Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányom csináltatott...

18 éves lányom csináltatott magának tetoválást a tudtom nélkül. Mit tegyek? Elsősorban szülők tanácsa érdekelne

Figyelt kérdés
Lányommal mindig is nehezen tudtam megbeszélni bármit is. Az apjának nyílt meg mindig is jobban. Mikor elváltam egyenesen utált engem. Nagyon gyakran jár az apjához akinek mindent elmond. Női orvosnál is volt ahova az apja vitte el vele is jár vásárolni. Hozzáteszem azt hogy az apja nem képes belátni hogy nagyon sok baj van a lányunkkal. Dohányzik, bulikon iszik ( az apja szerint ez nem gond bulikon ha tudja hogy hol a határ) és fiúzik is ( az apja erre se szól semmit). Nem vagyok túl szigorú szülő ezekbe a dolgokba még bele is törődtem. Meg engedtem neki hogy a barátjánál aludni hetente 2szer ő dönti el hogy mikor. De a lányom semmit nem segít otthon se. A tanulmányi eredményei meg egyenesen borzalmasak. Tudok mége ezen valtoztatni? 2hónap múva tölti be a 19et. Nemtudom lehet e őt még ien korban nevelni vagy büntetni hogy legalabb a házimunkában segítsen és iskolában szedje össze magát
2012. ápr. 12. 23:19
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
gondolom mondanom se kell hogy a tetoválás miatt elégge lekiabáltam őt. Megbeszéltük hogy ha javít a jegyein és segít a házimunkában akkor lehet neki. A feltételeket természetesen nem tartotta be pedig szerintem nem kérek sokat, de ő szerinte a lehetetlent kérem. Az apja kifizette neki a tetoválást és a bulikra is tőle kapja a pénzt. Én az iskolát fizetem neki. Ha megtetszik neki valami ruha, ékszer az apja azt is megveszi azonnal neki
2012. ápr. 12. 23:21
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem most kell elkezdeni nevelni, ha pedig eddig valahogy próbáltad is, hát, nem jött be.

Felnőtt nő, leülnék vele megbeszélni, mi a helyzet. Gondolom, marhajó tanács, de mit akarsz egy 19 éves lányon nevelni? Hangsúly a most-on és a nevelni-n.

Egy ilyen idős lánnyal nagyon érteni kell a hangsúlyt, hogy ismét legyen bizalom, vagy jó legyen a kapcsolat.

2012. ápr. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

most őszintén...? Sztem ezt már rég elszúrtátok (nyugodtan le lehet pontozni), nem 18 évesen kellene elkezdeni nevelni, és az se ártott volna ,ha legalább normális viszont alakítotok ki. Nemigen leszel már rá hatással, ha eddig nem sikerült, ráadásul nagykorú, szóval akár le is léphet ha úgy dönt.

Max megkérheted, hogy segítsen, vagy megértetheted vele, hogy az együttéléssel kötelezettségek is járnak - aztán vagy lesz foganatja, vagy nem. Nem sokat tudsz tenni.

Ezért mondom, h sztem ezt már réges-rég buktad

2012. ápr. 12. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igen lehet elrontottam hogy próbáltam szigorúan nevelni de az apja nemhagyta. Ezért is váltunk el mert soha nem állt ki melettem. És nem nevelni akarom. De azért a minimális házimunkát megcsinálhatná egy 19 éves lány suzerintem! és a jegyei borzalmasak. Nemhinnem hogy hagynom kéne hogy kidobják az iskolából. Pedig ha nem kezd el tanulni kifgják. Gndoltam rá hogy nemfogom engedni aludni a barátjához amíg nem változtat
2012. ápr. 12. 23:32
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Azta! 19 lesz rögtön, és van pofája fiúzni? Máglyára vele!


Te azt mered mondani magadról, hogy nem vagy túl szigorú? Nem csodálom, hogy utál a lányod...


(két hasonló korú lány apja vagyok)

2012. ápr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
kedves utolsó a te lányaid se segítenek otthon? És az iskolában is rosszak az eredményeik ? szerintem ha ilyenek lennének te is ki lennel borulva
2012. ápr. 12. 23:38
 7/15 anonim válasza:
4%
mond meg neki, hogy költözzön el...gyereket szokás nevelni és szabályozni...a lányod viszont már felnőtt
2012. ápr. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

sztem eleve a férjeddel a kapcsolatod nem oké és ez csapódik le a lányodon. gondolom régóta nem oké sajnos a kapcsolatotok.

sajnálom.

Nem normális, hogy elváltok, ennek előzményei lehettek, amiről nem a lány tehet, de a viselkedésére hatással lehet.

Sajnálom, még egyszer.

Én azzal kezdeném, hogy normálisan megbeszélni a férjeddel a dolgokat h rendben legyen a kapcsolatotok és újra együtt élni, harmóniában. Oké, mondod, ez nem lehetséges, de akkor eleve nem kellett volna összeházasodni, pláne nem gyereket vállalni, aki csak azt látja, hogy gond van kettőtök között és ezért mindenféle lelki sérüléseket szenved és furcsán viselkedik.

Sajnos ismerős az önző jelenség, hogy nem képesek ketten dűlőre jutni egymással,ha már összeházasodtak, és nem nagyon érdekli őket az sem, hogy ezt esetleg a gyerek megsínyli és életében súlyos sérüléseket fog hordozni.

Sajnálom, h ezt írtam. Remélem, valami hasznosíthatót is sikerült írnom bele. Jobbakat kívánok.

2012. ápr. 13. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam. Bocsánat ha kemény volt. Szerintem jó hatással lehet rá tényleg, ha a volt férjeddel megtaláljátok a közös hangot, harmóniát. Ha ezt észrevenné a lány, és látná, tényleg működik, elgondolkozna. Ha látná, hogy a férjednek jó "barátja", társa vagy, akkor benned is megbízna, ahogy benne. De valószínű, régóta konfliktus volt a férjed és közted, és a lány kénytelen volt valamelyik oldalra állni, erről ő nem tehet. Ha a Te oldaladra állt volna, akkor meg az lenne a baj más szemszögből, szóval szegény sehogy se tehetne jót, az elromlott házasságról sajnos nem a gyerek tehet, de mindenhogy "hibás" lesz, akármit tesz.
2012. ápr. 13. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos az alapvető hiba, hogy a férjeddel nem tudtatok soha megegyezni a gyereknevelést illetően. Itt alapból elromlottak a dolgok.

Viszont: csaknem 19 évest már nem tudsz nevelni. Ez van. Korábban kellett volna. Amit viszont megtehetsz: nem mosol rá, nem vasalsz rá, nem takarítod a szobáját - ha olyan nagynak képzeli magát, hogy mindent megtehet, akkor lássa is el saját magát. Én már 14 évesen is magamra mostam és kb. 9 évesen magam takarítottam a szobámat - ez a normális szerintem.

Ha valaki annyira felnőttnek képzeli magát, ahogy bármit megtehet, semmi gond, csak akkor éljen is úgy, mint egy felnőtt. Vállaljon munkát, végezze el maga körül a teendőket, stb. Ehhez ragaszkodnék. És ha nem csinálja, legyen az ő baja. Ha egy szép reggel arra ébred, hogy nincs egy tiszta bugyija sem, talán kicsit észre tér.

2012. ápr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!