Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi történt velem? Nem tudok...

Mi történt velem? Nem tudok másra gondolni, csak arra h hogy nézek ki, h most mit egyek, stb.

Figyelt kérdés

14éves lány vagyok,januárban álltam neki fogyózni. Akkor 63kg voltam,és 163cm. Nem voltam kövér,de azért volt rajtam rendesen.. Kb ennyi volt a napi evészetem:

reggeli: 1 szelet rozskenyér 1 szelet szalámival

ebéd: amit a suliban adtak,de mondanom sem kell,hogy milyen a menza,és hogy mennyit ettem belőle..

délután: 1alma,1banán,1túrórudi.

vacsi:semmi.

emellett vizet ittam,és 2 hónapig nem ettem se csokit,se cukrot,de gyümölcslét,se semmi ilyesmit..

Március elejére elértem az álomsúlyt,az 50kg-t. Akkor úgy éreztem,hogy most állj,tovább nem kell fogyni,és elkezdtem csinálni a felüléseket,a haspréseket..mindig is a hasammal voltak a legnagyobb gondjaim,akkor már jóval kisebb volt,de mindig is szép lapos hasat akartam. Már ugye több mint 1 hónapja csinálom ezeket a gyakorlatokat napi minimum 300,maximum 500 hasprés. Látszik is a hatása,de még mindig nem vagyok megelégedve magammal. Állandóan nézegetem magam a tükörbe,és lelkiismeret furdalásom van ha eszek valami nasit,vagy eszek valamit vacsira. Naponta 10x állok rá a mérlegre,ha nem többször,és mindig azon jár az eszem, h úristen mekkora ebbe a pólóba a hasam..

régen bármit megtettem volna egy ilyen alakér..most pedig olyan szinten maximalista vagyok magammal szemben,hogy az valami iszonyú.

Nem akarok ilyen h.lyep.csa lenni aki állandóan a külsejével van elfoglalva,de nem tudok tenni ellene,mert mindig ezen jár az eszem,hogy húú most ezt nem kéne megennem,és ha meg tudom állni akkor utána boldog vagyok,és jó kedvem van,ha pedig megeszem,akkor órákig lelkiismeret furdalásom van..

Pl. tegnap elmentünk a családommal egy cukrászdába,és ittam egy forrócsokit,meg ettem egy krémest. Utána folyton azon járt az eszem,hogy most este merre megyek futni,mert h ezt le kell dolgozni,és hogy jéézusom nem vagyok normális h megint ilyet ettem..este már tök éhes voltam,de nem ettem,és inkább elmentem már 10kor aludni, mert nem bírtam. reggel megettem egy tábla milka csokit,és azóta már tornásztam 2x fél órát,mert tiszta rosszul voltam a gondolattól, h te jó isten,már megint híztam egy kg-t.


Volt olyan kb 2hete, h ebédre ettem 2 szelet rántott húst a szokásos 1 helyett,meg még pár szelet tortát és közvetlen utána belenéztem a tükörbe,és kövérebbnek láttam magam..pedig ez tök abszurd,hiszen még meg alig ért le a táplálék,még fel se szívódott,de én már beképzelek magamnak ilyen baromságokat.


szóval ha mondjuk egy kicsit nasizok,akkor utána 2napig alig eszek valamit..


anyától amikor kérdezgetem, h kövér vagyok-e akkor mindig kiakad rám, h nem vagyok normális, és hogy már keverem a sportot az elmebajjal,szóval előle próbálom eltitkolni ezeket a dolgaimat. Tudom h igaza van, de nem tudom h mit tegyek ez ellen. Az osztálytársaim/barátnőim is mindig mondják h már tovább ne fogyjak,most már elég..


légyszi segítsetek ! Beteg vagyok,vagy mi?:/ Már teljesen kétségbe vagyok esve..

Anorexiás biztosan nem lehetek,nem vagyok kórosan sovány,sőt,még sovány sem, a normál kategóriába tartozom..de én kicsit kövérnek látom magam:/


2012. ápr. 9. 18:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos testkép zavarod van és bizonyos értelemben már anorexiás is vagy. Mindenképpen menj el pszichlógushoz, mert túlzásokba estél. Önmagadban nehezen fogsz megbirkózni a dologgal.
2012. ápr. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt 13 kg az rengeteg!!!

Vigyázz, mert ami könnyen jött, az könnyen megy.


Nekem 7 hónapig tartott, amíg lefogytam 20 kg-t, ezt nem tartom soknak, viszont így is utána félév alatt felét visszahíztam, mert hülye voltam, és én is olyan keveset ettem, mint te.

El kell hogy keresítselek, de ha te már egyszer elkezdesz normálisan enni, akkor sajnos hamar visszajön rád pár kiló.

Egyébként meg ha megeszel pár szelet tortát, nem csoda, ha utána kövérebbnek látod magad, mert tele vagy ; és van sok olyan étel, ami felpuffaszt, és utána még órákig "nagy" hasad lesz, ami aztán reggelre eltűnik.


Mindenesetre kezdj el normálisabban gondolkodni, és többet enni, mert komoly bajaid lehetnek ebből!!


Egyébként menstruálsz normálisan? Mert nekem volt, hogy 3-4 hónapig nem jött meg, meg 2 hónapig, stb...összevissza volt az egész, mostmár rendben vagyok, de te vigyázz az életed nem játék!!

2012. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

hát remélem h nem fogom visszahízni..1 hónap alatt 1 kg-t híztam,de azt is ezen a hétvégén,mert tényleg sokat ettem az ünnepek alatt..főleg csütörtökön,és pénteken.

a menstruációmmal voltak gondok,már 2 éve van,állandósult is,de az utóbbi időben kb 1hónapig volt,aztán 2hónapig semmi..

2012. ápr. 9. 19:12
 4/15 anonim ***** válasza:
tökreteszed magad serdülőkorban tilos fogyózni!!! fejlődésben vagy...azonnal beszélj egy orvossal anorexiás vagy
2012. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Tényleg ne haragudj, nem akarlak elkeseríteni de ez már szerintem sem normális.

14 éves vagy, rendszeres és egészséges étkezésre van szükséged, nem pedig napi koplalásokra és 3-4 órás edzésekre(persze az, hogy sportolsz nagyon jó, de nem szabad túlzásba esni!). Élvezned kéne az életedet,jókat enned-innod, barátnőkkel ide-oda járkálni nem pedig otthon csücsülni és pattogni rá a mérlegre fél óránként.

Szerintem is testkép zavarod és súlyos önbizalom hiányod van.

+

Tényleg egyáltalán ne érezd magad kövérnek. 63kg-al is szerintem tökéletesen néztél ki!

2012. ápr. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:

1. A kamasz kor. / ilyenkor többet foglalkozol magaddal, sok változáson mész keresztül. /

2. Testképzavar, mint már előttem is írták.


Szerintem meg kéne beszélni a szüleiddel, vagy olyan felnőttel, akiben megbízol.

2012. ápr. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nekem is úgy jött, minden hónapban csak 1 kiló...
2012. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
ha akarnék sem tudnék annyit visszahízni,mert nem bírok már annyit enni mint régen.. anno reggelire 3 zsömlét ettem,most alig bírom még azt ez egyet is magamba tömni
2012. ápr. 10. 13:48
 9/15 anonim ***** válasza:

Naponta 5× egyél és ne sokat hogy a gyomrodba férjen és egyenletesen szívódjon fel.

Amúgy valakivel beszélgess aki ért hozzá (tesi tanár, sportoló ismerős dietetikus akárki) mert ezzel tönkre teszed magad. :S

Ha gondolod írj privátot eléggé kivagyok ilyesmiből okosodva. ;)

14/l

2012. ápr. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kikérem magamnak, hogy annyit ettem volna mint régen, vagy hogy sokat ettem volna. Mikor visszahíztam, alig ettem többet mint fogyókúrakor, de az már pont elég volt, mert sz.rul fogyóztam, és te is visszahízol angyalom, nagyon rossz étrended volt, mellette gondolom b.sztál sportolni...
2012. ápr. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!