Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Barátnőm szüleinek van nyaraló...

Barátnőm szüleinek van nyaralójuk a tónál. Megbeszéltük hogy hétvégén lemegyünk egyet szórakozni. De anyáék nemengednek el. Mit tegyek? 18/L

Figyelt kérdés
anya azt mondta hogy biztos csak inni fogunk ott aztán meg fiúkkal hancúrozni
2012. ápr. 25. 19:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
hát ha ezt vonja ki belőled anyukád,akkor lehet h ilyen vagy.próbáld meg megbeszélni vele h 1-2 óránként felhívod
2012. ápr. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Nem akarlak megbántani,de anyukád már nem parancsolhat neked.18 éves vagy!Megmondod neki,hogy anya 18 vagyok had éljem az életem,nem fogunk inni csak egy kicsit.
2012. ápr. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg valaki az édesanyjával lakik, az a legkevesebb hogy kikéri a véleményét. Ez a 18 elmúltam duma általában nem vezet jóra. Próbáld megbeszélni vele, mond hogy csak ismerősök lesznek, és bármikor felhívhat, és te is hívod, és maximum söröztök.
2012. ápr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha történt már hasonló eset veled (buli+fiúk+ivás) és otthon kiderült, igaza van anyukádnak, fogadd el és ne háborogj. Ha ok nélkül feltételez rólad ilyeneket, mondd el neki, hogy mennyire rosszul esik neked, hogy ilyen véleményt formál rólad, amikor nem is szolgáltál rá, és hogy itt az ideje, hogy megbízzon benned. De csak olyat ígérj meg neki, amit be is tudsz tartani.
2012. ápr. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Tegnap 22:14!Honnan tudod,hogy az anyjával lakik??
2012. ápr. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%
Ha egyedül, vagy a párjával lakna, nem parázna azon hogy az ANYUKÁJA nem fogja elengedni. Nem rosszból mondom, de ha azzal jön valaki hogy elmúlt 18, az csak akkor ér valamit, ha már le is tett valamit az asztalra. Amíg anyja eteti itatja, iskoláztatja, addig függésben van, és ez a "már nem vagyok gyerek" duma bizonyos szülőket kifejezetten idegesít.
2012. ápr. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez tetszik! "Anyáék nem engednek el 18/L"
2012. ápr. 29. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igazatok van abban, hogy elvileg 18 év felett a szülők már nem "parancsolhatnak", és a fiatalok "azt csinálnak, amit akarnak". Ne törődjön a szülő tiltásával, véleményével, menjen, hiszen elmúlt 18...


De van az éremnek egy másik oldala. Miután a gyerek elmúlt 18, a szülő törvényileg már nem felelős érte. Nem lenne muszáj szállást adnia neked, megvenni neked a kaját, ruhát, suliba felszerelést, stb... Elvileg elküldhet otthonról. Ugyanúgy, mint ahogy elvileg te szabad vagy. De amíg együtt éltek, amíg tőle függsz, amíg ő fizeti a megélhetésedet (úgy, hogy törvényileg már nem kellene, hiszen független, szabad 18 éves vagy), addig szerintem te is tartozol neki annyival, hogy az ilyen dolgokban még engedelmeskedsz neki.


Amúgy engem elengedett anyukám a barátnőimmel szórakozni a Balatonra ennyi idősen. Azért, mert nem is feltételezte rólam, hogy csak inni fogunk és pasizni. Mert ismer, mert bízik bennem. Nálatok ez hiányzik, elgondolkoznék rajta, hogy miért...

2012. máj. 2. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!