Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szerintetek a 10 éves lányomna...

Szerintetek a 10 éves lányomnak a 6. mobiltelefon az alapvető szükségletnek számít?

Figyelt kérdés
4 éve elváltam. Van 2 lányom. A nagyobbiknak most volt a szülinapja és megvettük a ledvesemmel neki az ajándékunkat, nem örült neki, miután hazavittük őket írt facebookon, hogy kinézett egy érintő képernyős telefont és küldjek neki rá pénzt, mert ez neki jár. Szerintetek ezt az anyja ülteti bele vagy honnan ez a követelőzés?

2012. máj. 3. 12:55
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Köszi a váalszokat! Én nem tudom most megvenni neki a telefont, és nem is akarom. Csak az a baj, hogy az exfeleségem és a gyerek nagyanyja olyanok, hogy hb 1 hónapig könyörög a gyerek és utánna megvesznek neki mindent amit kiejt a száján, hogy kell. Ezzel veszik meg a szeretetét és ha kell ezzel hallgattatják el. Sajnos ez ellen meg nem tudok mit tenni.
2012. máj. 3. 13:22
 12/37 anonim ***** válasza:
85%

ÖÖcsém is 10 éves,követelőzik állandóan,harmadik telefonját cseszi szét,igaz ebből 2 párezres volt,egy drágább,2 hónapot ha birtak (a drágább nekem ugynolyan 3 évet birt).

Most büntetésből nincs telefonja,ha megy valahova anyáék nélkül,megkapja az én régimet.Jövőre kap újat ha jól tanul.

2012. máj. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 klopusz ***** válasza:
100%

Ne harcolj velük ezen a téren (se). A gyerek követelőzni fog egészen addig, mig az anyja és a nagyanyja eleget tesz a hsztijeinek.

Tudom, csúnyán fog hangzani, de csak egy dolgot tehetsz: kivársz. Talán most "nem szeret", de ha eddig is csak az anyagi haszonért szeretett, akkor ez több, mint szomorú. A viselkedésébe gondolom a válásotok is beleszólt.

A másik lányoddal mi van? Ő nem ilyen követelődző?

2012. máj. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
A kisebbik lányom 5 éves. Szinte semmibe vesz. Mikor megyek értük az anyja fülébe sug valamit és egész hétvégén meg sem szólal. A nagyobbik lányomtól érzem, hogy szeret, de ez nem tesz jót neki, hogy mindent megvesznek neki, amit csak ki mer ejteni a száján. Nálunk van gyerekszobájuk, elmondásuk szerint több játékuk van náluk mint az anyjánál és mégsem jó soha semmi. Már nincs erőm harcolni, hogy havi 4 nap alatt megváltoztassam a gyerekeim viselkedését, mert képtelenség.
2012. máj. 3. 13:33
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nevelés kérdése. Ha csak magamból indulok ki, az is bőven elég, hogy tudjam, mi nem kaptunk meg mindent, amit szemünk szánk megkívánt, ezért felnőtt koromra is olyan lettem, hogy addig használok egy telefont, amíg meg nem adja magát. Biztos az anyja táplálja belé, hogy mindent megkaphat, amit kigondol, de ha gonosz akarok lenni, az is benne van, hogy arra biztatja, húzzon le téged.
2012. máj. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
95%

Mert az neki jár????

Abszolút ellenzem a gyermekbántalmazást, de egy büdös nagy pofon ráférne az elkényeztetett kislányodra...

2012. máj. 3. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

Figeyelj nincs elkényeztve egy kicsit?

Nem kell még neki szerintem. Ha suliba van vele valami a tanárok felhívnak. Max. akkor lenne értelme ha mondjuk mindennap járna valahova /mondjuk egyik nap megy plusz oroszra másiknap edzés harmadiknap mittomén/ érted hogyha ott történik valami akkor feltudjon hívni. De akkoris bőven elég lenne neki valami régebbi ami még tönkre se mehet. / nekem is 12-13 évesen lett HASZNÁLT telóm és nem azért mert nem lett volna ujra pénzünk és azt még az a minőség volt hogy ha ledobtam a 3.ról semmibaja nem volt. Az nekem bírta 7 évig utána kaptam újat. Ha tönkre ment volna mondjuk 1-2 év után akkor nem kaptam volna másikat.

2012. máj. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
12 éves vagyok. Még mindig meg van a mobilom. Ez az első. 2-3 éves
2012. máj. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
10 évesnek sztem egy sima telefon sem kell, ha mégis max telefonálni,és smst lehessen vele küldeni,és egy minimális összeget lehessen lebeszélni,nehogy megvedd neki,komolyan az anyja valamit nagyon elrontott,hogy a 10 éves kislányka követelőzik,és elégedetlenkedik
2012. máj. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Tudod mi az alapvető szükséglet? Az étel, ital, ruha, meleg lakás, és a szeretet!
2012. máj. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!