Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 18 éves lányom csináltatott...

18 éves lányom csináltatott magának tetoválást a tudtom nélkül. Mit tegyek? Elsősorban szülők tanácsa érdekelne

Figyelt kérdés
Lányommal mindig is nehezen tudtam megbeszélni bármit is. Az apjának nyílt meg mindig is jobban. Mikor elváltam egyenesen utált engem. Nagyon gyakran jár az apjához akinek mindent elmond. Női orvosnál is volt ahova az apja vitte el vele is jár vásárolni. Hozzáteszem azt hogy az apja nem képes belátni hogy nagyon sok baj van a lányunkkal. Dohányzik, bulikon iszik ( az apja szerint ez nem gond bulikon ha tudja hogy hol a határ) és fiúzik is ( az apja erre se szól semmit). Nem vagyok túl szigorú szülő ezekbe a dolgokba még bele is törődtem. Meg engedtem neki hogy a barátjánál aludni hetente 2szer ő dönti el hogy mikor. De a lányom semmit nem segít otthon se. A tanulmányi eredményei meg egyenesen borzalmasak. Tudok mége ezen valtoztatni? 2hónap múva tölti be a 19et. Nemtudom lehet e őt még ien korban nevelni vagy büntetni hogy legalabb a házimunkában segítsen és iskolában szedje össze magát
2012. ápr. 12. 23:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

18 éves a lányod, sőt már majdnem 19, most már túl sok mindent nem tudsz tenni. Én inkább azon gondolkodnék el, hogy miért az apjában bízik meg jobban! A bulizás pedig egy 18-19 éves ember életében teljesen normális. Mikor bulizzon? 40 évesen, esetleg férj és 2 gyerek mellett? Ha apuka szerint tudja, hol a határ az ivászatban, akkor minek aggódsz? Örülj, hogy van felelősségérzete.

18 éves a lányod, nem 14, hogy Te táblázd be, hogy mikor, mennyit aludjon a barátjánál. Kicsit késő a szigor, nem gondolod? Büntetni felesleges, mert ennyi idősen nem zárhatod be a lakásba, gyakorlatilag az arcodba röhög majd, ha büntetni akarod. Esetleg szépen megkérheted, hogy segítsen a házimunkában, de kötelezni nem kötelezheted semmire, mert lassan 20 éves lesz.

Én a helyedben azt próbálnám megérteni, hogy az apja mivel érte el azt, hogy a lány megbízzon benne annyira, hogy a nőgyógyászhoz is ő kísérje el és a fiú ügyeit is vele beszélje meg?


Lehet lepontozni.


27/L

2012. ápr. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
23%

Szerintem a legnagyobb probléma az,hogy az apja ennyire nem akarja nevelni,elkényeztetett lányt csinált belőle,szinte ki van nyalva,már bocsánat a feneke az apja részéről.

Ha a lányod nem segít be, akkor szedd össze az eldobált dolgaid tett be egy szemeteszsákba és tedd el a padlásra,pincébe,csak feltűnik neki hogy nincs meg.Ha nem segít ne főzz ebédet,ne adj neki pénzt,mond meg hogy ha ő sem végzi el a kötelességét te sem fogod.

Nevelni már nem tudod.Ok 19 évesen fiúzik,és engeded hogy nála aludjon az sztem nem probléma,csak az hogy ennyire nem érdekli semmi,az apjával kéne beszélned.Viszont ha már 18 éves kora előtt is megengeded a fiúnál alvást az nagy hiba volt.Azért van az apjánál,mert apját a kenyérre lehet kenni.Nem sok mindent tudsz csinálni,próbálj meg vele beszélni,az a baj,hogy ha valami drasztikusabb lépésre szánod el magad még jobban az apjához lököd.Sajnálom,hogy ilyen helyzetben vagy,de szerintem fiatalabb korában kellett volna rendesen megnevelni,és leállítani az apját is.

2012. ápr. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Még annyi,hogy ha azt hiszi felnőtt akkor tegyen is úgy.Ne főzz,ne moss,ne takaríts nála,menjen el dolgozni,ha nem hajlandó tanulni.Nem attól lesz valaki felnőtt mert 18 éves,súlyos tévedés majd akkor ha külön él,van munkája,eltartja magát,a számláit befizeti,ügyeit intézi,felelősségteljesen gondolkodik,tudja a tetteinek következménye van.Amíg otthon lakik a szülők etetik,pénzelik,addig a szülőnek igenis van beleszólás a tanulásba a házimunkába,és meg kell beszélni a szülővel hova megy mikor jön.
2012. ápr. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

A 8. és 9. voltam. Olvastam a 10. (Gabka77) válaszát, amihez annyit tennék hozzá: igen, vasalhat, takaríthat moshat magának ő, DE! Ne arra ébredjen, hogy egyszer csak se tiszta ruha, se a szoba nincs kitakarítva, hanem MEG KELL NEKI mondani: ezentúl te intézd ezeket a dolgaidat, használd nyugodtan a fürdőszobát, mosószert, vasalót, és akár meg is kell neki mutatni, hogyan kell rendesen kimosni egy ruhát, mire kell vigyázni vasalásnál, stb.

Enni azért kell adni neki, de lehet arra sarkallni, hogy maga találjon pénzkeresési lehetőséget, erre bíztatni, mert mégis jobb érzés, ha saját maga keresi meg az ember azt a pénzt, amit saját magára költ.


Sajnálom, még egyszer, hogy így alakult. de ha a volt férjeddel rendeződnének a dolgok, sztem változatlanul ez az, ami jót tenne mindenkinek. Egyszer már összeházasodtatok, utólag már ki kéne tartani a nehézségekben is, és ha ezt a jövőben is látná a lányotok, amikor idősebb lesz, őrá is jó hatással lenne, bizalommal fordulhatna mindkettőtökhöz és a kapcsolatotok is jobb lehetne.

Ne add fel! Még nincs veszve minden! Amit még tudsz, tedd meg, amit írtam fent, akár nagyot is változhat ez az egész utána! :)

2012. ápr. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Még mindig a 8. és 9. voltam és az előző.

12.: annyit tennék hozzá, nem jó, ha szemeteszsákba teszik a ruháját és nem találja. Meg kell előtte mondani neki, hogy oda fogja tenni a ruháját, ott keresse. Különben nagyon negatívan jöhet le. Szóból ért az ember, ez fontos, hogy ne kellemetlen meglepetésekkel szívassuk egymást, hanem elmondjuk, ez és ez van, ezért ezt és ezt fogom csinálni, itt és itt találod a ruháidat ezért és ezért, és szívesen megmutatom, hogyan kell kimosni, ha egyedül először nem menne. EZ nagyon fontos!!

2012. ápr. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!