Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek? Rohadtul elegem van.

Mit tegyek? Rohadtul elegem van.

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. Imádok egyedül lenni, utálom a társaságot. Gyűlölöm ha mondjuk egy rokonhoz/ismerőshöz megyünk és ott kell jópofizni. Anyám még mindig úgy kezel mint egy 5 évest, nem jutott el az agyáig hogy vannak saját gondolataim. Múltkor is voltunk egy ismerősnél, neki van egy 6 éves kislánya és természetesen engem kértek meg hogy vigyázzak rá (tudják hogy nem jövök ki a nálam kisebbekkel, olyan alapon küldtek oda hogy menjek játszani a "korosztályommal"...hát rendkívül korosztályom...) Be kellett mennem anyám munkahelyére (hosszú, nem részletezném) ott it én voltam "a gyerek", teljesen mintha még mindig 5 éves lennék...Olyan lekezelően kezeltek. Mit tegyek? Rohadtul elegem van. Nemrég megkértem anyámat hogy hadd fessem ki a körmeim feketére, a válasza az volt hogy nem kislányoknak való..
2012. ápr. 24. 20:24
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Anyám azt sem engedi meg hogy sötét színekbe öltözzek, hiába mondom neki hogy utálom a ripacs ruhákat.
2012. ápr. 24. 20:25
 2/26 anonim ***** válasza:
48%

Nyílván még mindig te vagy anyuci pici lánya. Nem baj az, szeret. :)

Apránként "adatold" belé a problémáid, stílusod meg mindent és üljetek le megbeszélni! Higyd el jobb lesz!

2012. ápr. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
52%

Kamasz vagy. Lázadó időszak ez. Helyes. Valami egyezséget azért köthetnél anyukáddal a gördülékenyebb hétköznapokért.


Mondjuk én sem örülnék a lányomnál a fekete körömlakknak, de egy másik színben biztos meg lehetne egyezni.


Majd később megérted, egy anyának mindig a "kicsi gyereke" maradsz, bár ezt a korosztályodnál egy a lányát ismerő anyának nem muszáj minden helyzetben hangsúlyoznia mások előtt.:)

2012. ápr. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
90%

Nem attól leszel felnőtt, hogy ekkora szád van, hanem attól, hogy éretten viselkedsz. A viselkedésed alapján én is max. 8-at tippeltem volna.

Akkor fognak komolyan venni, ha nem hangoztatod, hogy nem vagy gyerek, hanem szavak nélkül látszik rajtad.

2012. ápr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
71%
Áh, tipikus lázadó vagy, ami nem baj, én is az vagyok csak másképp. Én sem szeretem a rikító színeket és a ruháim 90%-a fekete. A legokosabb amit ilyenkor tehetsz, hogy nem hisztizel, húzod a szádat, hanem leülsz beszélgetni anyukáddal. Ne úgy kezd, hogy "anyu, én már nagy vagyok", hanem mondjuk úgy, hogy "szeretnék új dolgokat kipróbálni, egy kicsit a saját fejem után menni, hogy később tapasztalt felnőtt lehessek, aki helyes döntéseket hoz." Biztosítsd róla, hogy te mindig az ő kicsi lánya maradsz, mindig szeretni fogod és az eszed és a szíved mindig helyén lesz, hiába lesz teszem azt 100 piercinged. A társasággal pedig ne legyél ennyire elutasító. Én sem repesek a családi összejövetelekért, de ne dühöngj ilyen nyíltan. Nem kell jópofizni, próbálj meg beszélgetni, kérdezgesd a felnőtteket, hogy mi a véleményük egy téged érdeklő dologról. Ha sok nézetet megismersz a világ kinyílik előtted és napról napra több ismeretre teszel majd szert, amikkel talán bebizonyíthatod, hogy nem vagy te olyan kicsi gyerek, mint ahogy azt a többiek gondolják. :) 16L
2012. ápr. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%
Hátha úgy viselkedsz,mint egy duzzogó 8 éves gyerek nem csodálom,hogy úgy is kezelnek,oké hogy lázadsz de ilyen dolgokba nem kéne belehalni,felnőttségtől még messze vagy,gyerek vagy,ok nem 5 éves,de attól még gyerek,amúgy feketére festett körmök nagyon csúnyák,suli időbe én sem engedném,majd nyáron festegesd a körmöd,az meg hogy vigyázol a 6 évesre abszolút nem megerőltető dolog,16 évesen megkért a 10 és a 8 éves húgom,hogy barbizzak velük,az ő kedvükért leültem igaz,hogy engem nem szórakoztatott,és max fél órát bírtam ki,de játszottam velük,mert nekik jól esett,hogy együtt játszunk,18 évesen meg a pár hónapos öcsémre vigyáztam,holott már rég nem 14 éves kislány voltam,hanem lassan felnőtt 18 éves
2012. ápr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
25%

nem lázadó stílus, ez, hanem kamasz. pont mint én, 14 éves. én sem szeretek papagájmódra öltözni, de szeretem pl. a színes csőfarmert meg a színes pólókat. ámde nem kombinálom. pl ha felveszek egy pink csőgatyát, felveszek hozzá egy fekete pólót és cipőt. szóval így nem vagyok papagáj és gót sem. egyik sem jó. volt egy osztálytársaim, aki a lila nadrágjához felvett egy piros (!) melegítőfelsőt, színes cipőt. van egy lány a suliban, aki fekete hosszúnadrág, fekete bakancs, fekete felső láncokkal, fekete táska, fekete festett hajjal jár. meg lehet találni a közép utat.

engem is gyerekként kezek anyukám, mert van egy kishúgom. neked nincs kistestvéred? én sminkelhetek, meg körömlakkozhatok, a piros körömlakk a kedvencem, most is olyan. nekem is hasonlóképpen momdta, hogy "nem kislánynak való", de legalább engedi. aztmondja, hogy nem kéne, de azért fogadja el, mert ha most nem csinálom, akkor 30 éves nőként fogom "kiélni" a kamasz vágyaimat, ha nem engedik most. nem egy ilyet ismerek...

egyenesen tiltani elvileg nem is szabad, mert rosszabb lesz.sok sikert! 14/L

2012. ápr. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

kezel*

utsó:)

2012. ápr. 25. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
70%
a sminkelni abszolút nem kéne egy kislánynak,az meg hogy nem szabad tiltani.......,manapság sok szülő nem tilt semmit,nem is nevel aztán csodálkozik,hogy 13-15 éves kislányuk,iszik,bulizik,szexszel,pasizik...
2012. ápr. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

már elnézést ... de nem vagyok kislány. nem iszom, nem bulizok, szűz vagyok, sőt még nem is volt barátom. azért HAHÓ!! nem csak ez a 2 létezik! van a 2 közötti kor is. a kamaszkor. nem is kislány/kisfiú sem felnőtt. és drága okos felnőttek, NEM, nem hiszem magam felnőttnek. nincs fizetésem és házam sem. (saját mármint). azért attól, hogy szolíd sminkem van, és festem a körmöm, nemvagyok k***a. sajnos sok

"okos" felnőtt abba a hibába esik, hogy azt hiszi, ettől lesz valaki k***a vagy felnőtt, ezért nem engedi kamasz gyerekének...

2012. ápr. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!