Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek a 10 éves lányomna...

Szerintetek a 10 éves lányomnak a 6. mobiltelefon az alapvető szükségletnek számít?

Figyelt kérdés
4 éve elváltam. Van 2 lányom. A nagyobbiknak most volt a szülinapja és megvettük a ledvesemmel neki az ajándékunkat, nem örült neki, miután hazavittük őket írt facebookon, hogy kinézett egy érintő képernyős telefont és küldjek neki rá pénzt, mert ez neki jár. Szerintetek ezt az anyja ülteti bele vagy honnan ez a követelőzés?

2012. máj. 3. 12:55
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ja és ez a telefon kb a 6. telefonja lenne már, mert nem tudott vigyázni az előzőekre sem.
2012. máj. 3. 12:57
 2/37 anonim ***** válasza:
83%
nem alapszükséglet. Főleg, ha van amúgy is telefonja. Szerintem az anyja hergeli, ne vedd fel a kesztyűt, mintha nem is olvastad volna mit írt. Ne engedj a követelőzésnek.
2012. máj. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen szerintem azzal van a baj, hogy követelőzik. Az, hogy épp mobilt akar, vagy valami mást, mellékes.


Mit kapott tőletek?

Én megmondanám neki, hogy bocsi de nincs rá pénz. Ha jó lesz a bizonyítványa, átgondolnám a dolgokat.

Mutasson fel valamit cserébe, a követelőzésért!

2012. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Egy 10 évesnek eleve nem értem minek telefon.

Max. akkor, ha 'kulcsos' gyerek, vagyis suliból egyedül megy haza és 1-2 órát még egyedül is van otthon.

Nem feltétlen az ex áll a háttérben, a mai kiskamaszok elég érdekes értékrenddel néznek a világra.

Ha jó a kapcsolat az ex feleségeddel, vagy legalábbis a gyerek érdekében beszélő viszony van, érdemes rákérdezni.

2012. máj. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Van telefonja, de soha nincs bekapcsolva, nehogy tudjak velük beszélni. Mindig jönnek a követelőzések más dolgokban is. Pedig rendesen fizetem a gyerektartást. Szülinapokra, névnapokra , karácsonyra is külön ajándékot kapnak tőlünk.
2012. máj. 3. 13:01
 6/37 A kérdező kommentje:
Tőlünk a vágyott ajándékot kapta, hogy legyen nálunk is egy biciklije. Megvettük neki 14 ezer ft volt, de nem is az ára a lényeg, hanem mióta az anyjuk felmondott a munkhelyén, azóta kezdődőtt el a követelőzés.
2012. máj. 3. 13:03
 7/37 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!

Az én lányaim ötödikben kaptak telefont, onnantól járnak haza délutánonként egyedül a suliból, illetve barátnőznek. Megjegyzem, mindkettőnek a Tesz-Veszről szereztem használtan összecsukós modellt, a 15 éves nagylányom meg nem is akar újat, annyira szereti.

Az, hogy a gyerek követelőzik, az elég gond, de lehet, hogy senki sem hergeli, egyszerűen piszkálják az osztálytársai a nem "menő" telefonért.

Ja, és hogy jár neki valami? Legfeljebb a szája. Ne adj rá pénzt semmiképpen. Felesleges, hogy az újat is tönkretegye.

2012. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%

Hihetetlen, hogy milyenek amúgy a kisgyerekek, elkeserítő. Vagy az anyja. Az se jobb. Mindenképp szomorú helyzet.


Már önmagában az a szomorú, hogy nem örül annak, amit szeretettel adnak neki - bármi legyen is az.

A követelőzés meg egyenesen undorító.

2012. máj. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
97%

Az én lányom is 10 éves és két éve van telója. Ugyanaz.Tök megfelel neki.

Én a helyedben nem vennék újat, és bár nem ismerem az exedet, de nem biztos, hogy ő fűti a gyereket, azért nem minden elvált anya sárkány...

2012. máj. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
9-es vagyok: nem én vettem neki akkor, hanem kapta.
2012. máj. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!