Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek a 10 éves lányomna...

Szerintetek a 10 éves lányomnak a 6. mobiltelefon az alapvető szükségletnek számít?

Figyelt kérdés
4 éve elváltam. Van 2 lányom. A nagyobbiknak most volt a szülinapja és megvettük a ledvesemmel neki az ajándékunkat, nem örült neki, miután hazavittük őket írt facebookon, hogy kinézett egy érintő képernyős telefont és küldjek neki rá pénzt, mert ez neki jár. Szerintetek ezt az anyja ülteti bele vagy honnan ez a követelőzés?

2012. máj. 3. 12:55
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor ezek szerint nem én vagyok a hülye, hogy nem akarom megvenni neki a telefont. Mondtam neki, hogy nincs szükség új telefonra, erre azt a választ kaptam az anyjától is, hogy igazán megvehetném neki, de elmondtam az érveimet, hogy miért nem és az volt a válasz, hogy majd én megveszem neki. Ezzel már végképp nem tudok mit csinálni. De rossz belegondolni, hogy még csak 10 éves és követelőzik, akkor mi lesz, ha ténylegesen kamasz lesz, 15-16 évesen mi kell neki majd???
2012. máj. 4. 07:46
 22/37 anonim ***** válasza:
Sajnos Te nem sokat tehetsz, ha a kislány az anyjával él. Olyan lesz, amilyenné neveli. De majd idővel rájön az anyja, hogy valamit nagyon elrontott.
2012. máj. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:
Már így is sok olyan holmija van, amit ráért volna még megkapni. Szerintem egy gyerek maradjon minél tovább gyerek! Nem az új telefonnak, meg a számítógépnek kellene még boldoggá tennie őket 10 évesen.
2012. máj. 4. 11:15
 24/37 anonim ***** válasza:
Sajnos sokan pénzben fejezik ki a szeretetüket. Ezért lesznek a gyerekek követelőzők, akik azt hiszik, nekik minden jár, és mindenből a legjobb.
2012. máj. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
96%
Én se vagy híve a fizikai erőszaknak, de egy irgalmatlan pofot lekevernék a kiscsajnak. A büdös francokat jár egy 10 éves pisisnek luxustelefon, kb 12 voltam mikor megkaptam a kitűnő !! féléves bizonyítványomért az első mobilom (volt ez vagy 10 éve). Semmi színes kijelző vagy játék vagy kutyafüle, mégis évekig használtam. Luxustelefon, az anyja kínját, azt...
2012. máj. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Én soha nem bántottam a gyerekeimet. Most hogy nem élek velük mégugyse akarom bántani, így sem szeretnek annyira amennyire én őket. Meg nem akarom, hogy az anyjuknak legyen igaza, hogy szemét apád van. Inkább figyelmen kívül hagyom a kérést. Nekem se jut új telefonra, de a lányomnak sincs rá szüksége, de az anyja vagy a nagyanyja biztos hogy meg fogják venni, csak azért is hogy azt mondhassák a gyereknek, hogy látod én megveszem neked, apád meg nem szeret és nem vette meg neked. Sajnos nem ez lesz az első, hogy ezt mondják a gyerekeimnek.
2012. máj. 4. 14:44
 27/37 anonim ***** válasza:
Ezt viszont, ha akarod jelezheted a gyámügyön, mert kifejezetten büntetendő ilyen esetben (mármint válás esetén) a másik szülő ellen nevelni a gyermeket. BTK méghozzá.
2012. máj. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

14 vagyok de még nem volt 1 telefonom sem és nem is kell. Ez meg végképp nem szimpatikus (tudom nem a te hibád) , hogy tizenévesek villognak a telefonjukkal meg facebookon "nagyoskodnak".

Amúgy a szándék (lenne) fontos ha nem tudja értékelni amit kapott hát így rájt. Te pedig csak azért se vedd meg neki a telefont , esetleg ha ledolgoztatod vele valahogy az árát , hogy tudja mennyit kell gürcölni azért a telefonért és így jobban értékelné.

2012. máj. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Én 13 éves vagyok, és 10 éves korom óta ugyanaz a samsung c3050-esem van.És nem haltam bele, hogy nincs i phone-om. Tudom, hogy én is csak egy gyerek vagyok, de ha hozzászólhatok a témához, akkor azt javaslom, hogy ne vegyél neki telefont. Vagyis helyesbítek valamit használtan vateráról, hogyha elveszti, akkor ne legyen baj. Megmondanám neki, hogyha tud vigyázni erre a telefonra, akkor kaphat valami értékesebbet. Az anyukája nem jó felé terelgeti a a kislányt....
2012. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
Én 10 évesen kaptam meg az első telefonomat, ami egy kinyitható, kis antennával rendelkező samsung volt. Anya régi telója. Az is csak arra kellett, hogy el tudjam érni a szüleimet, ha szükségem van rájuk. Azt használtam 2 évig, már elég régi volt. Utána kaptam egy másikat.
2012. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!