Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Hogy szerezhetnék...

Mit tegyek? Hogy szerezhetnék barátot?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok (lány) és elég antiszociális. Imádom a rock zenét, úgy is öltözök (sötét pólók, szegecses farmer), szabadidőmben mangákat olvasok/animéket nézek (death note és hasonló véres animék). Nemrég kerültem új suliba de nem megy a barátkozás. Nem tudok a korosztályommal barátkozni, olyan gyerekesek vagy nem is tudom (gondolok itt a Mickey egeres fölsőre, rózsaszín "cukcsí" "rucik"ra). Hogy találhatnék barátot? Anyám úgy kezel mint egy 7 évest, nem jutott el az agyáig hogy vannak saját gondolataim.
2012. ápr. 24. 19:20
 1/8 anonim válasza:

Nincs azzal semmi baj ha van egy "egyedi" személyiséged.

Ezen senki nem tud változtatni csak TE.

Ezt úgy értem,lehet hogy az osztálytársaid úgy érzik hogy nekik nincs szükségük olyan barátra mint te. Vagyis azt érik hogy ha te belépsz a baráti körükbe azzal feldöntöd azt a megszokott rendet amit ők már évek/hónapok/hetek óta így csinálnak és megszoktak.

Ezen úgy tudsz változtatni hogy oda állsz eléjük és megkérdezed tőle/tőlük hogy

"Figyelj/etek én új vagyok..szeretnék barátokat szerezni beilleszkedni de ti ezt nem hagyjátok. Sajnálom ha ilyen vagyok. de a személyiségemen nem fogok változtatni azért mert szeretnétek megismerni a másik oldalamat.mert én soha nem kívülről hanem belülről ítélek."

Ha így sem szerzel barátokat,nyugodtan írj rám.:)

Ha van kedved beszélgetni kiadni magadból a dolgokat szívesen meghallgatlak.:)

Remélem segítettem.:)

2012. ápr. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm! megpróbálom.
2012. ápr. 24. 19:37
 3/8 anonim válasza:

Előző vagyok.:)

Ne csüggedj.

Ha nem sikerül gondolj arra hogy nem érdemlik meg a barátságodat.:D

Mellesleg ne próbáld CSINÁLD.;)

2012. ápr. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szerintem az gáz ha így elmondod hogy +be akarok illeszkedni"...

legyél önmagad és egyesével mindig valakivel elegyedj szóba de ne arról h mi a köv. óra hanem valami másról, legyél "érdekes".. ha már többet beszélgettek valakivel akkor hívd el fagyizni, moziba őt, aztán köv. alkalommal a barátnőjét és, aztán annak a barátnőjét is...

ha így odaállsz eléjük hogy "fogadjatok be" akkor

-olyan barátság lesz köztetek ami arról szól hogy "na viseljük el szegényt, olyan magányos", néha elhívnak valahová de az igazi bulikból kihagynak

-vagy még szarabbb lesz és már tipikusan lenéznek majd hogy "itt a feltörekvő"


járj el sportolni, szakkörökre, sulin balül, kívül is.

2012. ápr. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el, hogy a sulidban csak "cukcsí rucisok" vannak. Biztosan vannak lányok a normálisabb rétegből, ismerkedhetsz az idősebbekkel is.

"Imádom a rock zenét" -> Én is, szoktam menni koncertekre. Te nem? Nem szoktál látni korodbelieket akikhez oda tudnál menni? Találd fel magad. :)

2012. ápr. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rokonlélek!:D Én is hasonlítok rád, az öltözködést kivéve, és be kell, hogy valljam, megküzdöttem ugyanezzel a problémával többször is. Eddig ez a 3. sulim, és 8. után ismét váltanom kell. Tehát akármennyire is volt ellenemre, meg kellett tanulnom szocializálódni. Megpróbáltam nyitott lenni, és a kevésbé vinnyogósakkal összeismerkedni, aztán ha egy kis reményt láttam a dologban, megpróbáltam közös témákat találni. Ha értelmiségivel van dolgod, akkor az se nagy gáz, ha totál eltérőek vagytok mondjuk ízlést illetően, szerintem kifejezetten érdekes olyan barátokra szert tenni, akik totál az ellentéteid. Nekem is van egy ilyen "rózsaszín hercegnő" barátnőm, és bár más ilyen lányoktól kirázna a hideg, ő feldobja a mindennapjaimat :)

Tehát, ha rám hallgatsz, akkor nem csak rokonlelkeket keress, hanem próbálj nyitott lenni, a többi jönni fog magától. Anyukáddal pedig minden képen beszéld meg a dolgot, sokat fog jelenteni, ha legalább otthon minden okés :)

13/L

2012. ápr. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszi utolsó :D rokonlélek :D


van a suliban egy hasonló társaság mint én de ők már évek óta csapatot alkotnak, engem nem vesznek be (nem tudom miért) mostanában rám szállt egy tanárnő "szegény magányos kislánynak szerezzünk barátot akció" nem érti meg hogy ezzel csak ront a helyzeten...mindegy jót lehet rajta nevetni :D

2012. ápr. 24. 19:50
 8/8 anonim válasza:

Hasonlítunk! 14 vagyok lány, és ugyanezek a "bajaim" :D

Animéket nézek én is és rajzolok is. Rockot és metált hallgatok, hosszú bőpóló, hosszú nadrág, nekem ez a jó:) Az én korosztályom is gyerekes, sok olyan dolgaik vannak amiért már eléggé szégyenlem magam, hogy egyidősek vagyunk... Engem is úgy kezelnek a szülők mint egy kisgyereket. De komolytalannak hisznek ha kimondom amit éppen gondolok és az éppen nem odaillő. Antiszociális vagyok? Nagyon! Amúgymeg nem szégyenlem, ez vagyok én, így szeressenek.

Death Note az egyik kedvencem:D

2012. máj. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!