jó volt picinek lenni és ilyen ""depis"" leszek:)) De ez csak egy ötlet volt amúgy meg változol ezzel együtt az érzelmeid is változnak!Elfog múlni hidd el.


De higgy magadban!


Én olyat is csináltam régebben,hogy fogtam egy lapot és leírtam a azt,hogy

mik a rossz tulajdonságaim

mik a JÓ tulajdonságaim

és,hogy milyen szeretnék lenni..

de ezt öszintén kell leírni,hisz minek hazudnál magadnak,nemtudom nekem ez sokat segített,hogy láttam,hogy mit is gondolok magamról,igaz nemrég találtam meg azt a lapot és így visszagondolva vicces,de akkor nemvolt az :DD


Na bocsi,hogy sokat írtam,kitartás ;)

2011. aug. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!