Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy történjen a felvilágosítás?

Hogy történjen a felvilágosítás?

Figyelt kérdés

Ti álltatok elő a szüleiteknek hogy beszéljenek róla vagy ők álltak elő nektek?

Vagy ti mikor beszéltetek róla?

Félek megkérdezni anyukámat hogy beszéljen róla.

Persze szinte mindent tudok de lehet hogy rosszul vagy ilyesmi. Azért jó lenne beszélni.

Anyám közvetlen meg nem borulna ki ,de mégis félek.

Vagy tudtok olyan oldalt ahol normálisan írnak róla?

13/L



2012. máj. 23. 18:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
11%
ennyi évesen miért olyan fontos neked mindent tudni,foleg,hogy meg sem mered kérdezni?
2012. máj. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
mert a barátnőim már beszéltek a szüleikkel
2012. máj. 23. 18:09
 3/22 anonim ***** válasza:
75%
A felvilágosításnak nem egy beszélgetésnek kell lenni, hanem egy folyamatnak kis kortól kezdve, amikor el kell mondani a gyerekeknek, hogy a fiúknak fütyijük van, a lányoknak meg puncijuk. Onnantól kezdve mindig az éppen aktuális kérdésére kell válaszolni a gyerekeknek, de nagyon őszintén!!!!
2012. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
55%

Pontosan mit értesz a felvilágosítás szo alatt? Mert amíg nem néztem, hogy hány éves vagy én a havi vérzésre gondoltam. Ez viszont 13 évesen kicsit késô, a párkapcsolatos dolgok meg kicsit korai...legalábbis a beszélgetésen túl.

De ha kérdezel konkrétan, akkor azért lesz aki normális választ ad. Igaz a legjobb az volna, ha ezt valamelyik szulôddel tudnád megbeszélni.

2012. máj. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
nem a havi vérzésre gondolok hanem szexuális felvilágosításra mert az osztálytársaim már szinte mind beszéltek erről és jövőre asszem az osztályfőnök is behív valakit aki beszélne erről (úgy gondolom a mai világban már beszélni kéne erről)
2012. máj. 23. 18:22
 6/22 anonim ***** válasza:
6%
ha barátnoid osszefekszenek mindenkivel akkor már te is?
2012. máj. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
64%
16 éves vagyok és egyszer nem beszéltem ilyenről a szüleimmel. Szerintem ki lehet következtetni akár a baráti körből, vagy filmekből az ilyet.
2012. máj. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%

Jaj ne csináljátok már! attól, hogy érdekli még nem fog összefeküdni senkivel! Kamaszodik és jól jönne neki egy anya-lánya beszélgetés a női dolgokról, ez teljesen természetes. Szerintem ehhez senki sem fiatal, mindent el lehet magyarázni diszkréten, úgy hogy a gyerek megértse.

Kedves Kérdező! Szerintem először gyűjts össze néhány kérdést, ami érdekel, mert maga a szexualitás túl nagy téma ahhoz, hogy egy pár órás beszélgetésbe mindent belesűrítsünk. Ha jó a kapcsolatod anyukáddal nyugodtan kérheted, hogy beszéljen neked a személyes tapasztalatairól (mikor jött meg neki, mikor vesztette el, beszélgetett-e anyukájával hasonlókról stb). Fontos, hogy biztosítsd anyukádat arról, hogy ez csak természetes kíváncsiság, nem szándékozol semmit se kipróbálni, csak hiányolod az intimebb beszélgetéseket.

Fontos a hely és az idő. Utcán, vendégségben az ember nyilván nem kezd el ilyenekről beszélni, ahogy a munkába készülődés alatt sem, mert kevés az idő, rohanni kell stb. Egy szombat délután/este ideális. Hívd fel anyukádat a szobádba, hogy szeretnél beszélgetni (négyszemközt!), de akár segíthetsz neki a főzésben, teregetésben és közben megvitathatjátok a dolgokat.

2012. máj. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
Azért a kikövetkeztetés a filmekből és kamasz baráti körből sem a legjobb megoldás. Nem értem a többiek miért támadják a kérdezőt. Teljesen normális, hogy ilyen idősen érdeklődik az ilyen témák iránt. Kamasz, tombolnak a hormonok. Jobb, mintha nem érdekelné és pár hét múlva írna, hogy vajon terhes lett-e. Kedves kérdező! Vedd a bátorságod, menj oda anyukádhoz és kérdezz rá, ami nem tiszta, vagy tereld a beszélgetést ilyen irányba. Hidd el, nem lesz ciki, természetes dologról van szó:)
2012. máj. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, legfőképp azoknak akik értelmes és megértő választ adtak :D
2012. máj. 24. 06:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!